Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkó voltam? Kérjek bocsánato...

Bunkó voltam? Kérjek bocsánatot, ha véleményem nem változott?

Figyelt kérdés
Szerdán egy barátnőmmel mentünk vásárolni és kinéztük ugyanazt a ruhát. Nekem xs-es méretben kellett, neki xl-es (kb.25kg különbség van köztünk amúgy). Ahogy fizetéskor a kasszás lány egymás mellé tette a ruhákat felmerült bennem a kérdés, hogy miért kerül ugyanannyiba mikor az Ő méretéből kijönne az enyémből 2db is. Tényleg kb.a duplája volt a mérete. Ezt tényleg nem értem, hogy sokkal több anyag, munka van benne, és mégis ugyanaz az ára. Nem a barátnőmet akartam megbántani ezzel, csak olyan rohadt drágák a ruhák, és nem értem miért kerül minden méret ugyanannyiba. A barátnőm csúnyán magára vette, pedig nem akartam leszólni, de hát Ő volt ott, nyílván vele tudtam példálozni. Látszik rajta, hogy még most is be van rám rágva. Talán bocsánatot kellene kérnem? Igaz, a véleményem akkor is az, hogy ez így nem fair, de közben őt nem akartam megsérteni. Utólag már tudom, hogy ezt nem pont előtte kellett volna kiadnom magamból. Szerintetek bunkóság egy ducibb ember előtt "szídni" a dagikat? Igazából nem is őket szídtam, hanem az üzleteket, de rosszul jött ki az egész.
márc. 8. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok egy különösebben érzékeny lélek és túlsúlyos se vagyok, de szerintem is tök bunkó voltál.


A kérdésedre válaszolva pedig: egy ruha anyagköltsége normál esetben fillérekben mérhető. A valódi költség a munkabér, a munkaidő, a dizájn, az eszközök a gyártáshoz, a logisztika, a szállítás, a marketing, illetve a haszonkulcs, amit mindenki leszed róla a vásárló és a gyártó között.

márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy igazi, proli megnyilvánulás volt részedről.


A pénztárost se fáraszd ilyen baromsággal, mert nem érdekli és megválaszolni sem tudja a kérdésedet.


"Szerintetek bunkóság egy ducibb ember előtt "szídni" a dagikat?"


Itt igazából az a kérdés, hogy szerinted bunkóságnak számít a barátnőd előtt szidni a vele hasonlókat?

márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Vékony ember vagyok, de ez bunkóság volt.


Egyébként meg fogalmad sincs a világról.

A ruha árának csak kis része az anyag. A munka, hogy olyanra szabták, olyanra varrták, netán a márkajelzés, ami után fizetnek, a szállítás, a reklámozás költsége stb. stb. Az eladó munkabére is ugyanannyi, akár kicsi méretet ad el, akár nagyot.


Néha van olyan, hogy a 3 kisebb méret olcsóbb, a három nagyobb meg drágább. De a legtöbb márkánál nincs árkülönbség.

Sőt, a gyerekméret se arányosan olcsóbb, ha olcsóbb egyáltalán.

márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó, de én nem is azokat szidtam, akiknek nagyobb méret kell, hanem a gyártót. Csak sajnos lehet rosszul fejeztem ki magam. Nem nézem le a súlya miatt, de elvileg Ő így érezte. Ha lenézném nem is mutatkoznék/barátkoznék vele, de rosszul esett neki, hogy ezt mondtam.
márc. 8. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
A tenyleges koltseg különbség max 5, de szerintem 2-3% lehet, ha kétszer annyi anyag kell.
márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Néha a kicsit, még nehezebb is megvarrni technikailag, mint a nagyobbat.
márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Te is tudod, hogy nem a legjobb szituációban hoztad fel ezt a témát. De egy túlsúlyos ember is láthatná kívülről egy zsebkendőnyi anyag és egy zsák között a különbséget. Akár egyet is erthetne veled, ettől nem lesz se több, se kevesebb a súlya, azt gondolom túlságosan felfujja ezt a dolgot.
márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, a legtöbb ember nem szeret túlsúlyos lenni és nem szeretik, ha emlékeztetik őket rá, hogy azok. Önmagában az, hogy random tettél egy megjegyzést, ami magába foglalta azt, hogy a barátod túlsúlyos, az egy felesleges, bunkó odaszúrás. Az, hogy az egész témát ráhúzod erre a látszólag álnaiv hülyeségre, hogy te csak a ruhák anyagáráról beszéltél, nem segít a helyzeteden. Egy pillanatra képzeld már bele magad a barátod helyébe. Lényegében közölted vele, hogy szerinted kövér és ezért többet kellene fizetnie a ruháért. Ráadásul egy másik ember (és potenciálisan a többi vásárló) előtt! Valószínűleg nagyon megalázónak érezte a helyzetet.
márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Plusz még diszkrimináció is. Oké, anyagköltség meg minden,de akkor is az lenne.


L méretet hordok, de nem azért mert kövér vagyok, hanem mert széles a vállam és van mellem.

márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bunkó voltál (mondom úgy hogy 55kg vagyok a 175cm-hez)



És nincs is igazad. Annyira nem drága az anyag, pláne ha drága ruháról van szó, általában nem az anyag miatt drága. A munka meg ugyanannyi vele, hiába nagyobb a méret.


Pluszban bunkóság, hogy ezt így előadtad a barátnőd előtt, plusz vele példálóztál stb. Nem is értem hogy vagytok barátok.

márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!