Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális az ilyen viselkedés/v...

Normális az ilyen viselkedés/valóban jogos a kiakadás? Egyáltalán valóban barátkozni akar(t)?

Figyelt kérdés

Facebookon keresztül kezdtünk el beszélni, volt pár közös ismerősünk, úgy tűnt, az érdeklődési kör is valamennyire passzol, na meg eleinte ultrakedves is volt. Például hívott meg enni, piálni, aztán amikor sz*rba kerültem, mert megcsúsztam volna egy tartozás részlettel, szó nélkül ( ráadásul ismeretségünk elején ) átutalt nekem egy nagyobb összeget ( nem én kértem, nem is utaltam rá, hogy küldjön. Kérdezte, mi a helyzet, én pedig meséltem, hogy ezt fizuig meg kell majd oldanom, ő azonnal segített, én nem gyanakodtam, és elfogadtam, jól esett, hogy van egy barát, aki nem hagy szrba). A hétvégén elhívott talizni, bár már a talink előtti beszélgetésünkben is folyamatosan úgy éreztem, erőlteti rám a véleményét bizonyos dolgokban, amikor pedig nem értettem egyet, kb kioktatott, hogy én nem vállalok felelősséget semmiért sem, meg hogy ezek szerint engem kevesen viselnek el. ( Pl. az volt a baja, hogy nem értettem egyet vele olyasmikben, hogyha egy pedofil megerőszakolja a gyerekem, azért csak is a szülő a felelős, a pedofil meg kihasználta az alkalmat, mert ügyes volt. ) Voltak szexuális töltetű megjegyzései is, hogy úgy látja, azért hárítom az explicit beszólásait, mert engem biztos trauma ért, megerőszakoltak vagy molesztáltak. Amikor mondtam, hogy ilyet nem illik témába hozni, nem értette, mi bajom ezzel, hisz barátok vagyunk, szóval belefér. Tett utalást arra, hogy én az ideálja vagyok, engem meg kell menteni, de majd ő segít ebben meg abban. A szobája tele van diktátorok relikviáival és képeivel, szerinte diktatórikus rendszer kellene, mint régen volt. A posztjai többsége elég szexista, s ha én posztoltam a szexizmus és a későbbi erőszak összefüggéseiről, azokat kinevette. Saját bevallása szerint nárcisztikus, még írni se ír helyesen, hanem direkt mindent fonetikusan - szerinte ő ettől egyedi. Őt irritálják a posztjaim, szerinte ami engem érdekel, az egy haszontalan szakma, de szerencsére egy ismerőse sincs aki abba dolgozna. Rákérdeztem, ha én abba dolgoznék, mit reagálna? Akkor lenne egy ilyen ismerőse és ennyi. Teszem hozzá, hogy barátnője van, de folyton jöttek ilyen hol nyomulós , hol burkolt lealázó beszólások részéről, ( kedvencem a ,, csak azért nem tepertelek le első talin, mert barátnőm van " meg a ,, úgyis szétmegyünk előbb utóbb, csak azért vagyunk együtt, hogy ne legyünk egyedül, de ha ez megtörténik, akkor én sorban állok nálad " amikre én vagy

hárítottam, vagy rákontráztam ott, ahol védeni akartam az álláspontom. Aztán a legutóbbi talinkon iszogatás közben fenn nála képes volt az addig normális beszélgetés közben azon kiakadni, hogy nekem amúgy szerinte kötelességem lett volna tudni, hogy ő mikor végez 24-es műszakból, mert azt már hetekkel vagy hónappal ezelőtt leírta nekem. Itt megütköztem, hiszen a tali előtti napon leírtam, hogy pontosan mikor érek rá, mikorra várjon, s ő ezt jóvá is hagyta, sőt, még puszis szmájlival köszönt el. Arról egy szó se esett, hogy állítólag ő miattam lemondott egy kora reggeli talit valaki mással, és ezért őszerinte nekem reggel 7 órakor már mennem kellett volna hozzá, hiszen a tali előtti leszervezés közben nem tájékoztatott erről. Erre elkezdett dühös lenni, emelt hangon hozzámvágta, hogy ez őt nem érdekli, nekem tudni kellett volna, mikor végez , mert hetekkel - hónapokkal ezelőtt a beszélgetéseink során leírta, és nem fogja tali előtt is közvetlenül leírni, mint egy fogyatékosnak. Ez nekem rosszul esett, azt gondoltam, eltöltünk együtt egy jó napot, erre bolhából csinál elefántot. Látta rajtam, hogy megsértett, azt is hozzámvágta, sírni fogok e, ha be kéne ismernem, hogy nekem nincs igazam. Mondtam neki, hogy akkor keresse vissza, hol és mikor is írta le nekem, hogy hánykor végez 24 es műszakból. Elkezdte vadul keresgetni a telefonján, de közben végig hozzámvágta, hogy akkor most menjek haza, és mivel ezt annyira magamra vettem és nem is éreztem magam jól, így tettem. Persze azt a bizonyos üzenetet, ahol ő állítólag leírhatta , hánykor végez, nem mutatta meg, sőt, miután eljöttem, láttam, hogy a napjába olyanokat rak ki, hogy elment egy haverjával iszogatni és drogozni, nekem pedig azóta se írt semmit. Én elég kellemetlenül érzem magam, a legszívesebben csak blokkolnám őt, de a kölcsön összeg miatt nem merem, amíg nem fizetem vissza. Csak remélni tudom, hogy nem terjeszti el a haverjai között hogy én vagyok a szar, aki őt csak ki akarta használni. Szerintetek tényleg ezen sértődhetett meg ennyire, hogy nem tartom számon a napirendjét vagy inkább más ok lehetett emögött? Én ezt olyan mondvacsináltnak éreztem, szerintem az sérthette meg, hogy nekem nem kellett volna, mint férfi. ( Az egyik, hogy barátnője van, a másik, hogy az esetem sem volt, s tényleg csak barátkozni akartam volna ) Azt tervezem, hogy visszautalom neki a pénzt, aztán szó nélkül tiltom, szerintetek jól teszem?



márc. 10. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
🤣🤣🤣
márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pasi nem teljesen százas ha átutaltad neki a pénzt mindenképp szakítsd meg vele a kapcsolatot.
márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad, hogy nárcisztikus. Egy nárci, csak kihasznál és hülyének néz. Ráadásul még meg is kavarja a kakit úgy, hogy a másik legyen a szemét.
márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod róla, hogy nárcisztikus. Milyen magyarázatra van még szükséged? Egyáltalán minek haverkodtál vele?


Szerintem teljesen alap, hogy barátnős pasival nem bájcsevegünk. A pénzt sem fogadtam volna el tőle. Ő most úgy érzi, kvázi megvett. Az adósa vagy.

márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan minden sorodban akkora Redflag-ek vannak, hogy még a holdról is látszanak...

Pénzt valószínűleg csak amiatt adott, hogy magához láncoljon addig is ameddig vissza nem tudod adni. Amint letudtad a tartozásod minden kapcsolatot szüntess meg ezzel az emberrel. Az leírásod alapján nem komplett!

márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dikh!

Szerintem utald vissza neki a pénzt és tiltsd le... Ez a pasi nem százas. Valószínűleg azt hitte, majd "meghálálod" a kis pénzügyi segítségét. 🤣 Diktátorok képeivel van tele a szobája bakker... 🤣 Mélységesen retardált lehet ez az ember...

ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta már visszafizettem. Próbált azóta írni, de ignoráltam.
ápr. 10. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jól tetted! Ilyen embert nem szabad többet beengedni az életedbe!:)
ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!