Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat/kap...

Hogyan szerezzek barátokat/kapcsolatot ha mindenkiben csak a rosszat látom?

Figyelt kérdés

Sok korábbi lelki sérelem/munkahelyi megaláztatások miatt teljesen elhidegültem az emberektől.

Hosszú évek óta otthon töltöm a napjaim, nyáron is.

Ritkán mozdulok ki, akkor is csak az esti gimi miatt.

Jelenleg ott tartok, hogy semmi pozitív dolgot nem látok az életemben és nem is tudom, van e értelme? Nincs munkám, sem autóm.

Eddigi életem során volt egy pár sikerélményem, (jogsi, szakma, stb), de nem tudtam igazán örülni ezeknek, mert mindig éreztem, hogy valami hiányzik.


Ebből van kiút, és ha igen, hogyan kezdjek hozzá?

Minden pozitív választ örömmel fogadok!



márc. 16. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha érdekel gyári meló (nem nehéz) Bp közelében, akkor abban tudok segíteni, írj rám nyugodtan.
márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne ilyen elért eredményekben (papírok, képesítés, bizonyítvány stb) mérd a boldogságot. Ezek maximum ideiglenes boldogságot tudnak adni. Bizonyos szempontból fontosak az életben ezek is, de annyira nem.

Biztos vannak hobbik vagy bármi amit ki szeretnél próbálni, érdeklődésednek megfelelően kereshetsz embereket, közös alap jó lehet.

Az emberi kapcsolatok (ha kevés van akkor is) nagyon fontosak, sok tanulmány mutatta ki: akiknek vannak kapcsolataik, elégedettebbek az élettel.

A társaságba járás, közös érdeklődésű emberek keresése elhozhatja a párkapcsolatot is, járj nyitott szemmel, de ne görcsölj rá minden pillanatban a pártalálásra és ha bárki ellenkező neművel találkozol, ne azonnali partnerjelöltként tekints rá, ha közös vonzalom alakul ki, akkor igen, de rágörcsölni és csak erre gondolni nem érdemes.

márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látom a múltbeli sérelmeket nem dolgoztad fel ami rendben van. Hány éves vagy? Miket szeretsz csinálni? Kiút pedig van, minden vége lesz egyszer. Kezdj el új dolgokat, próbálj ki új hobbikat! Ajánlom a táncot vagy valami zenével, művészettel kapcsolatos dolgot. Vegyél pár táncórát, és menj el egy salsa klubba. Tanulj meg festeni, kötni, horgolni és járj el egy ilyen közösségbe. Keress munkát, Kezdj el dolgozni. Az új kollégáid közül ismerkedj meg valakivel. Milyen szakmát tanulsz, hol akarsz dolgozni?

Keress fel egy pszichológust is, de ne hagyd hogy gyógyszert írjon fel. Egy adag fronton nem ő meg semmit.

márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát erőltetni semmiképp sem szabad.. Jó, ha van 1-2 barát, de nem fogok piócaként taoadni senkire. Pszichológus segíthet.
márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én szívesen barátkoznék veled, ha te is nyitott vagy rá.

Nagyon hasonló vagyok mindahhoz,amit le írtál.

27 éves vagyok.

márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Próbáld meg félre tenni a rossz látásmódod, és nyitottá válni.
márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3

21 éves vagyok, (f)

márc. 16. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Szia. Igazad van. Az emberi élet a jóságos ISTEN nélkül értelmetlen zsákutca, hiszen Magának teremtett minket embereket. Ahogy írtad az a valami, (Valaki), aki hiányzik neked, pontosan a szerető ISTEN, a mennyei ATYA, és Fia az ÚR JÉZUS KRISZTUS. Velük élni itt és odaát a legfőbb Jóval levés, Akikre mindig is vágyik az emberi lélek. Keresd szorgalmasan Őket, és megtalálod.
márc. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan éljük hasonló módon az életünket.

Túl sok mindent nem lehet tenni. Keresni lehet olyan embereket, akiket tudnál szeretni, de arra semmi garancia sincs, hogy majd ők is viszont fognak tudni szeretni téged.

Az is fontos, hogy saját magad jól szeresd. Testileg, lelkileg, szellemileg. Észre kell venni az élet adta apró örömöket. Szerintem ennyit tudunk tenni magunkért.

márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!