Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baráti kapcsolatoknál miért...

Baráti kapcsolatoknál miért szokás használni azt a kifejezést, hogy működik köztük a kémia?

Figyelt kérdés
Pl. ha csak két ember nagyon jól kijön mondjuk a munkahelyen(ez most lehet azonos/ellenkező nemű is). Csak mostanában többször is hallottam, hogy nem szexuális vonatkoztatásban használják ezt a kifejezést. Pont ezért is érdekel a véleményetek. Köszönöm!

márc. 7. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb úgy, ahogy a közgazdaságtanban ismert kereslet-kínálat egyensúly kifejezést alkalmazzák a szoptatásra.
márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Rosszul használják.
márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Mert baráti kapcsolatoknál is kell legyen, minden emberi kapcsolat alapja a jó kémia, jó egymasra hangolódás, egymásraérzés, empátia és szimpátia.

Ja, te azt hitted hogy ezt csak a nemiszervek össze passzolására értik

márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én tök jol elbeszelgetek kávézgatok a karbantartóval mégse érzek kémiát. Az nekem is teljesen más lapon van!
márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül csak b@szásra gondoltam, hanem a szexuális vonzalomra.
márc. 7. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Én amúgy nem teljesen értem, hogy miért meglepő ez számodra. A "működik a kémia" egy metafora ami arra utal, hogy két ember között olyan könnyen megy a kapcsolódás, mint amikor két reakcióképes vegyület találkozásakor azonnal létrejön a kémiai reakció.


Ez a hasonlat pont ugyanannyira ráilleszthető bármilyen, könnyedén felépülő emberi kapcsolatra; az, hogy a szexuális vonzalomra illesztették eredetileg inkább annak köszönhető, hogy nagyobb misztikumot tulajdonítunk az ilyen jellegű kapcsolatnak. Valójában nagyjából ugyanannyira kémia a két esemény.

márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

"A "működik a kémia" egy metafora ami "

NEM!!!

Aki nem ért hozzá, minek ír???

A "kémia" pont azt jelenti, hogy a nők képesek (tudat alatt) kiszagolni a férfi immunrendszerét - és, ha az hasonló az övékéhez, akkor NEM lesznek szerelmesek. Fejre állhat a férfi, vagy nő is - AKKOR SEM.

EZT jelenti a kémia.

márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kémiát nemcsak a szerelemre es szexualitásra értik, ismétlem 2 szorra. Hanem összehangolódás, egymasra erzes, cinkos összekacsintás, ez lehet szulö gyerek, rokonok es baratok közt is, nem azt jelenti, hogy valaki bejön nekem fizikailag vagy szexualisan.

Extra magyarazat a tahók kedveert, akik mindent a nemi szervukön keresztül érzékelnek

márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

"Aki nem ért hozzá, minek ír???"


Úgy-úgy, egyből indítsunk személyeskedő arroganciával. Az írásod alapján semmivel sincs több fogalmad.


Amiről írsz annyi, hogy ki tudták mutatni, hogy a szaglásunk segít megtalálni, a genetikailag hozzánk jobban illő (pontosabban genetikailag különböző) partnert, de k.rvára nem igaz, hogy akkor hú de nem lesz szerelem, meg mit tudom én.


Annyiban igazat adok neked, hogy a metafora mozgatórugója valóban inkább ennek a feromon dolognak a félreértelmezése, mintha CSAK a szagláson múlna a dolog. Abban viszont tévedsz, hogy ez lenne maga a vonzalom, mert ha így lenne, akkor nem tudnál beindulni senkire, míg meg nem "szagoltad". Vagy akkor sem, mert általában el is nyomjuk a szagunkat teljesen.


A mondandóm lényege az, hogy a "működik a kémia" annyit takar, hogy "fú de nagyon passzolunk egymáshoz".

márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!