Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baráti kapcsolatot érdemes...

Baráti kapcsolatot érdemes ilyen történések miatt megkérdőjelezni?

Figyelt kérdés

Meglehetősen zárkózott vagyok, nincs sok barátom. Időnként éreztem azt, hogy akik vannak (találunk közös témákat, időnként találkozunk, beszélgetünk, elvagyunk), velük sem annyira őszinte a kapcsolat.

Daganatot találtak nálam, tudták melyik nap megyek orvoshoz - akkor derült ki hogy rosszindulatú -e vagy sem az adott elváltozás - nem érdeklődtek.

Pár éve volt már műtétem, pár napig kórházban voltam, ugyanezt az érdektelenséget tapasztalhattam meg.

Mások hozzám fűződő viszonyát érdemes ilyen történéseken lemérni?

Számomra egy ilyesfajta érdektelenség mindent eldönt, legalábbis én így érzem. Hasonló helyzetben én annyira aggódnék a barátaimért, hogy látogatóba mennék, érdeklődnék, stb.

Megkaptam már azt is, hogy túlságosan magamból indulok ki, túlzott elvárásaim vannak a világ felé...



febr. 2. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bajban derül ki hogy ki az igazi barát - ahogy a mondás tartja.
febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Legtöbb ember elfut ha problémát tapasztal, kényes neki mert nem tud vele mit kezdeni, nincs bennük empátia és segítőkészség. Meg ott szűrődik le hogy mennyire volt érdekkapcsolat. Sokak megtapasztalták már.
febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a barát az bajban is barát marad, sőt főleg akkor. Hisz akit érdekelsz, tudja, hogy pont olyankor van rá a legnagyobb szükséged.
febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Aki a bajban elfut, az nem barát.
febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De te is írod, hogy ők nem barátok, csak random, beszélgetős ismerősök.


Nekem is vannak ismerőseim, akikkel beszélgetek, de nem megyek be hozzá a kórházba, mert nem olyan jóbarát.

febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így, ilyen közömbösen viselkedtek veled, ahogy a diagnózist is! Sok kitartást kívánok, és remélem minden jóra fordul majd.


Azonban, ezek az emberek nem voltak barátok, ezek szerint kedvesebb ismerősök sem. Egy barát érdeklődik a másik felől, igyekszik segíteni, támaszt adni, ezek viszont itt elmaradtak a részükről, főleg, ha a helyzet súlyosságát nézzük.

febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!