Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltak barátaid, akikkel...

Voltak barátaid, akikkel megszakítottad a kapcsolatot, vagy ők szakították meg veled? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Engem már ignoráltak, építettek le többször is. Eleinte rosszul esett, de ma már egyáltalán nem érdekel.

Meguntam, hogy folyamatosan meg kellett felelnem mindenkinek.

Hogy elkéstek, vagy lemondták a talit az utolsó pillanatban.

Hogy folyton számonkértek és magyarázkodnom kellett mindenért.

Hogy mindig ment a sértődgetés, a hiszti, a rinyanyafi..

Meguntam, hogy nem lehetek önmagam, folyton szerepeket kellett játszanom, hogy elfogadjanak és ne utáljanak ki.

Most már nincsenek barátaim, igényem sincs rá. Nekem a barátság már teher lenne. Így vagyok boldog. :) Végre önmagam lehetek!



febr. 8. 16:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Szuper, örülök, hogy jó neked így. Nálam inkább az volt, hogy elkopott a dolog. Más közegekbe kerültünk.
febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Barát nem, de haver volt, 2 is. Megtudtam hogy részegen* vezettek, potenciális gyilkosokkal meg nem haverkodok.


*: konkrétan részegen, tehát nem “fél pohàr sörike ami sok országban még legális”

febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy csaj, állandóan viszketett neki, bulikázni, kocsmázni akart, nekem meg már komoly kapcsolatom volt és a hátam közepére se hiányoztak ezek a tini dolgok 30 körül. Így leráztam.
febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Igaz nem sok emberrel volt kapcsolódásom életem során, de az épp elég is volt. Családban, munkahelyen mindenhol csak a bunkók találtak be. Ma már az emberek alapvetően idegesítenek, vagy untatnak.


Nem utálom őket. Untatnak.. Nincs már energiám elviselni a másik hülyeségeit, nincs kapacitásom ehhez, ezért inkább nem is kezdek új kapcsolatba..


Persze hozhat bármit a jövő, lehet lesz még barátom, de erőltetni biztos, hogy nem fogom... Mindenesetre ha lesz is pár ember az életemben, azokat alaposan megválogatom majd.

febr. 8. 16:34
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Barátnő miatt, barát miatt, feleség férj, de leginkább gyerek miatt szűntek meg.


Amikor 2-3 ismerősömnek lett társa kapcsolata, eleinte még elment, hogy 5-ösben vagy 7-esben eljárunk, de k**úrvára pocsék érzés volt egyedüliként ott lenni.


Meg amikor már valahol gyerek is volt na az totál kampó lett.

febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Az en barátaim nem kérnek számon nem nyaggatnak nem kell nekik akkor se magyarázkodnom ha eltüntem egy időre évek mulva is ott folytatjuk ahol abbahagytuk.

Akiket 6 évesen ismertem meg még az elfekvőben meg a síromnál is ott lesznek.

febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Megértelek, egy ember is ki tud szekálni ha olyat fogsz ki.

Normális emberekkel kell körülvenni magad.

febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Velem nagyon sokszor szakítottak már meg kapcsolatot, pedig nem tettem az illetővel semmi rosszat és nem is bántottam.


Én is szakítottam meg hosszú baráti kapcsolatot mert hazudozott a másik fél folyamatosan.

febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Mindenesetre tanulságosak voltak ezek az esetek.. Innentől kezdve mindig saját magamat fogom a legelső helyre tenni. Persze ez nem azt jelenti, hogy ezentúl átgázolok majd másokon, én nem ilyen vagyok.. Szimplán csak nem fogom senkinek se elnézni a határsértéseket, hogy nincs tekintettel rám.


Az ember a családját nem válogathatja meg, a barátait igen. Egy vaspáncélt alakítok ki magam körül. Az biztos, hogy senkit sem fogok ezentúl beavatni a bizalmamba. De nem siratom a múlt embereit, örülök, hogy megszakították velem a kapcsolatot. Legalább megszabadultam tőlük.


Igazából 1-2 emberen kívül nem is lenne igényem senkire.. Munkában is betaláltak már bunkók, sajnos tapadnak rám, mint a legyek.. A legjobb társaság saját magam vagyok, nincs idegzetem a legtöbb emberhez már.. A barátságot túlértékelik, érdekek vannak. Pitizni meg nem fogok, ha nem fogadnak el úgy, ahogy vagyok, akkor kellenek a francnak..


Minden perc kidobott idő, amikor bárkinek is meg akartam felelni..

febr. 8. 17:26
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnőm igazából már csak lelki szemetesnek használt a "barátság" végére, és elérték, hogy minden beszélgetésünk abból állt, hogy ők panaszkodtak, én meg őket hallgattam. Egyikük ráadásul még rosszindulatú és kétszínű is volt, illetve állandóan számonkért, hogy mikor és hol vagyok, miért nem tudok neki azonnal visszaírni neten, mindenről tudni akart. Velük én szakítottam meg a barátságot.


Volt egy lány, akivel még jogsi alatt lettünk jóban, aztán utána még 1-2 évig beszélgettünk, majd egyszer csak, bárminemű előzmény nélkül, nem olvasta el többet az üzeneteim.


A ghosting technikát amúgy több, még általános iskolás barátom használta még.


Egy lánnyal meg szerintem ez van most folyamatban:/ Amióta barátja van, alig találkoztunk, de a többi barátnőjével ezt mégis meg tudja oldani. Mi is beszéltünk meg összeüléseket, kávézásokat, amiket végül mindig az utolsó pillanatban mondott le.

febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!