Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogos a hozzáállás...

Szerintetek jogos a hozzáállása ehhez? Jogos ez az egész?

Figyelt kérdés

Van egy baráti társaságunk itthon vidéken, és az egyik srác, nos elég ritkán tud részt venni találkozókon, pedig ő a társaság lelke. Rengeteget dolgozik, meg is látszik, de akkor is, ritka, hogy tud jönni.


Hozzá kell tennem, hogy ő nagyon nehezen viseli az időhiány miatt a programok elmaradását, csúszását, volt már, hogy egy kedvetlenség miatti lemondás után 1 évig nem beszélt egy haverjával.


Lebeszéltünk egy éttermezést a hétvégére társasággal, mindenki ehhez igazította a programot, család, pár, mindent, viszont összeomlott a terv és nekem (illetve két tesómnak) le kellett mondanunk, és ezzel elindítottuk azt a lavinát, hogy elkezdtünk írni embereknek, hogy elmarad, de ő későn tudta meg.

Azért nem tudtunk volna menni, mert a nagymamám egy másik városban lakik, és ő át akarta rakni a családi banzájt arra az estére.


Barátunk annyira kiakadt, hogy lemondta a másik társaságot és a családot, és most otthon fog ülni, hogy kifordult magából, nagyon durva dolgokat vágott hozzánk, hogy kinek és hogy szórakozzunk az idejével.

Van neki Balatonon egy nyaralója, és januárban lebeszéltük, hogy a mamám lemegy a 4 legkisebb unokájával oda egy hétre, potom pénzért, amíg a szülők nyaralnak, most mamám a családi találkozó közben kapott tőle egy SMS-t, hogy "a nyári nyaralót arra az időre kiadom magamnak és barátaimnak, amilyen jól tudja befolyásolni a dolgaimat és az időmet, megérti gondolom. Legközelebb más idejével szórakozzon".


Teljes a harag, állítása szerint tönkretettük a húsvéti ünnepeit és névnapját. Szerinte ha vele már megbeszéltem le kellett volna mondanom a családi találkozót nagymamámékkal.

Hozzá tartozik a sztorihoz, hogy ő nem itt lakik a vidéki városkában, ritkán tud haza jönni, és sosem szokta emiatt tolerálni az ilyeneket.



ápr. 2. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jogosan áll így a dologhoz; vele szervezkedtetek előbb, direkt hozzátok igazított mindent.
ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem jogos a kiakadása, a mértéke meg egyéni.
ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
az, hogy kevesebb pénzetek van, nem jogosít fel titeket arra, hogy elvárjátok, hogy folyton hozzátok igazodjon, és kedveteknek megfelelően alakítsa át újra és újra a programját. de azért amikor kell, pl nektek az óccsó nyaraló, akkor viszont ugorjon első füttyentésre, ugye? légy hálás, amiért nem a ti stílusotokban, fél nappal utazás előtt nyögi be, hogy mégsincs kedve, mert van nálatok érdekesebb, jobb programja is.
ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
A megbántottsága lehet jogos, de ez a gyerekes hiszti azért túlzás.
ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez kőkemény hiszti. Elhiszem, hogy rosszul esett neki és most borult neki minden de hogyha ilyen kitörései vannak akkor szerintem nem való abba a társaságba.
ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha annnyira elfoglalt, akkor jogos. A stílus más kérdés.

Ha már van lebeszélt programotok, miért nem lehetett kiállni, hogy bocs mama, de nem fog menni.

ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsit gyerekes ez a hiszti meg bosszúlkodás, de még ellenére is neki adok igazat. Te magad is kiemeled, hogy ő mennyire ritkán ér rá, láthatóan neki ezek az alkalmak sokat jelentenek, sőt, tudtátok azt is, hogy nagyon rugalmatlan.

Az meg, hogy a családi program utolsó pillanatban variálódik, és ezért dobjátok a barátokkal (amúgy is ritka) összejövést, egyértelműen mutatja, hogy annyira nem volt fontos a baráti találkozó. Nekem biztos nem lenne pofám így dobni valaki az utolsó pillanatban, bár nekem fontosak a barátaim. Meg mondjuk a családom sem vesz úgy kutyába, hogy utolsó pillanatban rángasson, vagy max akkor számolnak vele, hogy nem megyek.

Ilyen lemondásnál a minimum ok az valami katasztrófa kellene, hogy legyen, nem az, hogy nagyi gondol egyet és rászervez egy programot pár nappal előtte. Pofátlanság volt a részetekről, a barátotok rugalmatlansága és sértődőssége ide vagy oda...

ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nyilvan itt a szükségesnél több a hiszti, viszont ilyenkor nyilván az ember nem a már régen megbeszélt programot mondja le, hanem az újonnan alakult programot.
ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
cool story bro
ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Annyiban jogos hogy hogy a lebeszelt program lelett mondva es ugy alakitotta az idejet hogy akkor jo legyen.Csak erthetetlen miert mondta le a masik tarsasagot is,attol ok meg programozhattak volna.Teljesen jogogosnak mondanam a haragjat ha csak veletek beszeli meg es fakepnel hagyjatok.

Nem jo erzes ha valaki megbeszelt programot borit.Velem egy baratnom csinalta beharangozta a szuletesnapjat hogy ket het mulva megyunk tortazni.Utana megbeszelte egy masik baratnojevel is akkor a talalkat es ereztem huzodzkodik tolem.Erezte hogy duhos voltam igy osszekombinalt bennunket es nem jol sult el.Vagy masik eset o hivott menjunk el egy napos utra jelentsem be magunkat es vegul megint o volt aki osszevissza filozofalt es ki sult masnap a kolleganoje szulinapjara utazik masnap videkre azert mondta le.Annyiba nem vett hogy eljojjon velem elozo nap vagy lemondhatta volna a kolleganot is.

ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!