Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogos a hozzáállás...

Szerintetek jogos a hozzáállása ehhez? Jogos ez az egész?

Figyelt kérdés

Van egy baráti társaságunk itthon vidéken, és az egyik srác, nos elég ritkán tud részt venni találkozókon, pedig ő a társaság lelke. Rengeteget dolgozik, meg is látszik, de akkor is, ritka, hogy tud jönni.


Hozzá kell tennem, hogy ő nagyon nehezen viseli az időhiány miatt a programok elmaradását, csúszását, volt már, hogy egy kedvetlenség miatti lemondás után 1 évig nem beszélt egy haverjával.


Lebeszéltünk egy éttermezést a hétvégére társasággal, mindenki ehhez igazította a programot, család, pár, mindent, viszont összeomlott a terv és nekem (illetve két tesómnak) le kellett mondanunk, és ezzel elindítottuk azt a lavinát, hogy elkezdtünk írni embereknek, hogy elmarad, de ő későn tudta meg.

Azért nem tudtunk volna menni, mert a nagymamám egy másik városban lakik, és ő át akarta rakni a családi banzájt arra az estére.


Barátunk annyira kiakadt, hogy lemondta a másik társaságot és a családot, és most otthon fog ülni, hogy kifordult magából, nagyon durva dolgokat vágott hozzánk, hogy kinek és hogy szórakozzunk az idejével.

Van neki Balatonon egy nyaralója, és januárban lebeszéltük, hogy a mamám lemegy a 4 legkisebb unokájával oda egy hétre, potom pénzért, amíg a szülők nyaralnak, most mamám a családi találkozó közben kapott tőle egy SMS-t, hogy "a nyári nyaralót arra az időre kiadom magamnak és barátaimnak, amilyen jól tudja befolyásolni a dolgaimat és az időmet, megérti gondolom. Legközelebb más idejével szórakozzon".


Teljes a harag, állítása szerint tönkretettük a húsvéti ünnepeit és névnapját. Szerinte ha vele már megbeszéltem le kellett volna mondanom a családi találkozót nagymamámékkal.

Hozzá tartozik a sztorihoz, hogy ő nem itt lakik a vidéki városkában, ritkán tud haza jönni, és sosem szokta emiatt tolerálni az ilyeneket.



ápr. 2. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Jo nagy parasztok vagytok. Egy mar lebeszelt programot nem mondok le. Mamanak kellett volna szolni, hogy bocs , de mar van programunk legyen masik nap a csaladi vacsi vagy ti nem mentek.


En is cirkuszolnek.

ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom miért ő "hisztizne", amikor ti voltatok bunkók, és most is az a bajod, hogy elege lett abból, hogy kihasználjátok, ha kell, de cserébe le se szrjátok őt... szerintem egy dolog nem jogos a részéről, hogy olyan kedves volt, hogy most közölte, hogy nem lesz potyanyaralás, én fenntartom hogy elég lett volna egy nappal korábban közölnie elutazás előtt. de tényleg, te nem érzed gusztustalannak magad?
ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Most komoly vagy? Nagyanyád családi hepaja miatt lemondtad a haverozást???! Óóó, gecccc mond hogy kamu! 😂😂😂

Soha, de soha nem mondanék le barátnőmmel közös programot! Mert fontosak nekem.

Neked nem volt fontos a barátod.

ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van. Ráadásul a nagyanyád nyilván nyugdíjas, tehát ő rugalmasabban tudná beosztani az idejét, mint egy aktív, elfoglalt, dolgozó ember...
ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"az egyik srác, nos elég ritkán tud részt venni találkozókon"

Te vagy az a srác, Kérdező, úgy-e...?

;-)

ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért mert a tesód meg te nem tudtok elmenni, a többiek miért nem mehettek?

Az ő részéről nagyon szimpatikus, hogy akkor nem szervez rá másik programot.

Miért nem hívtad meg a nagyihoz? Ha úgyis ment volna le unokástul, akkor ez egy kedves gesztus lett volna.


Az meg hogy ennyire kiakadt... rém infantilis. Ti voltatok őt meglátogatni, ahol most lakik? Ő hívott valaha titeket? Vagy amikor nagy kegyesen visszatér a szülőfalujába, akkor kelletek neki?

ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!