Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságnak nevezzük ezt a...

Barátságnak nevezzük ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Ellenkező neműek vagyunk. Régen szomszédok voltunk, jó viszonyban, sokat beszélgettünk. Amikor a felesége otthagyta, nekem öntötte ki a szívét, tőlem kért tanácsot, támogatást. A férjem inkább csak a haverja volt, de velem a lelki dolgokat is meg tudta beszélni. Egy éve a mi családunk elköltözött. A távolság miatt telefonon tartjuk a kapcsolatot. Én hívtam hozzánk, jöjjön látogasson meg minket de mindenféle kifogásokat talált ő meg nem hívott minket magához. Szóval azóta csak telefonon beszélgetünk. De már kezdem unni, nekem ez így kissé ciki, hogy folyton engem keres és velem akar dumcsizni. Minden héten felhív többször is, volt, hogy órákig dumálunk. De nekem család gyerekek mellett kevés a szabadidőm, próbálok közben mindig valamit csinálni, főzök, házimunkát csinálok stb de akkor is fura így. Amikor a szomszédba volt akkor okés, hogy elbeszélgetsz a szomszéddal, volt, hogy csak 5-10 percet volt, hogy többet, de így folyton telefonba nem olyan! Nem tudom megmagyarázni, nekem zavaró, hogy nem látom, mintha nem is létezne meg órákig telefonálni iszonyat fárasztó! És nem is értem, miért ragaszkodik hozzám! Okés, hogy minden témáról jól el tudunk beszélgetni, de vannak màs emberek is, én is tudok másokkal baràtkozni meg szerintem neki is megvan a maga tàrsasága. De amikor jeleztem neki, hogy nekem ez túl sok, ne keressen olyan gyakran, csökkentsük a beszélgetés idejét is, akkor teljesen kibukott, hogy neki nincs kivel beszélni és csak én értem mag őt. Jaj. Nem mondom, jó vele beszélgetni mert okos értelmes, de könyörgöm, mit fog gondolni a férjem már egy idő után, hogy folyton vele dumálok, meg hát vannak rajtam kívül még emberek a földön akik empatikusak és értelmesek, nem értem én ezt. Ti értitek? Milyen kapcsolat fűzi hozzám? Mi ez az egész? És mit kezdjek vele? Ambivalens az egész, mert nyilván a hiúságomnak jót tesz, hogy fontos vagyok de ettől eltekintve csak teher számomra. Mit tegyek?

máj. 22. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre tényleg szörnyű órákat telefonálni, néha jó de azért nem túl gyakran. Szerintem pszichológusnak használ, de azért már talpra állhatna. Esetleg hívjátok valami programra ahol több ember van.
máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg te vagy neki az egyedüli, aki kellően megérti őt, azonban jártam már úgy, hogy amikor szerettem volna megszakítani egy barátságot, ami nagyon nem volt már az (lelki szemetes voltam, semmi több), neki pedig erre az volt a reakciója, hogy "rajtam kívül nincsen neki senkije". Tudom, nem kell mindig a legrosszabbat feltételezni, de az sem kizárható, hogy ez egyfajta (érzelmi) manipuláció a részéről, hogy ne zárd ki őt az életedből.

Viszont megértem, órákon át én sem szeretek telefonon beszélni, pláne nem hetente többször. A programot felajánlását én is jó ötletnek tartom, hátha rákap.

jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!