Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Már most félek a gimitől....

Már most félek a gimitől. Hogy nem lesznek barátaim, és én leszek a "nyomi" (? )

Figyelt kérdés

8-os vagyok, és állandóan azon parázok, hogy majd a gimiben mi hogy lesz. Mindig attól félek, hogy nem fogok tudni barátkozni, és hogy mindenki rajtam fog röhögni, engem fognak szívatni... Annyira rossz érzés, szinte állandóan ere gondolok. Meg a gólyatáborra...szinte azon múlik minden. Ha ott nem teszek jó benyomást a többiekre, akkor sok ideig (vagy soha) nem leszek jóba senkivel sem. Nem telik el nap, hogy ne gondolnék erre.

De ha már itt tartunk, akkor hogy tegyek jó benyomást majd rájuk? Ti ha a gólyatáborban csak úgy odamenne hozzátok egy vadidegen (leendő osztálytársatok) mit szólnátok? Nem néznétek hülyének? De tegyük fel, odamegyek, köszönök, bemutatkozunk egymásnak, és? És utána ott állunk csöndben egymással szemben, olyankor hogyan lehet megtörni a kínos csendet?


l4/l Elég visszahúzódó vagyok, szóval ez is megnehezíti a dolgot... :(



2012. nov. 12. 18:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve még leírnátok, hogy ti hogy kezdtétek a gimit, és most milyen? (barátokra gondolok) Milyen volt a gólyatábor?
2012. nov. 12. 18:42
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Természetes, hogy félsz az új élethelyzetektől. De azért ennyire nem kell. Elmész a gólyatáborba, (nem debisen, és szomorúan.) Mosolyogjál sokat, az jobb mint ha egy logószájú, jaj elnézést, hogy itt vagyok személyt látnának.

Megcsinálod a feladatokat, és nevetsz rajtuk. Úgyis hülyét csinálnak az emberből, ezen megsértődni nem szabad.

2012. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Emlékszek, én is nagyon féltem a középsulitól, mármint inkább a gólyatábortól.De ennek már lassan másfél éve:)

Azért paráztam rá, mert akkoriban elég sok minden összejött és csöndesebb lettem. A gólyatáborban pont a 4 (bocs, hogy ezt mondom) r*banc mellé kerültem...Nem vagyok embergyűlő típus, sőt a kiközösítetteket is mindig sajnálom.(kivéve persze ha tehetnek is a kiközösítés okáról) De emlékszek már akkor is unszimpatikussá kezdtek válni..AZ egyik közülük már akkor is úgy akarta felhívni a figyelmet magára, hogy nevetett..bocs..vihogott és közben rázta magát..de szó szerint..én meg csak kussban néztem >_>...hátjó.. ilyet még azelőtt nem láttam...


Szóval így kezdődött..De aztán persze szerencsére a 4 r. egy faházba került és a 6 normálisabb lány szintén egy házba. Így telt el 5 nap. Emlékszek, első nap nem tudtam feloldódni..végig csináltam a programokat és kész..

aztán második napon kicsit oldottabb voltam és az egyik lány megszólalt este, hogy csináljunk egy bizalomkört..mindneki elmondta, hogy mit gondolt először a másikról..de őszintén..húú..voltak elég durva megjegyzések is..Rólam azt mondták:" Először azt gondoltam egy ilyen mulya lány vagy..aztán azt hogy egy csöndes lány vagy aki ha megszólal kiüt mindenkit a beszólásával.és rájöttem, hogy be nem áll a szád"..a többiek meg helyeseltek és nevettünk..Harmad nap meg nem bírtuk abbahagyni a beszélgetést ezért este kiküldtek a gólya felügyelők, edzeni..pizsamában..egymás nyakába tett lábakkal mentünk körbe,körbe..és mehetünk aludni..


Szóval így kezdődött a középsuli..a tábor "kényszerített" engem arra, hogy megnyíljak rövid idő alatt(legalábbis nekem rövid) és így máris volt egy társaság akire számíthattam..

Aztán kaptam egy jófej padtársat..aki fiú, de rendes nagyon és sokat nevetünk...


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én sem vagyok az a sokat beszélős típus, én is tartottam a sulitól, hiszen új társaság, ráadásul nem vagyok az a lányos lány típus..mindig is fiúkkal haverkodtam, bár a lányokkal sem volt gondom soha..plusz nem szeretek inni, bulizgatni...jobban érdekelnek a könyvek,sportok,zene

...de ennek ellenére én is meg tudtam nyílni:)


Bár a gólyatábor után még vagy 2 hétig kb. egy nagy gombócot éreztem a torkomban mikor bementem...egyfajta szorongás kapott el, mikor kiszálltam a kocsiból és lépkedtem a suli felé...De 2 hét elteltével, rájöttem, hogy nem is kell félnem, nem is kell mindenkivel jóban lennem és csak annyit tettem, hogy bementem, illendően köszöntem azért mindenkinek, majd odamentem azokhoz akiket szeretek is...


Először szerintem keress olyanokat akik szintén kicsit bizonytalanabb típusok..ha velük szóba mersz majd elegyedni, akkor a többiekkel is könnyebb lesz később.:)


És ne ess abba a hibába, amibe én anno/akkor...Nekem is előítéleteim voltak egy pár lánnyal szemben a facebook képeik alapján, meg posztjaik alapján, de élőben teljesen mások voltak...Az a lány akitől a legjobban "tartottam", az lett az egyik legjobb bnőm itt:)


Előítéletek nélkül, pozitívan, saját véleményt felvállalva állj ki és nem lesz gond:)


Ha visszagondolok, ma sem értem mitől is tartottam:D

Sok sikert!:)

16/L

2012. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked, utolsó, a a tartalmasabb választ, igyekszem betartani a tanácsokat! :)
2012. nov. 12. 19:06
 5/7 Watson válasza:
100%

Én is 14 vagyok , és én is parázok . Eléggé érdekes jellem vagyok , vannak hülye szokásaim és igen érdekesen fejezem ki a ragaszkodásomat (sokszor megharapom az embereket, de nem erősen :S nem direkt van , valahogy jön.) TÚL nagy a képzelőerőm , amivel az emberek idegeire szoktam menni. Vagy szerencsés leszek és lesz még egy hasonló kaliberű ember az osztályomban , vagy nem és maradok a mostani legjobb haverom zaklatásánál. Reménykedek, hogy az első lesz.

Amúgy, nem tudok sok mindent ajánlani. Ne parázz annyit , próbálj nyitott lenni az emberekhez, ne félj odamenni és beszélgetést kezdeményezni (Szia ! Engem XY hívnak , és téged? :) ) , meg hasonlóak.

2012. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én is egy kicsit tartok tőle,mert én is visszahúzódó típus vagyok,meg nincs nagy szám,de remélem ahová jelentkeztem(és remélhetőleg felvesznek) nem a nagyszájú ribik mennek.:)

2013. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

én 15 vagyok, de 6.után mentem át gimibe, és én is nagyon paráztam, főleg, hogy nem mentem gólyatáborba, és az előző osztáylomban azt hiszem 1-2 emberrel voltam jóban, és én voltam a kis kiedves lány, aki nem tudott öltözködni sem, és nem ment a többiekkel sehova. viszont átjöttem gimibe és láss csodát!:) első két hétben ugye ismerkedtem, egy két ember, aztán kezdtek kialakulni a klikkek, és így minden jó lesz:) pár hónap után csináltattak velünk egy szociometriai felmérést, és az osztáyl engem jelölt a legnépszerűbbnek:D (ezt nem felvágásból:D csak biztatni akarlak)


..ja, és már öltözködni is tudok:) :D

2013. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!