Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mondhat ilyen az ember legjobb...

Mondhat ilyen az ember legjobb barátnője?

Figyelt kérdés

Elnézést, de jobb kategóriát nem találtam kérdésemnek.

És elnézést, ha hosszú lesz.


Mindketten tizenöt évesek vagyunk, egy iskolába járunk, ő kollégista, én bejárós vagyok. Elég jól kijövünk, annak ellenére hogy ő egy darkosabb, sötétebb világnézetű lány, akit heti szinten beszélek le az öngyilkosságról, vadászkéseket tart, és alapjában véve nincs egy olyan mondata amiből nem sütne a düh és az elkeseredettség.

Én is érdekes eset vagyok, alapvetően hangulatember, de nagyon figyelek arra hogy szándékosan senkit se bántsak, sőt még véletlenül se. Szerintem a világ tükörként működik, úgy, hogy ha mosolyogsz, visszamosolyog rád a világ. Ezt szoktam néha mondogatni a barátnőmnek.


Ha facebookon beszélünk , általában megkérdezzük egymástól hogy mi újság. Ilyenkor szidja kicsit az anyját, az unokatestvéreit, a keresztanyját, én pedig nyugtatni próbálom. Ha én mondom el neki, mi újság arról beszélek, hogy a rajz, a festés számomra mit jelent, és hogy anyukám miért nem engedi hogy művészeti iskolába iratkozzak át. Egyik nap még a szokásosnál is jobban nekem esett.


Mondtam neki hogy nekem a festés az életem, egyszerűen nem bírom ki nélküle. Kiakadt, de a szokásosnál is jobban. (a teljes beszélgetést elküldöm privátban annak, akit érdekel.) Mindent a fejemhez vágott. HOgy mi vagyok én, macska, hogy nekem ennyi életem van (rajz, festés, tánc, pasik. na de pasik? egy barátom volt eddig, neki körülbelül 10-12, ő az iskolában ugyanennyit kinézett magának és róluk folyamatosan áradozik. míg nekem tetszik egy srác. húha.) a fejemhez vágta hogy úgy öltözködök mint egy rossz rib@nc, mert van egy kivágott felsőm, amit imádok, de általában pulcsit hordok sállal és farmerrel. ő fűzőt hord, fekete ingeket természetesen mélyen kivágva, fétismagassarkút, fekete leggingseket, szöges karkötőket stb.

ezt elmondtam neki, bagoly mondja verébnek, ugye. erre meg még jobban kiakadt és nem reagálva a védekezésemre mást is a fejemhez vágott.

hogy úgy sminkelek mint egy rossz rib@nc. nem használok alapozót, arckrémet és púdert szoktam, figyelve arra hogy ne legyen mű a hatás, arcpírt mert elég sápadt vagyok és szempillaspirált. ennyi. egyáltalán nem szokott meglátszani rajtam, legalábbis figyelek rá.

miután ezt is elmondtam neki, ismét nem törődött a védekezésemmel és azt vágta a fejemhez, hogy nem veszem észre, hogy nincsenek barátaim? na de... jóban vagyok az osztályomban lévő lányokkal, de inkább csak 2-3 lánnyal barátkozom mélyebben ami szerintem teljesen normális. neki viszont én vagyok az egyetlen barátnője.


és mindezt akkor írta nekem, amikor elmondtam neki, hogy bánt, hogy nem lehetek művészeti iskolás. ennyi. nem tudom, ez miért van, nem vagyok olyan rossz ember mint aminek elmondott, és nem értem az okot amiért ezeket a fejemhez vágta. és szerintem nem igazak. de... ő a legjobb barátnőm. mondhat nekem ilyet?



2013. jan. 26. 11:40
1 2
 1/18 anonim válasza:
38%

Ne haragudj,de nem olvastam teljesen végig,mert sok a felesleges infó!

Viszont az eddigiek alapján,én idézőjelbe tenném a "legjobb" barátnőt....

2013. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
próbáltam úgy összefoglalni, hogy mindkettőnket objektíven lássanak, így elnézést, hogy hosszú lett. csak szerettem volna leírni egy átlag jellemzést magunkról, hogy engem ne rossz ribancnak őt meg ne egy emós kislánynak ítéljék meg.
2013. jan. 26. 11:45
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen egymás ellentétei vagytok, jobb lenne ha hanyagolnátok egymást. Ha gondolod elküldheted a beszélgetést.
2013. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem hagyd a fenébe.

Szándékosan meg akart bántani. Akármi baja is volt, épp rajtad vezette le.

Barátok nem csinálnak ilyet.

Kezdj el inkább a többi lánnyal szorosabb kapcsolatot kialakítani, akikkel sokkal egyenrangúbb barátságot tudsz kialakítani.

Neki azért kellesz, hogy legyen, aki tutujgatja, akinek szidhatja a rokonokat, akinek az a dolga, hogy menetrendszerűen elismételje a dicshimnuszokat, amikor öngyilkossággal fenyegetőzik.

Hagyd a francba!

Teljesen érzéketlen a gondjaid iránt, magasról tojik rá, veled mi van. Csak arra kellesz, hogy ő ki tudja magát panaszkodni.

2013. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 civic"92" válasza:
68%
Lehet hogy egy kicsit a szokásosnál rosszab hangulata volt!De hidd el biztos nem vagy k.va ha csak egy pasi teccik neked ;) Neki tecchet akárhány pasi ha a pasik nem akarnak vele járni mert egy pasi nem egy ilyen hangulat betyár csajjal fog kikezdeni!A lébyeg lehet hogy a barátnöd de nem az igazi!Egy barát akkoraz igazi amikor kiáll melleted megvéd megmondja az igazat szeret segit mindig jófej megbizhato!Eddigcsak az összinte véleményt láttam!NEKEM ELKÜLDHETED!
2013. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :)
2013. jan. 26. 11:51
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Régen én is ilyen világnézetű voltam. Aztán volt egy drasztikusabb környezet változás (értem itt az új sulit, abból a közegből való kiválást) esetleg a szülőknek ki kéne venni a kollégiumból a gyereket és jobban oda figyelni rá...
2013. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
79%

Eléggé kihasznál téged... Plusz irigy is.

Nekem is volt ilyen barátnőm, meg is szakítottam vele a kapcsolatot. Szerintem te is jobban tennéd.

Ha gondolod elküldheted a beszélgetést.

2013. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem irigy rád, most rossz passzban volt és nagyon kibukott. Neki még kevesebb barátja van és nincsenek még olyan konkrét céljai, mint neked. Az irigység egy negatív érzelem, ő pedig elég negatívan gondolkodik, nem meglepő, hogy megkörnyékezte ez az érzés.
2013. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el, ha gondolod, elolvasnám.
2013. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!