Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Honnan a fenéből lehet tudni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan a fenéből lehet tudni, hogy lehet biztos benne az ember, hogy a másik élete végéig a legjobb társ lesz?

Figyelt kérdés

Annyit vívódom, szilveszter éjszaka gyakorlatilag szakítottam a párommal. Együtt vagyunk 3 éve, én 26 vagyok, ő 30. Valahogy nem volt az igazi a kapcsolatunk az utóbbi 1 évben, először a szex romlott el, aztán vele sok minden más is. Nincsenek komoly gondjaink, mármint nem csal meg, nem éjszakázik a haverjaival, nem iszsik, nem szerencsejátékos, van rendes munkája, tisztel és szeret engem, szóval ha azt nézem, hogy általában milyen gondok szoktak lenni kapcsolatokban, akkor azt kellene gondolnom, hogy nálunk semmi gond nicns. Jól működik a közös élet, bár az utóbbi időben már olyan feszültek vagyunk, hogy hajlamosak vagyunk összekapni olyanokon, hogy miért hagytad elől a bögrédet, de alapvetően jól meg vagyunk. Nincsenek anyagi gondjaink, együtt dolgozunk, jól megy a cég - bár kicsit bánt, hogy nem vagyok tulajdonos benne, mikor együtt kezdtük, és a mai napig együtt csináljuk.

De valahogy mégis azt érzem, hogy nem elég jó. Hiányzik a romantika, hiányzik a nagyon erős közös érdeklődés, szóval nincs az egészben tűz, hanem csak úgy elvagyunk, mint a befőtt. Én meg úgy érzem, hogy nekem ez kevés. Aztán sokszor meg belegondolok, és azt hizsem, hogy egy barom vagyok, hogy elrontok mindent, pedig igazából semmi gond nincsen, csak én vagyok egy elégedetlen túl sokat akaró liba.

Valahogy én úgy képzelem az igazit, mint ahogy a filmekben van. Hogy minden magától érthetődő, nincsenek kérdések, nem kétséges, hogy vele akarom leélni az egész életem, és rendszeresek a romantikus pillanatok, meg romantikus randevúk, meg dúl a szerelem. De ilyen meg igazából nincsen.

Egyszerűen nem tudom mit akarok, és most el kellene döntenem, mert hülyét már nem csinálhatok magamból... De ha most nem szakítunk, hanem együtt maradunk, ennyi bizonytalanságra alapozva mikor lesz ebből eljegyzés, házasság, gyerek?! Mikor leszünk mindketten tök biztosak benne, mikor egyszer már majdnem szakítottunk?


2012. jan. 2. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose lehet teljesen biztosnak lenni ebben, senki se tudja évek múlva mi lesz.
2012. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen,a tűz hiánya.Egy kicsit ellaposodott már a kapcsolatotok...
2012. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Érezni kell,de biztos nem lehetsz benne sosem. Hisz mindketten folyamatosan változtok,így a kapcsolatért is folyamatosan tenni kell. De igen, van olyan hogy rendszeresek a romantikus pillantások és kell hogy jelen legyen a romantika mindvégig.
2012. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Abból,amit leírtál nekem az a meglátásom,hogy ellaposodott a kapcsolatotok.Elmúlt a nagy lángolás és most unalmasnak,szürkének látod az egész kapcsolatot.

Viszont azt is irtad,hogy ettől eltekintve nincs különösebb gond közötettek.

Szerintem most,ahelyett,hogy egyből meghátrálsz,meg kéne próbálni egy kis színt vinni a kapcsolatotokba.Szervezzetek közös programokat,olyasmit,amit mindketten élveztek.Ez majd ismét közelebb hoz egymáshoz benneteket.Néha kicsit ki kell lépni a szürke hétköznapokból és új élményekkel kell gazdagítani magatokat.

Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek,de nem szabad rögtön feladni,mert,ahogy te is írtad,olyan nem létezik a valóságban,mint ami a filmekben van,hogy két ember között egy életen át dúl a szerelem.Egy idő után minden kapcsolatban enyhül a kezdeti nagy rajongás,de ez még nem jelenti feltétlenül a kapcsolat végét,csak tenni kell érte,hogy gördülékenyen menjenek a dolgok és mindkét fél élvezze a másikkal töltött időt.

Én mindenképpen azt tanácsolom,hogy adjatok mégyegy eséjt ennek a kapcsolatnak.Néhány hónapon belül úgyis ki fog derülni,hogy van-e értelme folytatni.

2012. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, a közös programoknál kezdődnek a gondok. Nincs idő, nincs pénz, nem ugyanazt csinálnánk, stb. Vagyishogy ő leginkább csak olvasni, meg dolgozni (gépezni) szeret, azt meg nem lehet nagyon együtt csinálni. Igazából ebből lett elegem, mert hiába igyekszik a másik, hiába tesz meg a kedvemért dolgkat, ha tudom, hogy nála ez nem őszinte, ő erre nem vágyik, csak miattam jön el kirándulni/bulizni, akárhova. Ezen borult ki a bili, hogy igazából nem tudom őt megváltoztatni, hiába igyekszik, nem lesz más ember már 30 évesen...
2012. jan. 2. 16:52
 6/15 anonim ***** válasza:

Én onnan tudom, hogy bár a lángolás hű de kihült már, és vannak lentek, de ha belegondolok én másra emberre nem vágyok. Tudom, hogy minden kapcsolatban elmúlik a lángolás, és a jelenlegiben, ha nincs különösebb gond, akkor egyszerűen csak dolgozni kell még azon, hogy egymásért legyetek. Odafigyelés, figyelmesség, romantika néha kell. No utóbbiból nálunk nem sok jut, de látom, hogy próbálkozik, és mondom tudom mással is így lenne. Egyedül pedig nem szeretnék maradni.

A romatikus filmeket pedig hanyagold egy darabig.

Van azért aki talál magának egy jobban megfelelőt, de tökéleteset ne keress, ilyan nem létezik, legyél reális.

Ha még nem vagytok házasok, könyebben próbálkozhatsz még mást találni, aki talán hozzád jobban illik. Legyél magaddal őszinte mi a reális, mit szeretnél, és talán kaphatsz meg mástól amit a jelenlegi párodtól nem.

2012. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Velünk teljesen ugyanez volt...négy hónapig szenvedtem azzal hogy próbáltam egy kicsit újra fellobbantani a tüzet, színt vinni az életünkbe, aztán rá kellett jönnöm, hogy mindenhez két ember kell.
2012. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

nem lesz más ember már 30 évesen...


ez egy nagy hülyeség...úgy mondod mintha 50 éves lenne,ne vicceljél már,ha az ember változni akar akkor tud is,ennyire egyszerű a dolog...semmi köze ahhoz hogy ki mennyi idős..

2012. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, az évek múlásával változik az ember, máshogy viselkedik, ha már évek óta együtt vannak, ha már összeköltöztek stb...
2012. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
nem kellenek nagy dolgok, csak kizökkenteni a hétköznapokból. El kell menni este sétálni, még akkor is, ha szar környéken laktok. Ez nem pénz, mégis jó, mert alkalom nyílik arra, hogy úgyse tudjatok mást csinálni, mit beszélgetni. És sokáig se tart. Biciklizni együtt, vagy kirándulni a város melletti kiserdőben. Ha se pénz, se idő, akkor nagyon kreatívnak kell lenni, hogy élményt tudjatok csempészni az unalmas életbe(legyünk őszinték, gyakran hót uncsi, csak azt kivágják a filmekből). Vigyél haza valamit neki a városból, amit szeret enni, pl 2 giroszt, és húzd fel, hogy hoztál neki valamit, vajon mi az, találja ki, aztán, ha már jókat nevettek meg kell együtt enni, ilyesmire gondolok. Ezek szerintem azok az apró romantikus dolgok, amiket nem tud kikerülni és unalmassá tenni. Ha ezek nem jönnek be, akkor lehet, hogy a mérleg másik nyelve nyer, és végeztek egymással, ő marad szobanövény, te meg keresel valakit, aki aktívabb életet tud élni veled.
2012. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!