Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat?...

Hogyan szerezzek barátokat? Megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, általában vidám vagyok, csak sajnos nem vesz észre senki. Már 3 éve nincsenek barátnőim, ha néhánnyal jól el is beszélgettem, utána mégsem kerestek, ha pedig én kerestem őket, akkor leráztak, mivel nem vagyok "partyarc" (nem iszom alkoholt és nem járok bulizni sem) és "szerencsétlen" vagyok (csak próbáltam megvalósítani az álmomat és nem sikerült). Viszont most nincs munkám (hiába keresek ,nem kérnek belőlem sehol, mert van képzettebb) és nagyon sokat vagyok egyedül. Hiányzik, akivel elbeszélgethetek , elmehetnék vásárolni vagy meghívnám őt hozzám, akivel sportolhatnék, bolondozhatnék. Szerintetek mit tegyek? Hol keressek? A környéken mindenki elutasító velem :S és már kezdek magamba is roskadni emiatt.

Köszönöm a tanácsokat



2013. máj. 15. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szegénykém!:( Hát igen...sajnos ilyen ez a világ...itt megváltozott már a normális szó jelentése. Ha véletlen akad egy normális ember,aki tényleg az, azt már dilis különcként kezelik.Én is ilyen helyzetben élek,tudom mit érzel.Tanácsot nem igazán tudok adni,én már nem is próbálkozok nagyon a haverkodással, van 2 barátom akivel jó viszonyba vagyok,de több nincs és valószínűleg nem is lesz. Azért biztos akad olyan,aki veled szívesen jóba lenne,az azért elég ritka,hogy ne legyen valakinek egy barátja sem.
2013. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Hol laksz?
2013. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Első vagyok. ezt a kérdést amit a második tett elfelejtettem. Privátban írd meg nekem is légyszi :)
2013. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megéri barátokat szerezni, mert ha bajban vagy akkor segíthetnek. Igazi jó barátot nagyon nehéz találni és mivel te egy olyan helyzetben vagy, így úgy gondolom hogyha valaki elkezdene feléd nyitni te annyira megörülnél neki, hogy teljesen kikapcsolnád az érzékszerveidet és arról az emberről nem tudnád hirtelen megállapítani hogy jóbarátnők lennétek-e. Szerintem ha hívnak azért is menj el, mert talán mindig visszautasítottad őket ha hívtak volna bulizni és már ezért sem hívtak és ezért is szakadt meg a kapcsolatotok.
2013. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sose voltam partiarc, mégis vannak barátnőim. Igaz, diszkóba nem megyek velük, de már lassan kiöregszenek. Mi össze szoktunk gyűlni valamilyen vendéglátóipari egységben (pl. pizzéria, cukrászda, menza jellegű étkezdébe) és miközben eszünk egy sütit vagy pizzát, jókat beszélgetünk. Valamint a párom baráti társaságával is jóban vagyok, de ők nekem inkább a haverjaim, bár az egyik feleségével nagyon jól összebarátkoztam.


Gondolom tanulsz még, én a helyedben ott néznék szét, hátha van valaki, aki hasonlóan peremhelyzeten van, mint te. Vagy a régi, gimis barátnőket is érdemes lenne előszedni. Bulikba felesleges menned, ott nem barátnőt keres az ember lánya, de ismerősökön keresztül, házibuliban esetleg találkozhatsz valakivel, akivel jóban lehetsz. Lehet, hogy csak bedumálod magadnak, hogy ciki vagy és szerencsétlen. 26N

2013. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , kedvesek vagytok :) Igazából, ha sikerült is az elmúlt években egy jó ismertséget kialakítanom valakivel, az nem tartott sokáig, mert elég sokat költöztem és ezek a labilis dolgok nem bírták el a távolságot, ugyanis nem vagyok egy nyakra mászós ember.

Nem baj, majd lesz vmi, ha más nem képzeletbeli barát :P

2013. máj. 15. 19:03
 7/8 anonim válasza:
hol laksz kedves kérdező? nekem is hasonló a helyzetem.
2013. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanfolyamra,sport vagy valamilyen szabadidős elfoglaltság keretében járj valamilyen kis közösségbe,ahol azért hetente 1-2-szer vannak közös órák,így már eleve van egy közös érdeklődési pont plusz az emberek szeretik,ha egy tanfolyamon is,még ha nem olyan hivatalos közösség,mint egy iskola,tudnak kivel beszélgetni. :)
2013. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!