Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek illik ilyet...

Szerintetek illik ilyet kérni? Nem bunkóság/tolakodás?

Figyelt kérdés
Szóval. A legjobb barátnőm kölcsönadott egy könyvet az egyik (fiú, bár ez nem hinném h számít :D ) osztálytársunknak, aki cserébe kölcsönadott egy-egy könyvet nekem, meg a barátnőmnek, amit aztán elolvastunk, aztán cseréltük a barátnőmmel. Nos. Ezek egy sorozat részei, és szeretném elolvasni a többi részt is, csak nem tudom, hogy illik-e elkérni tőle, hogy: "Hé, légyszi ideadnád a X.Y.-t is?" Arra gondoltam h én is beszerzem a sorozat egyik részét, és én is kölcsönadom neki, és akkor tök fair lesz az egész, és majd ő is kölcsönad egy-kettőt nekem :) Szerintetek?

2013. máj. 23. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérdezd meg töle, nem bunkóság.


Eleve már adott neked kölcsön könyvet, tehát tudja, hogy - legalább is valószinü - nem teszed tönkre és idöben visszaadod. Esetleg beszéld meg vele, hogy a te könyveid közül szivesen kölcsönadsz neki, ha talál olyat, ami érdekli.

2013. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem bunkóság, megmondod hogy tetszett és nincs-e meg a többi része és nem-e tudja nélkülözni kicsit, nem eszed meg a könyvét csak elolvasod :D
2013. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Dehogyis az. Ha már egy sorozatból adott kölcsön egyet, akkor még lehet számít is arra, hogy a további részeit is el fogod tőle kérni:D
2013. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igazából már tegnap megígérte hogy hoz még nekem, csak nem hozott :D
2013. máj. 23. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
viszont ez egy tök kedves gesztus, hogy egy másik részét te is megvennéd a sorozatból, és azt pedig te adnád neki kölcsön, szerintem ezt felvetheted neki nyugodtan:)
2013. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!