Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megőrülök! Mit csináljak?

Megőrülök! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok (14 éves) művészlelkű, nem túl magas és abszolút gyenge lány. Hatosztályos gimnáziumban tanulok, tehát év elején hetedikesen érkeztek az iskolámba. Nagyon jól összebarátkoztam egy szintén művészlelkű (író) hetedikes fiúval, aki nagyon alacsony és talán még nálam is gyengébb. Imádom őt, olyan mintha az öcsém lenne. Egyszer mesélte, hogy az osztálytársai szórakoznak vele. Nem akarta kifejteni, mikor kérdeztem, más témákra tért rá. Nem olyan régen beszélgettem egy másik, egész értelmesnek tűnő évfolyamtársával, aki elmondta, hogy bizonyos osztálytársai rendszeresen csúfolják, verik és megalázzák (néha a nyílt utcán!). A többiek pedig csak állnak körülötte és RÖHÖGNEK! Soha senki sem védi meg... Ezt körülbelül két hete tudom, de egészen egyszerűen megőrülök! Nem vagyok képes tétlenül ülni abban a tudatban, hogy ezt művelik vele! De az osztálytársai között vannak olyan emberek, akik kétszer akkorák, mint én és rendszeresen sportolnak. Illetve hatalmas nagy hangú primitív köcsögökről van szó, akik, az engem szintén hülye lúzernek bélyegző osztálytársaimmal is szuper barátságot ápolnak (elnézést a káromkodásért, csak elkaptak egy kicsit az indulatok). De azt egészen egyszerűen nem csinálhatom, hogy semmit se teszek! Magamat is kínoznám vele! De mit tudok csinálni ÉN ebben a helyzetben? Ti mit tennétek?


Előre is köszönöm!



2013. jún. 13. 23:15
1 2
 11/17 anonim válasza:

Vagy tanár,vagy szülő...

Bátyámat cseszegették régen,szólt anyunak,bement a suliba és kiosztotta a kis kreténeket,persze lehet,hogy egy szigorú apuka hatásosabb...mindenképpen szólj valakinek.

2013. jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem működik. egész életükben azt tapasztalták, hogy bármit megtehetnek, úgyis csak a hegyi beszéd megy.


Aki felelős ezért az az a felnőtt, akinek ezt fel kellene ismernie (mert kiképezték rá) és meg kellene állítania.

2013. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Indulás az osztályfőnökhöz mindkettőtöknek. Ő később behívja a taknyokat az irodájába, és közli hogyha mégegyszer érkezik a panasz, jön az igazgatói, és a szüleikkel való konzultáció, illetve a kirúgás is kilátásban lehet. Egy iskola KÖTELES minden diákjának a biztonságát szavatolni, különben törvénysértést követ el. Ennyi.
2013. jún. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

9: Nem felelőssége, hanem kötelessége. Nem felelőssége, mint a járókelőknek úgy általában, hanem munkaköri és szülői kötelessége, a törvény előírja.


Menekül előle? Te, mint szülő menekülnél az elől, hogy megvédd a gyerekedet a csoportos veréstől?:-o

2013. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14: én úgy tudom, hogy a törvény azt is előírja, hogy az embernek kötelessége segítséget hívni, ha balesetnek szemtanúja.


És ha jobban megnézed van egy csomó szülő akit nem érdekel, hogy mi van a gyerekével.


Azt írtam: nem lehet elvárni.


http://www.youtube.com/watch?v=tGaJrgi_SpE


Vagy szerinted ha a törvény előírná, hogy tilos alkoholos italt fogyasztani, akkor hipp-hopp úgy is lesz? Ez reális elvárás?

2013. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom, hogy a törvény azt is előírja, hogy az embernek kötelessége segítséget hívni, ha balesetnek szemtanúja."


És úgy veszed észre, hogy nem szoktak?:-o

És ha igen: ez indok arra, hogy Te ezt normálisnak vedd, urambocsá átvedd ezt a "normát"??

2013. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom megnézted-e azt a videót amit linkeltem.


Arról volt szó, hogy el lehet-e várni, hogy a felnőttek akiknek a dolga lenne elméletben, segíteni is fognak ilyen esetben. Nem arról, hogy én hogyan érzem, hogyan kellene működjön a világ.


Az én személyes tapasztalatom az, hogy azok akinek a dolga az irányítás lenne csak passzívan megélik azt amíg tényleg baj lesz, majd a felelősséget kenik akárkire, akire tudják. A gyerekekre. Arra aki az áldozat. Tökmindegy, hogy kire.


Úgy állítják be, hogy bizonyíték hiányában "nem lehet mit csinálni" és az az áldozat feladata, hogy beszélje meg ezt a dolgot a támadóival.


Ha az a számára természetes módon védekezik (azaz mondjuk egyesével elveri a basztatós tetveket) akkor is csak arra fogják kenni a felelősséget, akire tudják.


Úgy állítják be, hogy a gyerek az illető felnőttnek tartozik számadással a tetteiről, nem saját magának, majd ha együttműködik, az így nyert autoritást arra használják fel, hogy a gyerekre kenjék a felelősséget.


Azaz azért mert erőszakot alkalmazott őt terheli a teljes felelősség. És itt különben sem volt semmiféle basztatás.

Ha mégis volt, akkor a basztatós tetveket terheli a teljes felelősség. Semmiképpen sem azt a felnőttet akinek irányítania kellett volna.


Ezeket a "felnőtteket" is egy olyan generáció termelte ki, melyben a szülő az elcseszett élete után a gyerekekre hárította a felelősséget, a gyerek számára természetes viselkedést bűnnek beállítva aláásta az önbecsülését és önutálatra nevelte, hogy fojtsa magába a panaszait, mert értéktelen ember. Szokásos módszerek.


Erre kell felkészülni. De azért érdemes megpróbálni.

Érdekes módon egyes felvilágosultabb nyugati helyeken tudnak vele kezdeni valamit.

Én a rendőrséget próbálnám meg. A tanárok, szülők.... felejtős.

2013. aug. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!