Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek ezzel a baráttal?...

Mit kezdjek ezzel a baráttal? (lent)

Figyelt kérdés

Talán egy kicsit hosszú lesz, de megköszönöm annak aki elolvassa! Megpróbálom rövidre fogni! Max olvassátok úgy mint egy mesét.


Szóval volt nekem egy barátom. Nevezzük G-nek. Óvodás korunktól kezdve ismerjük egymást, ugyan oda jártunk oviba, ugyanabba a faluba lakunk. Aztán általános suliba is végig egy osztályba jártunk. Végül középiskolába is ugyan oda mentünk, ugyanabba az osztályba. Itt barátkoztunk meg a legjobban egymással, mert egymásra voltunk utalva. Sok mindent átéltünk közös bulik, egymás segítése, mindent együtt beszélünk meg stb. Középiskolába becsatlakozott hozzánk egy harmadik srác, aki ugyanabba a faluba költözött mint mi és osztálytársunk volt. Ő is nagyon jó fej, vele is sok mindent megéltünk így mi voltunk a hármas csapat. Őt nevezzük N-nek. Az érettségit is együtt tettük le, ekkor már azért volt 1-2 összezördülés, de nem túl komoly. A régi barátom már nem maradt a suliba, pedig lett volna még két év technikusi. Szóval maradtam N-el a suliba. A másik barátommal azért sulin kívül, pár hétvégén eljártam autózni, sörözni stb.


De aztán jöttek a gondok... Például ha G-nak barátnője volt, engem ritkábban keresett. Ha szakította vele egyből felkeresett. Amolyan ha nincs ló jó a szamár is effektus.

Úgyhogy ebben az időszakban jobban N-el, tehát az utóbbi baráttal voltam. Néha találkoztam G-vel is, de akkor mondta hogy ő már nem bírja úgy N-et, mert nem lehet vele komolyan beszélni, elhülyéskedik mindent ( pici igazság van benne, de azért túlzás), ő már nem akar vele úgy találkozni, iszogatni.Szóval kétfelé szakadt a társaság én meg kapdostam a fejem,hogy hol ezzel-hol azzal legyek, mert ment a széthúzás, de nem akartam egyik mellé sem állni hanem mindkettővel együtt lógni. Aztán G elkezdte a szerintem eléggé gyerekes féltékenységi viselkedését, hogy Pl. mi az hogy én N-et meghívom egy egész estére sörözni, őt meg nem.

-volt hogy kibékültek N-el, beittunk hárman együtt, de G nagyon kész lett. Ha nem visszük haza tuti valami baja esik, úgyhogy megfogtuk mind a ketten és hazacipeltük. A szülei kijöttek elé, erre még minket szóltak le hogy mit csináltunk szegény gyerekkel ( holott ők is tudják, hogy iszik )....szóval itt ha össze is találkoztunk valakijével úgy néztek ránk, mint akik bűnt követtek el. Megkérdeztük G-t, hogy tisztázta-e a helyzetet velünk kapcsolatban a szüleivel, amire azt mondta, hogy igen, de kiderült hogy hazudott...

-megint jöttek aztán a széthúzások G részéről, és mivel nem értettem vele egyet engem hordott el minden szemétnek, r*nda dolgokat vágott a fejemhez mindennel kapcsolatban, később "bocsánatot kérve" azt mondta hogy csak viccelt.. (kamu volt ez is)


Szóval ez így ment egy ideig, de mindig G részéről. Aztán jött a kibékülés, de N nem keresi én meg ritkán felkerestem. Legutóbbi tali megint balul sült el, télen volt, megint berúgott és nekem kellett vigyázni rá, mintha én lennék a szülője -.- szóval haza cipeltem, de a jégen úgy elcsúszott,hogy nem tudott felkelni. Már 10 percen belül három autó volt ott, hogy mi történt, oda jöttek a szülei is stb... kiderült, hogy úgy elesett részegen, hogy eltört a lába és kórházba került. Aztán olyan pletykák terjengtek, hogy biztos én rúgtam ki a lába alól, de az anyukája azt mondta nekem hogy erről szó sincs örül hogy volt valaki mellette.


És a kérdésem az lenne, hogy mit kezdjek vele? Néha eszembe jut, hogy hiányzik, néha meg azt mondom,hogy miért foglalkozzak vele, hiszen megváltozott, rég nem olyan mint volt.

Jobban fiúk tanácsát kérem, mert ők jobban összetartanak a barátaikkal és talán jobban megértik, mint a lányok, ők szerintem nem annyira összetartóak. Ezt ne vegye senki sértésnek! Persze jöhetnek lányoktól is komik :)

Ja és tuti hogy nem meleg a barátom, de néha tényleg úgy viselkedik mint egy hisztis féltékenykedő p*csa! ( ez sztem azért van, mert eléggé elkényeztették még kiskorába) és rögtön támad, kavar, ha nem kapja meg azt amit szeretne vagy nem alakulnak úgy a dolgok ahogy szeretné.


Ismerősöm szerint ne foglalkozzak már vele, teljesen más ember. Az egy dolog, hogy ez történt a múltban, amikor még jó volt, de most már nem az és zárjam ezt le.


N-el jóban vagyok azóta is, nem vesztem vele még össze úgy komolyabban, de G-vel komolyabb dolgokról is tudtam többet beszélni, N-el is lehet, de vele jobban hülyülni.


Szóval meg vagyok kavarodva, tanácsok jöhetnek, onnan jutott eszembe, hogy két nap múlva van szülinapja....



2013. jún. 14. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán az én kommentem nem fog nagy örömet okozni, mivel lány vagyok :)

Az oké, hogy G-t már nagyon régóta ismered és régen ő volt a legjobb barátod és nehéz megszokni nélküle. De ő már nem az az ember aki régen. Oké néha keresitek egymást, de mit ér neked MOST ez a barátság? Mert neki annyit, hogy valakivel jól berúghat, és haza is viszi mert tudja hogy nem hagynád ott amikor azt se tudja hol van. Ezen kívül mire alapul még a barátságotok? Ha nem tudsz erre válaszolni akkor a tanács: hagyd a fenébe a srácot, majd szerez más haverokat, neked ott van N és te is haverkodhatsz másokkal.

2013. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld meg G-vel, üljetek le, csak ne sörözni, mert akkor elkomolytalankodjátok...

És megjegyzem lány vagyok, és mi is ugyanannyira összetartunk, mint ti fiúk...

2013. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, nem sértésnek szántam!

Csak az itteni csaj ismerőseim 90%-a folyton váltogatja a barátját, vagy kibeszélik egymást attól függően épp ki-kivel van, mi itt fiúk meg jobban összetartunk. Ezt láttam suliba is..persze nem akarok általánosítani.


Hát tudom, most a kommentekből az jött le, hogy mi csak piálni járunk, de nem! Csak ezekből vagy ezeknél voltak a balhék... Eljártunk biciklizni, autózni, sétálgatni stb. csak ez már régen volt már most nem...

Az a baj hogy volt már ilyen hogy leültünk megbeszélni, és nyugodtság is volt utána egy darabig, azt hittem minden oké lesz, de utána folyton elő jött ugyan azokkal a dolgokkal vagy ugyanazok a problémák voltak ismét.

2013. jún. 14. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Van olyan tulajdonsága ami olyan pótolhatatlan lenne? Úgy értem, ha tényleg így van (még1szer elolvastam)akkor talán tudnál más olyan barátot keresni, ha nincs olyan nagyon, nagyon különleges tulajdonsága...mert lehet, hogy más fiú barátoddal is ellehet úgy hülyéskedni, mint vele, és nincs olyan sok rossz tulajdonsága, de, ha neked tényleg fontos és a rossz tulajdonsága mellett vannak jók akkor próbálj meg vele beszélni... szerintem :)



és jó tényleg a fiúk összetartanak, csak ne alakuljon ki benned miden lányról ugyanolyan kép :)

2013. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!