Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok mindenkinek megfelel...

Nem tudok mindenkinek megfelelni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kezdem ott hogy vendéglátásban dolgozom, 1nap meló, 1 nap szabad... A munka eléggé leszívja az energiám, mert szabadságot nem kapok, van hogy hajnali 1kor esek haza... És mindenkinek meg kell felelnem úgy érzem: kezdve a szüleimmel, akiknek igyekszem a tőlem telhető legtöbbet segíteni a házimunkában, alakulóban van egy kapcsolatom, szeretnék munka mellett egy másik szakmát tanulni, illetve egy másik nyelvet is elkezdeni tanulni... na és ott vannak a barátok... a többség megértette hogy nem tudok napi szinten találkozni velük, de van egy barátnőm, őt nagyon szeretem mint barátot, ő képtelen... Sajnos neki csak én vagyok mint barátnő... És ha lemondok egy találkozót, mert úgy érzem hogy kimerültem, akkor elkezd hisztériázni, hogy megint lekoptatom... Pedig nem így van, de nem tudok minden téren 100%-an teljesíteni, és nem is szeretnék... Hogyan tudnám megértetni vele, hogy azért mert nem talizunk olyan sokat attól még a legjobb barátnőm marad. Sokszor érzem hogy a napi 24 óra is kevés, hogy mindent megcsináljak... Volt már ilyen tapasztalatotok? Értelmes válaszokat várok. Előre is köszönöm :)

2013. júl. 6. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:

kedves kérdező:)

nem lehet megfelelni mindenkinek, lehetetlen.

nem a te hibát, nincs olyan ember, aki mindenkinek meg tudna felelni, nem is kell, ez így van rendjén.

amit tudsz tegyél meg azokért, akik a legfontosabbak számodra, de csak úgy, hogy ne merítsd ki minden erődet, mert számodra is jár egy kis pihenés.

a barátok, akik ezt nem értik meg, azok akkor nem értik meg és kész.

nehogymár miattuk készülj ki ( barátokra értem ), mert nem képesek megérteni a másikat.

esetleg nagyon, de nagyon szépen, higgadtan mond meg annak a bnődnek, hogy "tudod, hogy szeretlek, és a legjobb bnőm vagy, és nagyon sokfelé kell alkalmazkodnom, kérlek, értsd meg, hogy nem tudok veled olyan sokszor talizni, de ez nem azt jelenti, hogy akkor lekoptatlak, vagy nem szeretnék veled talizni, csak egyszerűen már nincs erőm olyankor semmihez, sosem azért van, mert lekoptatás lenne a célom, ne gondolj erre, szeretném, hogy tudd, hogy mindig is szívesen talizok veled, amikor csak tudok".

valahogy így:) nem tudom másképp hogy lehetne megértetni.

vagy beszéljétek meg, hogy akkor ha aznap nem tudtok talizni, dumáljatok kicsit telón vagy sms-ben.

ha nem érti meg, akkor nem tudom...

a lényeg, hogy ne aggódj ezek miatt, más is van így, nem lehet mindenkinek megfelelni, ne is akarj, mert azzal csak kimeríted magadat, és azt ne tedd:)

magadra is kell néha gondolni:)

remélem segítettem:)

2013. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!