Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy nem érdekel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, elég messze lakunk egymástól, így évente kb. 2-3 alkalommal találkozunk. De ugye Facebook-nak meg telefonnak hála minden nap tartjuk a kapcsolatot. Úgy 3-4 hónapja annyira idegesítő...Azóta tetszik neki egy pasi, akivel egy helyen dolgoznak és már bekattanok tőle, mert minden nap jönnek az 'élménybeszámolók' de olyan hosszú és olyan részletes, hogy kb. 1 órába telik mire elolvasom és abszolút semmiről nem szól az egész kb. olyanokkal van tele a története, hogy mikor ért be a munkahelyre, meg milyen ruhába volt meg mikor vett levegőt a mondatban meg hogy ért hozzá meg rajta kívül kivel szokott beszélgetni meg ilyenek...Egyik nap azt kell olvasnom, hogy jaaj de szeretem, másnap meg már osztja, hogy milyen hülye meg idegesítő és hogy hogy szerethet egy ilyen pasit...És tényleg olyan hosszan és részletesen írja le minden nap történéseit hogy hihetetlen...És már egyszerűen annyira lefáraszt, mert oké mesélje el, de miért nem tudja csak simán leírni, hogy találkoztunk, beszélgettünk stb. Arról nem is beszélve, hogy nem elég hogy Facebook-on írkál, de napközben is küldözgeti az sms-eket, hogy jaaj éppen itt van, meg jaaj ma nem jött be dolgozni és hasonlók....

Nemsokára találkozunk és szeretném megmondani neki, hogy b.aromira nem érdekel ennyire részletesen a dolog...De nem akarom megbántani mert elég érzékeny....Szerintetek hogy mondjam meg neki?? Hogy lehetne ezt anélkül, hogy megsérteném?


2013. júl. 10. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. Elhiszem, hogy idegesítő, de a barátnődnek szüksége van rád. És ez csak egy állapot, hamar ki fog belőle lábalni. Esetleg buzdítsd, hogy lépjen a pasi felé, minden végkifejlettel akkor hagyja abba a leghamarabb.
2013. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se mond el neki, inkább fogadd el, támogasd, előbb-utóbb úgyis kilábal belőle. Most szüksége van rád, nem véletlenül küldi az sms-eket is napközben. Odavan a férfiért de úgy érzi, hogy neked mindent elmondhat és benned megbízhat, számíthat rád. Ha elmondanád nagyon megbántanád és szerintem elveszítenéd, mint jó barátot.
2013. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok én is. Habár nekem nincs hogy smseket küldjön (az kéne még..:D), az élménybeszámoló az megvan.

Utalgass rá finoman, hogy keveset beszéltetek az utóbbi időben más témákról is, esetleg igyekezz feldobni új témákat, amik mindkettőtök érdeklődési körének megfelelnek.:)

2013. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy szüksége van rám,és tényleg mindig meghallgatom meg segítek rajta,és soha nem akarnám megbántani,de már besokalltam.

Ráadásul az a rossz,hogy ha én leírok neki valamit,ami velem történik (hozzáteszem alig pár mondatban),akkor azt elintézi olyanokkal,hogy 'No comment' meg 'XD' és folytatja a saját mondandóját...szóval az,hogy velem mi van az már nem érdekes..

2013. júl. 13. 17:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert annyira érdekli a férfi a munkahelyén, hogy teljesen elvette az eszét és másra nem képes koncentrálni. De ha ennyire tetszik neki mért nem jön össze vele? Vagy az érdeklődés nem kölcsönös?
2013. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha már nagyon kikészít, akkor próbálok más dolgokról beszélgetni, de mindig valamiről eszébe jut és ugyanúgy folytatja...Szóval reménytelen.

Elvileg kölcsönös, a pasinak is tetszik, úgyhogy nem bánnám, ha végre összejönnének, legalább kevesebb ideje lenne történeteket írogatni...

2013. júl. 14. 14:03
 7/12 anonim ***** válasza:
De egyébként hány évesek vagytok?
2013. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindketten 24.
2013. júl. 14. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Az azért nem semmi, hogy 24 évesen nem veszi észre magát ennyire. Bocsi egyébként, nem azért mondtam, hogy megsértsek bárkit is, de azért valljuk be, már nem tinédzserek vagytok.:)
2013. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Néha én is úgy érzem,mintha egy tizenéves lenne a barátnőm...

Tegnap is dolgoztam,reggel küldött 3 írtó hosszú sms-t,nem válaszoltam,2 óra múlva felhívott,hogy megkaptam-e őket...Szóval mostmár betelt a pohár,2 vagy 3 hét múlva találkozunk,meg fogom neki mondani,hogy elegem van. Nem érdekel,hogy megsértődik-e....Túl sok ez már nekem.

2013. júl. 17. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!