Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy nem érdekel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, elég messze lakunk egymástól, így évente kb. 2-3 alkalommal találkozunk. De ugye Facebook-nak meg telefonnak hála minden nap tartjuk a kapcsolatot. Úgy 3-4 hónapja annyira idegesítő...Azóta tetszik neki egy pasi, akivel egy helyen dolgoznak és már bekattanok tőle, mert minden nap jönnek az 'élménybeszámolók' de olyan hosszú és olyan részletes, hogy kb. 1 órába telik mire elolvasom és abszolút semmiről nem szól az egész kb. olyanokkal van tele a története, hogy mikor ért be a munkahelyre, meg milyen ruhába volt meg mikor vett levegőt a mondatban meg hogy ért hozzá meg rajta kívül kivel szokott beszélgetni meg ilyenek...Egyik nap azt kell olvasnom, hogy jaaj de szeretem, másnap meg már osztja, hogy milyen hülye meg idegesítő és hogy hogy szerethet egy ilyen pasit...És tényleg olyan hosszan és részletesen írja le minden nap történéseit hogy hihetetlen...És már egyszerűen annyira lefáraszt, mert oké mesélje el, de miért nem tudja csak simán leírni, hogy találkoztunk, beszélgettünk stb. Arról nem is beszélve, hogy nem elég hogy Facebook-on írkál, de napközben is küldözgeti az sms-eket, hogy jaaj éppen itt van, meg jaaj ma nem jött be dolgozni és hasonlók....

Nemsokára találkozunk és szeretném megmondani neki, hogy b.aromira nem érdekel ennyire részletesen a dolog...De nem akarom megbántani mert elég érzékeny....Szerintetek hogy mondjam meg neki?? Hogy lehetne ezt anélkül, hogy megsérteném?


2013. júl. 10. 17:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És ha te írsz neki valamit sms-ben arra válaszol? Vagy arra hogy reagál? Egyébként 24 éves létére ez tényleg eléggé gyerekes viselkedés. Csak azóta ilyen mióta erre a pasira úgy rá van indulva vagy előtte is ilyen volt? Ha elmondod neki garantáltan megsértődik. Én a helyedben inkább nem válaszolnék az smseire, ha kérdezi mért nem válaszoltál akkor egyszerűen témát váltanék, hátha észreveszi magát. Ha továbbra sem érdekli a te mondanivalód,de belekezd a részletes meséjébe akkor te is hasonlóan válaszolj rá vagy "no comment". Ha hosszan mesél, akkor tedd le a telefont az asztalra had meséljen, te meg menj a dolgodra, nézz filmet, kertészkedj, főzz stbstb. Egy idő után észreveszi, hogy már nem vagy a vonalban, ezért le fogja tenni. Később újra fog hívni és rákérdez, hogy hova lettél, mond neki hogy "bocsi jött anyukám/a postás/a szomszéd/XY, még szóltam is neked, hogy várj egy kicsit/tegyük le, de ezek szerint annyira belefeledkeztél a mondanivalódba, hogy meg se hallottad."

Szerintem ha látja, hogy közömbös vagy a hosszas mondanivalója iránt, akkor egy idő után abbahagyja, így magától rájön és nem kell neked személyesen tudtára adnod. Ha mégse esne le neki, akkor próbáld kedvesen elmondani.

2013. júl. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Van,hogy válaszol és van,hogy nem..De általában,ha már kicsit jobban bele kellene merülnie a válaszba,akkor elintézi azzal,hogy 'Hát én erre most nem tudok mit mondani.'

Pár napja írta,hogy egy másik barátnőjénél volt,neki is elmesélt mindent,és hogy szegény lányt,hogy lefáraszthatta a hosszú történetekkl..Visszaírtam neki,hogy igen,engem is le szokott...és semmi reakció...

2013. júl. 23. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!