Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tartozom sehova, ezért...

Nem tartozom sehova, ezért nehezen születnek tartós baráti kapcsaolataim. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy nem vagyok tipikusan olyan, tipikusal ilyen ember, hanem mindenböl van bennem egy pici. Egy kis rész egy kislányból, egy kis rész egy szorgalmas diákból, egy kis hippiség, egy kis punkság, szóval minden. Nincs senki, akivel hosszabb idöre meglenne a közös hang. Pl, van egy punk barátnöm, öt kiakasztja a Take That meg a Bee Gees. Van egy rockos, ö nem bírja a Scriptet. Amelyik Scriptes, az a haját tépi a Sex Pistostól. Amelyik meg olyan tanulós tipus, az komplett idiótának tart, amiért fel akarok mászni a tetömre, hogy átmenyjek a szomszédéra. Persze a punk barátnömmel simán megcsináljuk.

Mit tegyek, hogy jobban tudjak barátkozni, és találjak olyan embereket, akik olyanok, mint én, és mindenröl tudok velük beszélni?



2013. júl. 14. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia én is kicsit így érzem magam annyira egyik téma sem köt le
2013. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a baj, hogy mind leköt, de erröl egyszerre senkivel sem tudok beszélgetni.
2013. júl. 14. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy értettem hogy sok.dolog érdekel de egyik sem köt le hogy csak az érdekeljen
2013. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyit számít nektek, hogy ki mit szeret? Ha ez alapján negatívan ítél meg bárki (vagy nem jöttök ki), sürgősen kerüld el, mert az még megragadt egy 7 éves gyerek szintjén... Az, hogy te ilyen sokoldalú vagy, ELŐNY! Nálunk ezt úgy mondják univerzális egyén (ilyen volt Leonardo da Vinci többek között). Mindig tartózkodtam attól, hogy beskatulyázott legyek, mindenkitől tanultam egy kicsit, és bárkivel jól kijövök, hosszútávon is. Rocker vagyok, mert annak érzem magam, de nem mászkálok full feketében, meg bakkacsban, és nem szégyellem, de szeretem a RUN DMC-t, Michael Jacksont, Ace of Base-t is... Van egy csaj. Egyetemi csoporttársam. Meg van őrülve a Hello Kitty-s cuccokért, meg a rózsaszínért. Tipikus ,,hercegnő" a csaj. Rólam tudni kell, hogy ordítva fetrengek egy sarokban az ilyenektől (de melyik fiú nem?). Én meg ellentámadásként Heavy Metal-t bömböltetek a fülébe, amikor elbambul. De imádjuk egymás fejét. A legjobb cimboráim ízlés szempontjából a tökéletes ellentétjeim. De a világszemléletünk, személyiségünk szinte egyforma. Nincs szükségünk arra, hogy ,,tartozzunk valahová" :) Maradj ilyen kis univerzális, ne foglalkozz azzal, ki mire pörög szombat esténként. A barátainkat azért szeretjük, mert olyanok, amilyenek. Mindenről beszélni akkor tudsz, ha mindenre van rálátásod.
2013. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, igazából nem a zenei ízlés, vagy akármi ami számít, ezt csak olyan példának mondtam. Hanem minden van bennem, és ezért csak egy valamiröl tudok beszélgetni adott érdeklödésü körü emberekkel. Szóval, nem tudok mindenkivel mindent megosztani.
2013. júl. 14. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem a te hibád. Nem is lehet mindenkivel mindenről beszélni. Mert ez gyakran a partnered személyiségétől függ. Mennyire érdeklődő, vagy kommunikatív, vagy akár hiszed, akár nem, attól is, hogyan teszel fel egy kérdést, hogyan csomagolsz egy témát. Mondok neked egy példát. Én jártas vagyok az asztrofizikában. Feltételezem rólad, hogy te (még) nem. Ha azt mondom neked; szingularitás. Aligha fog lázba hozni. Egy fogalom, ami nem mond neked túl sokat. És szépen elkönyveljük egymást úgy, hogy mi nem tudunk témázni, mert nincs bennünk közös.

De én egy kitartó fiú vagyok, és azt mondom neked; Képzelj el, egy olyan kicsi pontot, ahol megáll az idő. És akár utazhatsz is a jövőbe. Hová mennél, ha lenne ilyen lehetőséged? Elgondolkodsz, és minden valószínűséggel válaszolsz nekem valamit. És én is válaszolok neked. Beszélgetünk egy olyan témában, amiben addig nem nagyon voltál jártas, és lehet, hogy arra is rákérdezel, hogyan lehetséges ez. És elmagyarázom neked, mi ebben az összefüggés. De ugyanezt te is meg tudod csinálni, mert mondjuk te érdeklődsz x téma iránt, én meg nem. És mondassz nekem egy érdekes tényt róla, amivel felkelted a kíváncsiságom, és azt mondom neked: Miért? A beszélgetés egy művészet :)

2013. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hatodik válasz nagyon tetszett nekem!:)


Egyébként meg nem kell mindent megbeszélni valakivel. Nem lehet mindent megbeszélni senkivel sem. Neked vannak barátaid, tudod az ízlésüket, akkor tudod, hogy kivel hogyan diskurálhatsz.:)

2013. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból annyit tudok segíteni, hogy mit ne tegyél.

Ha sok minden érdekel és netán sok mindenhez van tehetséged, könnyen eshetsz abba a hibába, hogy egyiket sem fejleszted tökély felé, megmaradsz az érdeklődés szintjén. Ekkor majd továbbtanulás esetén is káosz lesz benned, nem tudsz majd dönteni. Amit választasz, közben esetleg mégis abbahagyod, hátha mégsem ez érdekel a legjobban, hátha te másban vagy jó. Ez évekig húzódhat, lehet, hogy még egy rendes végzettséged sem lesz, mert állandóan keresed az utadat és semmit sem akarsz lemorzsolni az érdeklődési köreidből. Pedig fontos, hogy valamiben jó legyél, hogy legyen önbecsülésed, hogy olyan társaságba kerülhess, ahol érdemi kapcsolatokat találhatsz.

Így több esélyt adsz magadnak.

Én ezt alaposan elrontottam.

2013. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!