Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a bajuk lehet velem?

Mi a bajuk lehet velem?

Figyelt kérdés
Ez az egész 5.-ben kezdődött akkor még sok barátom volt de akkor még nem volt olyan súlyos azt gondoltam hogy 6.-ban már elmúlik de csak rosszabb lett a helyzet hiába szóltam a tanároknak csak eldurvult a helyzet elvárják tőlem, hogy megírjam a dolgozataikat és utána is piszkálnak és azon röhögnek hogy szeretek olvasni meg, hogy Muse-t hallgatok. Bár az angol nem megy annyira jól és végül is a nálam rosszabb 2-es tanulók azt mondogatják hogy 7.-ben úgy is meg buksz! Folyton elveszik a könyveimet lökdösnek de ha szólok a tanároknak akkor meg árúkodós libának hívnak. 1 barátnőm van csak a 28 fős osztályból de őt is ellenem akarják fordítani már azt sem tudom kihez forduljak. Most nyáron van csak nyugtom mert akkor levegőnek néznek. Nem tudom mit tegyek hogy ez 7.-ben ne ismétlődjön meg de nagyon félek a 7.-től.

2013. júl. 23. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz kiállni magadért, akkor az emberek hozzászoknak és lenéznek. Ne legyél ilyen szolga lelkű, ha csicskáztatni akarnak ne félj nemet mondani, ha meg piszkálnak akkor védekezz. Egyszerűen állj ki magadért, nem kötelező elviselned. Ha felnőtt korodra is ilyen leszel, nem lesz túl sok sikered az életben, és nem más hibája lesz.
2013. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
majd megpróbálom
2013. júl. 23. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért mondják hogy hetedikben megbuksz, mert irigyek a Te szorgalmadra és tudásodra, és látják rajtad, hogy kétségbe esel, hogyha ilyet hallasz. (Egy példa: általános iskolában gyenge gyerek voltam, és volt pár ember aki mindig piszkált, és ők mondták, hogy a középiskolában tuti meg fognak verni. De végül nagyon jó osztályba és iskolába kerültem.)

Tudod majd amikor 25 évesen valami jól menő cégnél dolgozol (amit a tudásoddal és a szorgalmaddal értél el), majd ezek a gyerekek ott fognak térden csúszni előtted és munkáért könyörögni.

Ha a barátnődet ellened tudják fordítani, akkor ő nem is igazi barátnő! Hidd el, később fogsz találni normális barátokat.

Megoldásként azt mondanám, hogy esetleg szólj a szüleidnek, hogy írassanak át egy másik suliba, mert a sok piszkálódás miatt már nem tudsz az iskolára koncentrálni.

Ha mégsem sikerül átmenni, akkor ne legyél olyan szolgalelkű mint most. Többet ne írd meg a dolgozataikat! Ne lássák rajtad, hogy fáj amikor piszkálnak! Csak azzal legyél kedves aki veled is az. Tehát mindenkihez úgy viszonyulj, ahogyan ő hozzád viszonyul!

Sajnos csak ennyit tudtam segíteni, remélem sikerül valahogy megoldani a helyzetet!

2013. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és a fő kérdésed, hogy "mi lehet a bajuk velem".

Semmi. Egyszerűen találtak egy visszahúzódóbb embert, akit piszkálhatnak. Ezt nevezik csordaszellemnek. A gyengékre mindig rászállnak.

Lehet, hogy tapasztaltad is, ha mondjuk ebből az osztályból kettesben vagy valamelyik emberrel, akkor teljesen normálisan viselkedik veled. De ha ott vannak a többiek akkor neki van a legnagyobb hangja.

Szóval legyél erős, és ne lássanak gyengének!

2013. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. júl. 23. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!