Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, mert...

Nincsenek barátaim, mert senkivel nem találom a közös hangot, keresem a mélységet az emberekben. Lehet, hogy fel kéne adnom önmagam?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaim közül senki sem nőtte ki magát barátommá, mert nem igazán értem meg magam a korosztályommal. Egyszer-kétszer rákényszerítettem magam, hogy elmenjek velük bulizni, szórakozni, de nem éreztem jól magam. Láttam, hogy vinnyognak, és mindenki felhőtlen, de én valami másra vágyom. Tartalomra, közös érzetre, fenntartható bizalomra, nem kellenek felszínes kapcsolatok. Nemrég felmondtam a munkahelyemen, elég sok szabadidővel bővültem, van barátom, aki emiatt folyton piszkál: "minden átlag embernek van normális társasága", "ne velem akarj minden űrt kitölteni". Csak én nem érzem magam "átlagosnak", mindenféle egoizmus nélkül. Mindig a páromban találtam meg azt, akivel megoszthatom önmagam, aki mellett felfedhetem magam. De nincs szükségem olyan kapcsolatokra, ahol nem tudom magam kimutatni, csak valami felszínes, átlagos valamit, ami csekély belőlem, de mindenki be tudja fogadni. A barátom nem ér rám mindig, és nem függhetek tőle. Még az idősebb korosztályban is sokszor nem találom azt, amire vágyom. Volt egy barátnőm több, mint 3 évig, akiért az életem adtam volna, de "nem voltunk egy szinten", de valamiért őt el tudtam fogadni, meg tudtam szeretni. Tudtam, hogy idővel ki fog bukni a "szintkülönbség", és ostobaságából adódóan meg is történt: előbb hitt kérdezés nélkül egy idegennek, egy rosszakarómnak, mint nekem. Szóval már ő sincs számomra. Nem tudom, hol kéne ismerkednem, a tanulmányaim során nem lettek barátaim, a munkahelyem pont a közeg miatt hagytam ott, szórakozó helyeken sem hiszem, hogy számomra való emberek jelennének meg. A mai világ annyira magamutogató és érték nélküli lett. Annak van sok "barátja" (persze, ha baj van, akkor megnézném, hogy akkor is azok-e), akik egyszerűek, nem várnak el senkitől semmit, fölraknak Facebook-ra mindenféle csili-vili képet, meg önfotózós profilt, és ezren lájkolják, ha kiírja, hogy "sziasztok". Nem én vagyok "béna", akit sajnálni kell, hogy senki sem kíváncsi rá, csak nem találom a helyem az emberek közt.
2013. júl. 27. 21:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát... Úgy tűnik, Te egy normális csaj vagy. Ne csodálkozz, ha a srácok többet szeretnének barátságnál. Férfi-nő barátság nagyon ritkán létezik.
2013. júl. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Problem? ***** válasza:
Nyugi ezzel szerintem nem csak te vagy így .Én is így gondolkozom hidd el nem veled van a gond csak nem találod meg azt a kört ahol jól érzed magad én pl nem bulizom nem piázok elvből. De megtalálom a magam útját én is előbb utóbb.Neked is sok sikert hozzá.
2013. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Én is pont ettől szenvedek... és rettegek a jövő évtől a suliban, hogy újra velük kell lennem. Keresem a kiskaput, de sajnos nincs lehetőségem máshová menni. Nagyon nehéz, amikor érzed, hogy te nem vagyok olyan mint ők. Ugyan néha már bosszúságból teszek olyat, amit az elveim tiltanak... de elsősorban magamban vagyok az, aki, olyan, amilyennek lennem kell.

Én csak azt mondom, fiatal vagy még. Ezer és ezer alkalmad lehet rá, hogy mély és értékes kapcsolatokat alakíts ki! :)

2013. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én is így vagyok! Ne aggódj! Ne változz meg, jobb kilógni a sorból. Néha rossz barátok nélkül, de inkább, minthogy a hátad mögött kibeszéljenek...
2014. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én pont most tartok itt. Kiskoromban volt egy legjobb barátnőm de amint elkezdtük a középiskolát azt mondta, hogy úgy sem vagyunk egyformák keressünk magunknak más barátokat.

Akkorát csalódtam benne. De mostmár úgy gondolom, hogy feleslegesek a barátok, úgyis egyszer elválik az utatok.

16/L

2016. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azóta kibékültetek #15ös ? :)

(Velem is volt ilyen, tudom milyen sz...r) :/

2021. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!