Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen szomorú, mikor...

Miért ilyen szomorú, mikor elmúlik egy barátság?

Figyelt kérdés
Vagy csak nekem fáj ennyire? :( Általános iskolai barátnőmmel majdnem egész gimiben tartottuk a kapcsolatot (most elsőéves egyetemisták leszünk), de egy pár hónapja... mintha nem is ismerném már. Biztos közrejátszik az is, hogy marha szerelmes lett, de nekem ez nagyon fáj. Napok óta nem válaszol arra a levelemre, hogy hova vették fel. :( Az érettségi eredményeiről is alig írt pár szót. Nem az a bajom, hogy nem foglalkozik velem, hanem hogy azt sem hagyja, hogy én törődjek vele. Ő az egyik. A másik... középiskolás szobatársaim a koliból. Hát, 8-an voltunk egy szobában csajok, igaz, néha nehezen viseltük. Csupán 1 ember tanul közülünk más városban, mégis ő keresett engem a legtöbbször. A többiek... néha írok nekik, de ha nem érzem, hogy ők is tenni akarnak a kapcsolatért, akkor nem tudok mit csinálni. :( Ez olyan szomorú. A legjobban egy fiúbarátom elvesztése fáj. Tavaly érettségiztünk, én idén megcsináltam egy OKJ-t, ő külföldre ment. És egy év alatt, puff. Nem is volt igazi barátság? Az a legnagyobb problémám, hogy bár hazajön augusztusban, más városban fog tanulni szeptembertől... Nem akarok mindenkit elveszíteni. Szerintetek küzdjek még ezekért a kapcsolatokért, vagy keressek másokat? Egyébként vannak más barátaim is, rajtuk kívül talán 2-3, de az egyetlen igazi barátom az a barátom. Mármint szerelmem, kedvesem, párom, uram, pasim. :D
2013. júl. 31. 12:03
 1/1 Antimod ***** válasza:

Ez bizony fáj. Én is elvesztettem a legjobb barátomat, más okból, ráadásul egy hosszabb folyamat eredményeként. Ettől még igazi barátság volt az is, a tied is. Egyszerűen eddig volt dolgotok egymással. Az emberek változnak, és aki egy ideig valamiért olyan fontosnak tűnt, a változás után már nem tűnik annyira fontosnak. A külföld pedig külön el tudja vágni a szálakat, hiába vannak ma már meg a megfelelő kapcsolattartási csatornák, akárhová is költözik ki valaki, az már egy más világ, más értékrend, más témakör.

Találsz majd még jó barátokat, ne aggódj!

2013. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!