Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez olyan szomorú, ti nem...

Ez olyan szomorú, ti nem éreznétek így?

Figyelt kérdés

Néztem egy filmet és a végén a stáblista egyik nevéről eszembejutott egy általános iskolás osztálytársam, akinek majdnem el is felejtettem a nevét. Megkerestem facebookon, és hát...

Ha azt mondom, hogy megváltozott, az nem is írja le azt amit láttam meg éreztem. Olyan szomorúság fogott el h nem is tudom... :\ Felnőtt nő lett ugye, mint mindenki az osztályból, de egyáltalán nem olyan lett, amik miatt akkor szerettük. Nem tudom lehet hogy nekem van ilyen depressziós filozofálgatós napom, de elgondolkoztam azon, mennyire szétszakadnak, megszűnnek azok a kapcsok, amik akkor épülgettek, és mennyire jól elvoltunk úgy, azzal a gyerekszemélyiséggel. Komolyan a felnőtté válással együtt jár az, hogy elveszítjük a gyerekkori tulajdonságainkat? Totál mások leszünk, mint amik miatt akkor barátkoztunk össze?

Szóval ezek jutottak eszembe, biztos nem egyedi eset, mert valszeg pont ezért nem tartom egyik általános sulis barátommal se a kapcsolatot, mert gondolom megváltoztunk, és nem lennénk kiváncsiak egymásra, de ez, na. Akkoris kiakasztott:(

23L



2013. aug. 9. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom furcsa érzés de a pubertás elég sokat változtatt rajtunk na meg persze ahogy a világ fejlődik az is változtatt minket és igen együtt érzek veled én még csak 17 vagyok de ilyen 1-2 dikos osztálytársaim akik már nem velem együtt járnak nem azok a jámbor lelkü emberek mondjuk az én esetemben még mindig ugyan az én még mindig ugyan az a mese kedvelő gyerekes emberke vagyok :D de tényleg 17 éves létemre mesét nézek mármint olyat ami kb 6-7 éves korosztálynak van :D
2013. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Értem miről írsz, bizony legtöbben a felnőttévállás után elveszítenek valamit ami szerintem nagyon fontos a boldog élethez. Az hogy valakinek megmaradnak azok a barátai akik gyerekkorában voltak nagyon sokat jelent, ezek különleges kötelékek. Együtt felnőni, átélni azokat a sztorikat amikre mindig emlékezni fogsz, csajozni, bandázni, nyaralni, egymást ugratni, lógni a telepen vagy épp az egyikünk szüleinek balatoni nyaralójában felejthetetlen élmények.

Én szerencsés vagyok, nekem a mai napig megmaradt ez a csapat, immár vagy 20 éve együtt vagyunk még akkor is ha néha pár évre valamelyikünk 1000 km-re költözik. Amint visszajön ugyanúgy megyünk és így 34 évesen is belógunk az uszodába lábteniszezni, elkötjük éjjel a csónakot a tónál, vagy tetőig temetjük a másik kocsiját hóval miközben dolgozik mert ugye nem felejtettük el az ő tavalyi ugratását és a kölcsön kenyér addig jár a kútra...izé..

Sokszor kérdezik is tőlünk hogy "ti basszus nem tudtok felnőni?" Hát nem.. és ez így a jó! :)

2013. aug. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy tudod egy Fb-profil alapján megállapítani, hogy elveszítette a gyerekkori tulajdonságait?
2013. aug. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kérdező, ismerős a történet, két lehetőség van: 1vagy annyira megváltozik valaki hogy ezáltal a korábbi időszak és az időszakhoz kapcsolódi ismerősőket égőnek tartja, vagy az illető nem őszinte, csak azért mutatta magát olyannak mert úgy valamit el tudott érni.

Első hozzászóló: Én is ilyen vagyok pl egyik kedvenc Tom és Jerry, pedig nem sokáig vagyok 20onéves már:D

Második: Nagyon szerencsés vagy hogy ilyen baráti köröd van, sokaknak nincs ilyen szerencséje, vagy kevés barátjuk van más városokba, vagy egyáltalán nincsenek ismerőseik...

2013. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"The only constant thing is change"

Az emberek változnak, ahogy minden más is. Ez sokszor szomorú, de el kell fogadni.

Tudom hogy nehéz, én épp az említett korban vagyok, most fejeztem be az általános iskolát, és rengeteg barátom tűnt el a semmibe, vagy változott meg annyira pár hét leforgása alatt, hogy már beszélgetést kezdeményezni is kín velük.


Próbálom úgy felfogni, hogy ha majd később, mondjuk a te korodban összefutok velük, akkor lesz egy kapocs, ami összetart, mégpedig a rengeteg emlék a hülyeségekről, amit együtt csináltunk, és ezeket soha se veszítjük el.


A depressziós, filozofálgatós napok nagyon sokat tudnak segíteni, ilyenkor jön rá az ember rengeteg olyan dologra, amiket ő az "élet igazságainak" tart.


Fel, vagy éppen le a fejjel! Lehet "élvezni" a depressziós napokat is! :)


15/f

2013. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 20f vagyok, és igencsak ebben a cipőben járok. Ahol felnőttem, onnan elköltöztünk 2 évre az ország másik felébe, aztán vissza, de megszakadt a kapcsolat azokkal, akikkel felnőttem. Néhányukkal szoktam igen ritkán (évente kb. 2-3szor) találkozni, de formális lett a kapcsolat. Néha nosztalgiázunk, elmondják nagyjából, h mi van velük, és is, h mi van velem, esetleg bulizunk egyet, de aztán már nincs közös téma, nem keressük egymást kb. hónapokig. Bár rosszul fogalmazok, mert inkább alkalomszerűen találkozunk (az elmúlt 3 évben kb 3-4 szer?) Szóval a lényeg, h formálisak lettek ezek a kapcsolatok, részben azért mert mindkét fél megváltozott, elköltözött, máshol jár suliba, új barátokat szerzett stb...Nagyon szomorú, de ez van. Most újra magányos vagyok, újra nem találom a helyemet. Kedves #2-ik: Nagyon irigyellek. Saját és mások tapasztalatából mondom: szerencsés vagy :)
2013. aug. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!