Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ismertek olyan embereket akik...

Ismertek olyan embereket akik gazdagok, vagy meggazdagodtak, de nem szálltak el maguktól?

Figyelt kérdés
Velem éppen ez történt. Egy nagyon régi barátom akit még egy régi munkahelyemen ismertem meg, minden évben lejár nyaralni a fiával, néha az asszonnyal és nálunk laknak. Aztán pár éve valahogy hirtelen meggazdagodtak. Hihetetlen milyen autóval jönnek évről-évre, és milyen ruházatban, milyen egyéb kiegészítőkkel. De ugyanúgy maradt mind a barátom, mind a fia az a jólelkű, kedves, feldobott ember, akik voltak. Nem büdös nekik a munka, és nem 5 csillagos éttermembe kell járni, az út szélén ugyanúgy megesznek egy gyrost, vagy a Balaton partján egy hot-dogot mint bárki más. Egyáltalán nem változtak meg. És nem is luxushotelbe, hanem ugyanúgy hozzánk járnak lassan 10 éve. Tudom, ez nem akkora csoda, de nem egy embert ismerek -ismertem- akinek ennél sokkal kisebb összegtől elment az esze, és egy magamutogató p*cs lett belőle. Családomban is előfordul ilyen ember sajnos. Ti ismertek hasonló embereket, akik szinte maradtak a régiek?

2013. aug. 11. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Biztos, hogy van még ilyen, csak sajnos nagyon sokszor inkább az ellenkezője az elterjedt:) Szerintem a pénz nem ok arra, hogy valaki többnek gondolja magát, sőt!:) A pénz semmi.. Fontos dolog, de nem mérvadó. Nekem is mindenem megvan, nincs semmire gondom, mégis igyekszem normális lenni, és természetes:)
2013. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek ilyet. Kastelyszallot uzemeltetett es a szemelyzettel egyutt ebedelt es ugyanugy hordta a lecsot ha epp arra volt szukseg. Emellett iszonyat szakmai tudasa van (egyetemen is tanit) es nagyon muvelt, de ha kettesben vagy vele azert elsut 1-2 diszno viccet is.
2013. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Tabáni István
2013. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Pl én is így voltam. A 90-es, 2000-res években jól menő vállalkozásunk volt. Csodaautó, színvonalas élet de ugyanúgy tartottam a kapcsolatot a korábbi ismerősökkel, mindenkivel udvarias és közvetlen maradtam. Én hálás voltam a jóért a sorsnak, nem nagyképű és sosem voltam lenéző. (Az irigyeket azért kerültem, mert azokkal nem tudsz mit csinálni, de aki normálisan közelített, ott azt viszonoztam én is.)
2013. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk ilyenek. Ez elsősorban a régebbi generációnál van így, és családjánál. Van egy cégünk, rendezvényszervezéssel foglalkozik, ez is jól megy(meg lehet élni erős közepes életszínvonalon), emellett egy elhunyt rokontól örökölt anyum egy igen nagy összeget, amiből tényleg úgy élhetnénk akár szüleim, akár én a 2 testvéremmel életünk végéig, hogy tényleg meg sem kéne érte mozdulnunk, de ezzel szemben ugyanazok maradtunk, ugyanúgy jól megy a cég, ami különben annak is köszönhető, hogy családias viszony van a többi dolgozóval, és ez megmaradt ugyanúgy. Idén mi is Balatonon voltunk 1 hétig, de például tavaly meg nem is voltunk, csak itt a környékbeli strandon, pedig akármelyik országba elmehetnénk egy jó drága szállodába, de mivel apa is és anya is ilyen egyszerű emberként kezdte, megmaradtak annak, illetve hát mi is így lettünk nevelve.
2013. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ismerősöm van akik tényleg annyira gazdagok,hogy dolgozniuk sem kellene,de mégis csinálják és semmit nem változtak az évek során. Ellenben nagyon sok ember irigységből elkezdte kerülni meg utálni őt/őket.

Pont azt veszem észre hogy a szegények utálják a gazdagokat, miközben a gazdagok közül a legnagyobb sznob is maximum nem foglalkozik velük de sosem megy át negatívba, a többség meg ilyen-olyan helyekre adományozni is szokott.

2013. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
J.K.Rowling:)
2013. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Náluk is anyuka-apuka dolgozik. És tényleg rengeteget adakoznak. Csak nekem olyan fura hogy jönnek a 30-40-50-60 milliós autóval, az ember azt várná hogy na, a gazdag sznobok, aztán kiszáll belőle 2-3 teljesen normális, rendes ember. Sokáig akármilyen gazdagok is voltak, a családi kombival jártak, nem érdekelte őket, hogy miben ülnek. Aztán én beszéltem rá, hogy ha már megtehetik, akkor járjanak is olyan autóval. Egyébként van egy "inkognitójuk" is, átlagos autó, átlagos ruházat. Én hülyének néztem és megkérdeztem hogy miért, de azt felelte, hogy nem szereti és unja az irigy, rosszindulatú beszólásokat, és hogy sok ember a tekintetével ölni tudna, ahogy nézi őket. Voltam velük Pesten igazán különleges és drága étteremben. Előtte leraktuk az autót, és szinte hihetetlen hogy milyen távolságtartóak és irigyek az emberek, ha látják hogy miből szállsz ki. Egy igazán drága luxusautó, talán Audi A6, vagy A8 volt. Ahogy kiléptünk az étterem ajtaján, pár ember nézett, összesúgott, irigy tekinteteket vetett az utcán, néézdmáagazdagék'.. Utána értettem meg, hogy miért csinálják ezt barátomék, amit fentebb említettem.
2013. aug. 11. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Na,azért nem mindegy,hogy gazdagszik meg valaki,ha saját erejéből,tisztességes munkával,akkor valószínűleg nem száll el magától és megmarad tisztességesnek.De néhány olyat ismerek,aki mások pénzén élősködik(lásd politikusok és azok barátai),emiatt lett gazdag és náluk nagyképűbb és idegbetegebb emberekkel nem találkoztam soha.
2013. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még a szerénynek több is marad félretenni (leginkább vagyonná alakítani, főleg "élő" befektetésekkel, amik újabb családokat tartanak majd el hosszú évekig), mint a baromnak, aki enyhébb jómódjában rögtön jól rázható rongyokat gyűjtöget.
2013. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!