Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem akarok menni a barátnőm...

Nem akarok menni a barátnőm szülinapjára mert inni kellesz. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én utálom a tömény alkoholt, de ennek a bulinak meg az lesz a lényege, hogy mindenki inni fog, ezt ő már közölte is. Tudom, hogyha úgy megyek el, hogy kompromisszumot kötünk, hogy nem iszok, vagy csak keveset, akkor ott majd úgy is az lesz, hogy ó de igyak már, ráadásul idegenek előtt nagyon kellemetlen olyat mondani, hogy én nem bírom/szeretem a piát. De mégiscsak a barátnőm, most mondjam le? Abban biztos vagyok, hogyha nem megyek el, akkor megharagszik, de engem meg egyszerűen taszítanak az ilyen helyek, ahol inni kell.

2013. aug. 13. 16:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Lányok vagyunk.
2013. aug. 13. 17:00
 2/27 A kérdező kommentje:
De nem leszbikusak, csak sima barátság.
2013. aug. 13. 17:00
 3/27 anonim ***** válasza:
Legyél cseles. Vagy cseréld ki amit iszol egy hasonló színezetű itókára, vagy amit lehúzol köpd bele egy kifogyott sörös üvegbe, ahol nem látszik, mennyi cucc van benne.
2013. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy te most nem ihatsz sokat, ugyanis másnap fontos teendőd van, amihez tiszta fejre van szükséged.


Ne engedd hogy itassanak, mondd hogy majd máskor bepótoljátok, sajnálod.


Én mindig ezt mondtam a haveroknak, ha taccson voltam az előző este miatt, és nem akartam beégetni magam egy kis hányással.


Remélem neked is bejön majd!

2013. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy másnap tényleg semmi dolgom nem lesz, mert ez szombaton lenne. :/
2013. aug. 13. 17:21
 6/27 anonim ***** válasza:
vagy azt mondod hogy most olyan gyógyszert szedsz amire nem szabad inni (vagy eseleg fájdalom csillapitott vettél be).. bár nálam sose volt olyan hogy igyál már... ha jöttek a többiek hogy igyál már azzal elintéztem hogy jól van iszok... és ittam tovább az alkoholmenteset
2013. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nagyon súlyos erőszak, ha valakit barátságra vagy ilyesmire hivatkozva olyasmire kényszerítenek, ami nem természetes szokása. Övön aluli, aljas dolog.


Szerintem mondd le levélben (email vagy message), szóval a lényeg hogy írásban. Szóban szerintem nehezebb. Írásban Te Magad vagy, és jól össze tudod foglalni a lényeget (nagyjából éppúgy ahogy itt is leírtad). Meg hát írásban ugye nem is lehet terrorizálni az embert.


Ha ilyen jól megírod a levelet ahogy itt is, nem fog megsértődni, mert megérti. Ha meg nem, akkor ott már más nagyobb baj is van.

2013. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Jav:

*nem fog megsértődni, mert megérti. Ha meg MÉGIS [megsértődik], akkor ott már más nagyobb baj is van.

2013. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

#7

Undorító, gerinctelen, gyáva dolog.

Akkor inkább ne csinálj semmit, de ezt ne. Ha már lemondod, akkor minimum hogy személyesen, vagy telefonban.


Vasárnapra meg kamuzhatsz akármilyen programot családdal. Pl. apukád/anyukád vezetni tanít, stb.

2013. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem gerinctelen -- sose nevezett senki aláírt levelet gyávának vagy gerinctelennek, ha odafigyelve, empatikusan és személyes hangvételben írták meg --, de az igaz, hogy tulajdonképpen nem is az írás a lényeg, hanem a személyesség.

Ha a barátnővel lehet értelmesen és személyesen is beszélni, nem csak úgy tömegben, akkor persze szóban is lehet. A lényeg, hogy ne tudjon terrorizálni, és ne legyen tömegben, amikor másokkal együtt terrorizál, hanem valahogy félre lehet hívni és normálisan beszéli vele. De az írás is jó. Itt elég jól és személyes, pontos hangvételben fogalmaztál, ugyanezt neki is megírhatod, megmondhatod.

Vannak persze ,,uralkodó típusú emberek'', ott néha jól jön a levél, hiszen úgyis a személyes tapintat a lényeg.

2013. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!