Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem akarok menni a barátnőm...

Nem akarok menni a barátnőm szülinapjára mert inni kellesz. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én utálom a tömény alkoholt, de ennek a bulinak meg az lesz a lényege, hogy mindenki inni fog, ezt ő már közölte is. Tudom, hogyha úgy megyek el, hogy kompromisszumot kötünk, hogy nem iszok, vagy csak keveset, akkor ott majd úgy is az lesz, hogy ó de igyak már, ráadásul idegenek előtt nagyon kellemetlen olyat mondani, hogy én nem bírom/szeretem a piát. De mégiscsak a barátnőm, most mondjam le? Abban biztos vagyok, hogyha nem megyek el, akkor megharagszik, de engem meg egyszerűen taszítanak az ilyen helyek, ahol inni kell.

2013. aug. 13. 16:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én is javaslom ezt a gyógyszeres megoldást, nem lehet ellenvetésük. :) Egyszerűen mondd azt, hogy olyan gyógyszert vettél be, amire nem ihatsz.


Mondjuk nem értem, hogy miért parázol az ivás elutasításától; úgy értem, ha baráti társaságban vagyok, és a többiek isznak, nekem pedig nincs hozzá kedvem, nem kívánom, annyival lezárom a témát, hogy nem akarok most inni. Ennyi. :) Egyszer kell határozottan azt mondani, hogy nem akarsz, és szerintem nem kellemetlen idegenek előtt mondani ilyet. Ez nem hátrány vagy negatívum. A barátaid meg nem fognak ennyitől megsértődni.


Egyébként hány évesek vagytok?

2013. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
19 évesek vagyunk, de tudom, az én barátnőm egy határozott "nem"-től megsértődik, mert ez most a szülinapja lesz, és úgy kezeli, mint az év legnagyobb buliját, és ugye a fiatalság minimum 70%-ának az a legnagyobb buli, hogy legyünk hulla részegek. Magamat önzőnek érzem, mert egy évben egyszer ezt megtehetném érte, hogy iszok, de tudom magamról, hogy én nagyon nem bírom a töményet, lenyelni sem tudnám. Voltam már úgy egy másik társaságban, hogy tudtam, hogy gyógyszert kellesz bevennem nem sokára, mondtam is, de egyszerűen kiöntötték nekem az italt, onnantól meg nem mondja azt az ember, hogy öntsd vissza. Na meg ha pl közös koccintás van, nyilván nem egy kólával fogok koccintani. Szóval nem tudom mi lenne a megoldás.
2013. aug. 13. 17:44
 13/27 anonim ***** válasza:

??? Tehát egy a másik emberre odafigyelő, a személyességet és a tiszteletet tartó levél gyáva és gerinctelen, de programot hazudni nem???


Egyébként igaz. Ebben a konkrét esetben éppen családi programot hazudni sem gyáva dolog szerintem. Az ivásra való kényszerítés nagyon megalázó. Nem is csak akkor, amikor éppen kényszerítenek, hanem utólag is, amikor az ember utólag visszagondol rá, úgy is rossz érzés lesz sokáig. Nehéz elfelejteni. Szóval ha biztos vagy benne, hogy ha elmennél, belerágatnának olyasmibe, amit nem szeretnél, ami ellenkezik az érzéseiddel, akkor szerintem egyáltalán nem erkölcstelen, ha valami ürüggyel mondod le (vasárnapi családi program, ilyesmi). Ez mondjuk tényleg nem hazugság, hiszen mindenkinek szabadjon már megvédenie magát, hogy ne kerüljön megalázó helyzetbe.


A levél inkább azért jutott eszembe, mert itt olyan jól megírtad meg összefoglaltad a lényeget, hogy ezt szinte egyben Neki is leírhatod. Szóban is lehet, csak hát vannak olyan ,,uralkodó típusú'' emberek, akikkel nehéz igazán normális dolgokról beszélni szóban. Levélben szerintem könnyebb az igazán értelmes dolgokról, érzésekről beszélni.

2013. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
(bocsánatot kérek, Kérdező, a ??? ??? közti rész nem a a Te írásodra vonatkozott)
2013. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Mai világban nagyon kellemetlen visszautasítani. Tudom, hogy a barátaim, de még a haverjaim is tisztelnek és kedvelnek, de ezt az egyet valahogy sosem sikerült velük megértetnem.
2013. aug. 13. 17:48
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem kell előre megbeszélni vele semmit, majd ott kialakul. Vagy kérd meg előre, hogy legyen üdítő is (vagy vigyél magaddal) és akkor keverhetsz magadnak vodka narancsot, vagy valami ilyet. A lényeg, hogy mindig legyen a poharadban valami. Ha újratöltenék, azt mondod, még van benne. Ha elfogy, azt mondod, majd te bekevered magadnak, senki nem fogja észrevenni, mennyi alkohol van benne, főleg, ha már jó a hangulat. Beleiszol, viszed magaddal a poharat mindenhova, koccintasz mindenkivel, max kiöntöd a csapba időnként. Diplomáciai érzék, és trükkök... :)

Jó bulizást!

2013. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
a piát nem szeretni kell hanem inni, ha megkérnek, hogy igyál akkor IGYÁL de mértékkel és nem lesz gond
2013. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Betört ablakok elve.

Ha valamiről úgy érzed, hogy rossz, akkor tömd el a hozzá vezető ÖSSZES kiskaput, még az egészen kicsiket is.


[link]


Szerintem könnyebb megtagadni TELJESEN az ivást, mint elkezdeni kompromisszumokat keresni. Azokkal az a baj, hogy a kompromisszumok felajánlása során az ember ösztönösen szégyelli magát, meg mentségeket keres saját magának, ők meg persze egyre jobban belelendülnek. Pedig hát ez a Te tested, nem az övék, és ha valaki tisztel meg szeret, akkor azt is elfogadja.


Viszont ha régóta ismered, és ő meg nagyon erőlteti, ott már nehéz lesz nemet mondani, mert nem szoktad még meg, és ő sem szokta még meg. Én elkerülném ezt a bulit, akármi ürüggyel, legyen az becsületes vagy sem, mert valahogy már túl sok hajlékonyság és erőhatás szokódott bele ebbe a kapcsolatba, de esetleg a következő években hozzá lehet őt jobban szoktatni ahhoz, hogy milyen az igazi kölcsönös tisztelet.

2013. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ha utálod a tömény alkoholt akkor igyál nem töményet. Amúgy meg a barátnőd szülinapja. Minimum egy felest illene meginni vele. Utána meg kortyolgass vodkanarancsot, vodkasprite-ot, boroskólát, viszkikólát. Kevés alkoholt teszel bele és nem szólnak le érte meg rosszul sem fogod érezni magad. Amúgy nem értem. Nálunk ha van valami buli, összejövetel és nekem nincs kedvem inni, azt mondom hogy most nem és nem iszok. Nem sértődik meg senki...

A másik meg, hogy én sokkal jobban megsértődnék ha el se mennél, mintha elmennél és nem innál. De te tudod.


19L

2013. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:

Én se szeretem az alkoholt, de ebből még sose volt így gond. Bár volt már nem egyszer, hogy elkezdték barátnőim, hogy de igyál, igyál, miért nem iszol, akkor szépen megmondtam nekik, hogy nem iszok alkoholt és kész.

Szerintem az a legtisztább, ha ezt elmondod a barátnődnek, hogy te nem iszol töményet, mert egyszerűen nem szereted, nincs szükséged rá, akkor szerintem megérti és később se lesznek ebből problémák, mintha most hazudnál, hogy miért nem iszol, aztán ezek után mindig hazudnod kéne majd, amikor buli lesz, hogy miért nem akarsz inni.

Simán mondd el az igazat, aki nem érti meg és azt mondja, hogy húúú de gáz, hogy te nem iszol alkoholt az meg egy gyökér.

2013. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!