Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Féltem a legjobb barátnőmet....

Féltem a legjobb barátnőmet. Mi történik vele?

Figyelt kérdés

14 évesek vagyunk, több mint 10 éve ismerem őt, a legeslegjobb barátnőm, de tényleg.. mint egy testvér. Legalábbis eddig ez volt. Nagyon jókat nevetettünk, hülyéskedtünk együtt.

Sajnos, egyikünk sem "gazdag", de mi 1000X jobb helyzetben vagyunk mint ő és a családja, és ez sokzor meg is látszik sajnos. Elég szegények. De ez engem soha nem zavart, nem is foglalkoztatott, hogy ő nem tud márkás ruhákban járkálni mint én. Biztos zavarta, tudom, éppen ezért sokszor amikor új ruhát kaptam, a régi, de még jó állapotú és márkás cuccokat odaadtam neki. Mai napig ezt csináljuk.

Aztán közösen eldöntöttük, hogy barna hajunkból közösen szőkét csinálunk. Hogy ne legyen neki kellemetlen, én is bolti hajfestékkel csináltam, nem fodrászhoz fordultam.. hozzáteszem meg is látszott, de örültem, hogy nem érzi magát kellemetlenül. Egy szóval.. megoldottunk mindent eddig, úgyhogy jó legyen neki is.


Fél éve.. eléggé megváltozott. Szinte alig van jó kedve, önbizalma egyszerűen SEMMI, pedig alapvetően nem egy csúnya lány. Csak a rosszat látja mindenben, mindenkiben. Magát szörnye csúnyának tartja. És ami pedig rohadtul idegesítő, hogy semmiről, nicns véleménye, mindenre igen és nem helyett, azt mondja, hogy "nem tudom, dönts te".. én döntsek helyette? Nincs önálló véleménye se már, bármiről.. akár egy chips vásárlásról legyen szó. És ami a legdurvább, és amit a környezetemben mindenki észrevett, legalább 5-8 kg hízott. Amivel nem is lenne baj, de elég alacsony, nagyon nagyon meglátszik rajta, de ő úgy csinál mintha ugyanúgy nézne ki mint egy pár évvel ezelőtt, mikor halál vékony volt. Fel se tűnik neki az egész, vagy csak úgy tesz, nem tudom. ahogy felöltözik.. az valami.. szörnyű. Fel vesz, 2 számmal kisebb trikót amiből a fél hasa kint van, amin bizony van rendesen felesleg. Emellé, egy 3 számmal kisebb sortba paszírozza magát. És úgy néz ki ezekben mint egy kötözött sonka.

Nem akarom megbántani őt, de nekem kezd kellemetlenné válni, hogy nem veszi észre mennyi megváltozott, nem csak külsőleg.. de belsőleg is. Depis.

Próbálok neki segíteni, modntam neki, hogy ha bármi van nekem elmondhatja, vagy ha tudok segítek.. de mindig azt mondja, nincs semmi baj. Én ezt nem hiszem el! Senki nem változik meg fél év alatt ennyi, csak úgy ok nélkül!

Anyukám mikor meglátta, nem ismerte meg.. megkérdezte, mi az új barátnőm neve.. hát nem kell mondanom mennyi volt ciki.


Szeretném visszakapni a barátnőmet, és fogalmam sincs mit csináljak.. :// Valaki mondjon erre valami okosat :(



2013. aug. 25. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mondd meg neki,hogy ő nem csúnya.Szervezzetek közös programokat ami kicsit eltereli a gondolatai.Én most csak ennyot tudok segíteni

Hanna

2013. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

-Ciki volt anyud előtt a saját barátnőd azért,mert meghízott?

-Most nem tudsz neki ruhát adni,hogy ne kinőtt ruhákba kelljen járnia,csak azért mert nincs pénze?Ugyanis ezért jár ilyenekbe,mert nincs pénzük,tudod??Vagy ennyire meggondolatlanul azt hiszed,hogy oktalanul jár kisebb ruhákba?

-Szerintem látja ő,hogy meghízott,azért lett depis.Emiatt nem lenézni kellene,szerintem ő is érzi,hogy lenézed.Az,hogy gazdagabbak a te szüleid,mint az ő szülei,az meg ki a bánatot érdekel??Mert itt minket biztos nem,de te nem látsz a saját szemedtől,az tuti!Akkor most is adnál neki simán ruhákat,ha annyira támogatni akarnád.

-Azért hallgat,mert szégyelli ezt az egészet,ebben 100% biztos vagyok,és nem akarja,hogy aztán te most adakozó barátnőcskévé válj újra,aki sajnálatból adakozik.Vagy pedig a szülei mondták neki,hogy több ruhát már ne fogadjon el tőled,mert nem tudják visszaadni semmivel(amit te lehet,hogy nem igényelnél,de a szülőknek igen is kellemetlen).Amúgy kit érdekel a márka?A szegényeket biztos,hogy nem.

-Történhetett más dolog is az életében,lehet,hogy valami olyasmi,amiről neked nem akar beszámolni,ebbe neked aztán belekellene törődni és hagyni kellene egy kicsit,míg csillapodnak a dolgok,és nem nyaggatni a saját önzőségeddel.

Önző vagy,mert te itt jössz,hogy "húúú depis lett a legjobb barátnőm,de én szeretném visszakapni a régit,meg jaj,szűkebb ruhákat hord"...

2013. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Te teljesen félreértesz! Nem szégyellem őt semmennyire!

És nem, nem azért jár ilyen kis ruhákban mert nincs rá pénzük, mert vannak rávaló ruhák, de azokat nem veszi fel!

Éppen az előbb írtam, hogy folyamatosan adom neki a ruhákat, és a szülei nagyon hálásak nekünk, sokat segítenek más dolgokba ők is nekünk, így ez fair, és nem kellemetlen!

Szóval megtennéd, hogy elhúzol innen a jó fenébe, mert rohadtul össze kevered a szezont a fazonnal, mert semmilyen önzőségről nincs szó, egyszerűen csak látom, hogy egyre lejjebb süllyed, és nem szívesen várnám meg míg majd a kezét fogja vagdosni!

Idióta.

2013. aug. 25. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Na,megszólalt a szőke:).. sértegess még,ezaz,igen nagy vagy.Ha nem veszi fel,akkor nem veszi fel és kész.Ha ő azokat akarja hordani,akkor egészségére.Ennyi!Nem neked kell öltöztetni,esetleg annyi,hogy felhívhatnád rá a figyelmet,hogy "te..esetleg nem veszed fel azt a másik ruhádat?mert az sokkal jobban néz ki".. stb.

Amúgy nem húzok el innen,ennyivel nem tisztellek meg,hogy majd te 14 éves kislányként parancsolgatsz nekem.Jaaaaaajjjjjjjjjézusom,ez az oldal tényleg színvonaltalan.. :')

2013. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

15:39

Te most komolyan egy 14 éves kamaszlányt oltogatsz? Nem erzed, hogy rád nézve megalázó ez a helyzet?

2013. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Első vagyok

Amúgy nem akarlak megbántani,de kicsit igaza van az előttem szólóknak

2013. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 15:46

Hagyjam magam egy ilyen lázadó kislánynak?Régebben hagytam magam bárkinek,de ma már nem így van.Főleg nem itt,névtelenül..hjaj,majd ő ugyan megfogja tudni mondani.Na meg ezen az oldalon a színvonaltalanság mellett szerintem engem nem érdekel a többiek véleménye.Ezé a kislányé sem annyira hatott meg,mint ahogy ő gondolta.A normális válaszom után minimum 14 évesen lehetett volna annyira érett,hogy nem idiótáz le ismeretlenül.Hát akkor megmondtam neki az őszintét.Ha nem tetszett neki,akkor sírhat anyukának.

2013. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. lépés: Hagyd el ezt a: "jujdecikiiiii meghízott és előnytelen ruhákat hord, anyukám meg sem ismerte" hozzáállást. Nem bántásképp mondom, de ez nem segítség. Tudom, gyerek vagy még, de erre rá kell jönnöd.


Azt mondod, nagyon rosszul állnak anyagilag, lehet, hogy ez rányomja a bélyegét a családi életükre. Az is elképzelhető, hogy emiatt depressziós lett. Persze így csak találgatni lehet.

Nem tudom, tudsz-e segíteni, talán egy őszinte beszélgetés nem árthat, hogy látod, hogy valami probléma van és szeretnél segíteni (lehetőleg a "duci vagy és ciki" hangvétel mellőzésével és talán ezt a hízás témát is mellőzni lehetne, mert valószínűleg ez csak következmény és nem ok).

2013. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én megértelek. majdnem ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, de csak majdnem. én is általában odaadom a kinőtt ruháimat a legjobb barátnőmnek, mert tudom, hogy örül neki.. eddig tök jóban voltunk, igazi legjobb barátnők, de most nyáron..nem foglalkozik velem, mert új barátai vannak..felhívom, de nem ér rá..nekem rohadtul szarul esik. na mindegy, szerintem beszélj vele, kérdezd meg, hogy mi a baj, hátha tudsz segíteni, vagy kérdezd meg a szüleit. Nehogy emiatt összevesszetek!
2013. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!