Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan kezelnétek ezt a...

Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, nagyon szeretem. Viszont sajnos alapvető különbség kettőnk között, hogy míg ő társasági ember, én szeretek visszahúzódni, egyedül lenni. Most pl. adódott egy helyzet: kért tőlem egy kis segítséget, amit szívesen is adok neki, viszont ehhez szükséges átjönnie hozzám. Még ez sem lenne gond, mert átjönne, megoldnánk a problémáját, kicsit beszélgetnénk - ő azonban hajlamos ottragadni az embernél. Elég sértődős, és mivel nem szeretném megbántani, mégsem mondhatom neki hogy mostmár ideje mennie, mert a végén még megharagszik. De azt sem szeretném, ha késő estig nálam maradna. A segítséget viszont nem tagadom meg tőle. Olyan faramuci helyzet!


Ti mit tennétek a helyemben? Szívesen áthívnám, de tényleg nem szeretném ha estig maradna, akármennyire szeretem is. Ilyen vagyok, nem tehetek róla. :(


27/N


2013. aug. 29. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy menned kell valahova.
2013. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Itt pusztuljak meg ha tényleg 27 éves vagy...Finoman mondd meg neki,hogy ideje lenne menni,mert neked is van más dolgod...kb.ennyi...mondjuk ennyi szerintem ezt már tudnod kéne megoldanod magadtól...
2013. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy még van egy csomó dolgod, legközelebb folytatjátok.

Vagy ahogy az első is írta, mondd meg, hogy el kell mennem vhová.

Bár én sem értem, miért probléma ez egyáltalán, egy jó barátnő ezen nem sértődik be.

2013. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer ki lehet bírni.De ha úgy érzed hogy mégsem, akkor találkozzatok inkább nyílvános helyen, ott tényleg érvelhetsz azzal hogy sietned kell mert el kell intézned valamit.
2013. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Második válaszoló: meg tudom oldani magamtól is, persze, ettől függetlenül egy kérdést megért a dolog; hátha van valakinek egy bevált módszere ilyen vendégek esetére.

Sajnos akármennyire jó barátnő is, ő bizony megsértődik, akármennyire finoman is célzok a dologra.

2013. aug. 29. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:

ha jó barátnőd , akkor tudni fogja h kamu hisz te magad mondod h nem jársz el...

fura helyzet nem irigyellek, de nyugodtan mondhatod neki h ma korán szeretnél lefeküdni mert reggel korán kell kelj stb és értse meg h még vannak otthoni teendőid a nap hátralevő részére.

2013. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor már szeretnél megszabadulni tőle, újságold el, hogy elkezdtétek felújítani a pottyantós budit/emésztőgödröt/csirkeólat/szeméttárolót, csak kéne egy kis segítség a kitakarításához, mert - ezen a ponton légy kreatív - valamilyen oknál fogva két emberes meló.

Ha visszakozna, a biztonság kedvéért mutasd meg neki a szóban forgó valamit, és hosszan és lelkesen ecseteld, hogy mit kéne vele csinálni.

2013. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Furcsa egy barátnő vagy te. Még ha azt írtad volna, hogy nem akarsz az ő kedvéért egy zajos buliba elmenni, az oké, de hogy nehezedre esik egy délutánt együtt tölteni vele..? Normális lányok ilyenkor a problmamegoldás után még beszelgetnek, lazulnak, sütnek valamit, vagy rendelnek vacsit és filmeznek és ennek minden percét élvezik. Nem vagy te barátnő, csak egy önző remete, mondd meg a lánynak őszintén, hogy szivesebben vagy egyedül, mint vele. :(
2013. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!