Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék önmagam lenni,...

Hogyan tudnék önmagam lenni, önmagam adni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok épp a társaság közepe típus, sőt, inkább csak van 1-2 két hozzászólásom a témákhoz, és ennyi. Egyáltalán nem tudom önmagam adni, önmagam lenni, vagy inkább felszabadult lenni a baráti körömben. Viszont pont ezen szeretnék változtatni, csak jó kérdés, hogyan? Bár néha-néha úgy érzem, legszívesebben nem kellene nekem egy barát sem, inkább ellennék egyedül. Főleg mikor a kis hibáimat kiröhögik, vagy ha csak felemlítem a földrajzot, már megy a fogjam be duma. Most persze simán rávágnám, hogy mi a baja van vele, én egyszerűen kedvelem ezt a tárgyat, és kész. De ha velük vagyok, egyszerűen minden gondolatom kiszáll a fejemből, és teszek, vagy mondok olyanokat, amiket ÉN valójában nem is tennék. Na meg azt is bírom, hogy mindenhova rohanni kell. Pl. földrajz órán is, még vége sem lett az órának, a tanár sem fejezte be, de ők már összepakoltak, indulásra készen állnak, míg én javában írom le az anyagot. Tudom, hogy én eléggé introvertált típus vagyok, de egyszerűen nem értem, miért 'változok át' így mellettük. Mintha nem is önmagam lennék, néha. De miért nem vagyok önmagam, ha velük vagyok, miért száll el minden gondolatom, miért nem tudom, hogy mit kellene mondanom, tennem, ami valóban én vagyok? Bizalmat kellene adnom nekik, csak nincs okom mire. Elég mások vagyunk, bár mindezek ellenére elbeszélgetünk egymással, így alakult ki a csapatunk. Na meg mikor úgy kezelnek, mintha kívülről ismernének, és adják a tanácsokat is, hát az sem a legjobb, bár még mindig jobb a hibáim kiröhögésénél. Meg ugyebár most lesz osztálykirándulásunk is, ahol eléggé taszít az, hogy hogyan leszünk majd meg egymás mellett. Majd előttük este ugye le kell mosnom a sminkemet (csak alapozó), és reggel pedig újra kisminkelem magam vele ami nem 2 perc, és ők meg folyton szólnak, hogy mi tart ennyi ideig, miközben nekik nem is kell a fürdő, mert mindenkit előreengedtem, mivel ugye nekem több idő kell. Alapozó nélkül meg nagyon nem vagyok házon kívül, bár annyira nem vészes a bőröm, de néhol vannak ilyen pattanásmaradványok, meg eléggé karikás a szemem, szóval ezeket pont eltünteti. Persze egyébként nem célom lemondani a kirándulást, mert jó kis programjaink lesznek. A többi osztálytársammal meg pláne nem beszélek, már kialakultak régen a kis csapatok, bár tudom, hogy velük meg még inkább nem lennék meg.

2013. szept. 3. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! :)

Húúú, kb kétsezr kellet elolvassam mert annyira siethettél vele és jöttek sorba a gondolataid, no de let`s goo!

Hirtelen teljesen magamra ismertem a te leírásodban, mert én sem vagyok z a nagy társasági ember, elég csendes is vagyok, de én így szeretem és így vagyok önmagam (mert nem is tudnék az a hangos típus lenni). De megmondom neked őszintén, így job is mert nincs se nekem és biztos neked sem olyan "hangos" barátokra akik majd olyan 2-3-4 év múlva le se sz*rnak, nem? Mert aztán úgyis lesz barátod, majd ha annak is lesznek normális haverjai lesz új baráti köröd és elmaradnak az ilyen régi barátok.

Melletük így automatikusan generálsz magadnak egy új embert, ezért fura ez neked. Ez kb olyan hogy elmész egy táncestre de nem tudsz táncolni, mégis fogsz táncolni. Remélem sikerült ezt ezzel elmagyarázzam.

Attól meg ne félj hogy nem tudsz önmagad lenni, mert ha még nem jöttél rá, ki fog alakulni benned. Nem tudom hány éves lehetsz, nem merek tapogatózni mert félek hogy megsértelek, de hiszem azt hogy még ki fog alakulni nálad ez ! :) (saját tapasztalat) Amit tudsz tenni (talán) az hogy gondolom vannak hobbiaid, olyan dolgok amik lefoglalnak. Na most, csináld akkor azokat és idővel kialakul. Ha nem tetszik ez a társaság amiben vagy ismerkedj akár a neten más, hasonló emberekkel amilyen Te vagy :) (ismét saját tapasztalat)

Önmagad még ki tud alakulni, sőt ! Vannak esetek ahol 30 évesen se tudja magát valaki önmagát adni. Én pl egy éve jöttem rá hogy tudok írni akár irodalmi műveket is ami szerintem nagy szó. Na, pl ez is mostmár hozzátartozik az önmagam dologhoz. :)

Szóval hajrá :) !

18/L

2013. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Légy bátor ,és merd felvállalni önmagad!!:) Ne mások véleménye legyen mérvadó -pl zenei ízlésnél - hanem te érezd jól magad a bőrödben!!:)
2013. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok,ja és attól elvileg megjön az önbizalmad, és hogyha látják, hogy így ragyogysz, akkor majd szívesen kommunikálnak veled:) Asszem, talán:)
2013. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!