Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátom nem szereti ha...

A barátom nem szereti ha azzal jönnek mások, hogy de gazdag, de akkor miért viselkedik úgy mint egy sznob?

Figyelt kérdés

Nem szereti, hogy megjegyzik neki az emberek, hogy "szülők dugig vannak pénzzel látom!"

Nekem szokott panaszkodni, hogy megjegyzik neki, hogy mennyire "gazdagok" de szerinte csak jó módúan élnek.

Én ezt "nagyon jó módúnak nevezném."

Nincs közöm hozzá, arra költik ők a pénzüket amire csak óhajtják, de azt nem vágom, hogy ha nem tetszik neki az, hogy legazdagozzák, akkor miért is viselkedik úgy?


Kezdem: a drága cigit szív, Djarum asszem, 2000ft egy dobozzal. Öngyújtója van 4 db Zippo, asszem olyan 10 akárhány egy darab olyan öngyújtó.

Megcsinálta a jogsit, kapott egy kocsit(az nem annyira márkás, használt, de nem egy lada valamilyen Opel asszem Corsa) de a lényeg, hogy suliba járásra kapta, mikor 20 percnyire lakik a sulitól.

Szüleinek van 4 autója, apjának külön munka kocsi, külön személy kocsi valamilyen Mercedes, ilyen kényelmes nyaralásokra, utazásokra. Meg van valami régi sportautójuk valami amerikai fogalmam sincs milyen.

Idén voltak nyáron 1 hetet Görögországban, 1 hetet Horvátországban, és egy Hetet valahol itt Magyarországon.

Házuk is kamerázott, nem sokszor vagyok náluk, de meglep, hogy elég lazán élnek, folyatják a csapból a vizet, megnyitják, közben oda mennek a hűtőhöz, majd vissza mennek, és megöltik a jeges kockás poharat vízzel, de addig folyt a víz. Volt egy nagy TVjük, ilyen ami olyan széles, mint mikor valaki széttárja a kezét. Megyek úgy 1-2 hónap múlva, azt megkapta a TVt a haverom a szobájába, és a nappaliba egy még nagyobbat vettek.

Haveromnak van 1 asztali gépe tök nagy monitorral, és 2 laptopja CSAK neki, anyjának is van 1- meg apjának is még 1 +1 asztali gép az apjának.

És a haveromnak még úgye drága telefon. Iphone, meg Ipad, meg kapott drága karórát, azt mondta valami 100 ezer volt, erre mindig úgy hordja a pulcsiját, hogy felhúzza a újját, hogy lássák.

Eltört egy szemüvege, másnap jött egy másik Rayban napszemüveggel.

Meg telenyomja fényképekkel a Facebookját, 30 kép Horvátországról, 30 Görögországról, 20 kép az új cuccairól, mindig kap valamit, akkor fel kell raknia.


Kérdem én: Miért zavarja hogy legazdagozzák, meg megjegyzik az ismerősei, haverjai, mások, hogy "ti gazdagok vagytok!(nem egyszer hallottam mikor ott voltam) ha így viselkedik, mindig a drága cuccait mutatja?

Miért csodálkozik?

Szerintem egy zebra se csodálkozna, hogy megölik, ha oroszlánok közé megy...

Erre haverom panaszkodik, hogy "jajj, mindenki csak azt nézi mink van!...:(" Há' bazze, mert mutogatjátok! csak nem akartam megbántani, és nem mondtam.

De megszokta beszélgetésekben jegyezni, hogy nekik milyen cuccaik vannak, meg milyen házuk, azt megfigyeltem. Egyszer fel akart szedni egy csajt, és megjegyezte a csajnak, hogy van egy sportautójuk... Most miért csodálkozik, ha az jön le az embereknek, hoyg felvág a pénzzel?

Miért ilyen? Amúgy gondolom ha nagyon zavarná a dolog, nem a legdrágább cuccokkal jelenne meg ha zavarja nem?



2013. szept. 18. 15:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Szóval nem a "barátom", hanem a haverom, én is fiú vagyok, csak félreértés elkerülése érdekébe. :D
2013. szept. 18. 15:09
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Így nevelték és fáj neki, ha az orra alá dörgölik.
2013. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Hát ezt szerintem tőle kéne megkérdezned legközelebb, mikor panaszkodik. Szerintem fel sem fogja hogy dicsekszik, neki ez biztos tök természetes h ő a legjobb legszebb...
2013. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 walk w1th mee ***** válasza:
92%

irigylem..és gondolom te is:)

nos,mi is elég módosak vagyunk,ahhoz képest a környéken..én is hallottam már vissza dolgokat hogy hú de sok pénzünk van,és őszintén szolva,nem is zavar,látják hogy vagyunk valakik és nem isszuk/cigizzük el a pénzt,máraki(xD)

2013. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Angelik@ ***** válasza:
47%

Csak a buta lányoknak tud ezzel felvágni, emiatt ne aggódj:D

Szerintem egy egyszerű, dolgos fiú mindig is vonzóbb lesz, mint egy "mindent a segged alá teszünk" úri fiúcska...

Nekem is volt ilyen barátom annak idején. Mindig elmesélte hogy mit kapott, természetesen többnyire olyan embereknek akiknek fele annyi nem adatott meg. Gyerekes voltam és belementem a játékba egy alkalommal, hamar kiderült számára hogy nem áll jobban anyagilag mint az én családom, csak én nem beszéltem erről soha. A végén még azt is rám sütötte hogy én vagyok a lenéző...:D Na ennyit erről. Valahol érthető lenne ha zavar, még ha barátod is. Majd mikor saját lábára kell állnia, te leszel az aki mérföldekkel előtte jár...

2013. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!