Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinálok rosszúl? Min...

Mit csinálok rosszúl? Min változtassak? Mit tegyek? :' (

Figyelt kérdés
Sziasztok évek óta van egy barátnőm akivel szinte testvérekként tekintünk egymásra, de az utóbbi időbe valami még sem stimmel... Nagyon megromlott a barátság... Neki 2 gyereke és párja van nekem senkim és ugyanott dolgozunk is... Kb 1 hónapja egyre kevesebbet beszélünk és jóformán nem talizunk... Többnyire lefújja a nagyritkán nehezen összeszervezett közös programokat és mindig azzal jön, hogy a család meg a munka az első és ezt tiszteletbe is tartom... Ő már egyáltalán nem keres csak én őt nagyon ritkán, de úgy érzem csak zavarom... Mindig azt mondja, ha kérdezem, hogy nem zavarok, de van, hogy nekem esik, hogy miattam nincs ideje a családjára amikor tényleg szinte nem is beszélünk és nem talizunk... Nem értem mi történt, de szeretném helyre hozni a barátságot... Amikor beszéltem vele azt mondta mindig is a barátnője maradok, de szarul esik amikor igérget és nem tartja be, meg amikor közös programot csinál és lemondja... Kérlek segítsetek!!! Mit tegyek???

2013. nov. 3. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lépj hátra kettőt. Ne hívogasd, ne szervezz vele, ha ő hív menj, de ha lemondja, akkor csak (látszólag) közömbösen vedd tudomásul. Ha ettől ráébred, hogy magányos nélküled, akkor jó, ha meg nem reagál semmit, akkor ennek a barátságnak már menthetetlenül vége.
2013. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 besenyőpistabácsi ***** válasza:
52%
Tudomásul kell venni, hogy neki van egy társa, családja, gyermekei. Ha neked is lenne társad, közösen szervezhetnétek közös programokat. Így, valóban a családjától fosztod meg, míg veled tölti az időt! Te ezt nem érzed, mert amikor elváltok, neked egy üres tér marad, ő pedig igyekszik a családjával bepótolni a veled töltött időt! Ha én lennék a férje, megkérdezném tőle, hogy akkor miért is hozzám jött és nem hozzád ment feleségül?! (Egyébként lehet, hogy már meg is kérdezte, csak te nem lettél ezzel terhelve.) Ez olyan, mint amikor apuka nem a gyerekeivel van, hanem a barátjával, pontosabban a barátnőjével van közös programon. Neked rosszul esik, hogy a családjához húz inkább. Most azt képzeld el, ha a feleséged lenne és azért mondaná le a családi programot, mert neki van egy randija (közös programja) a barátjával! Mit szólnál hozzá?
2013. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én ezt mind megértem ezért nem is nagyon keresem a programokat ő szervezi mindig amiket le is mond én direkt nem szervezek semmit
2013. nov. 4. 00:01
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Akkor hát piszkáld fel az önérzetét, te csak legyél vele -mint mindig- normális a melóhelyen, de sose keresd a szabadidőtökben, ne hívd sehova. Íratkozz be valamilyen edzésre, nyelvtanfolyamra, cukrászképzésre, bárhová, ami érdekel téged és a barátnőd hívásait (aminek úgyis az lenne a vége, hogy ő lemondja) erre hivatkozva utasítsd vissza. Ettől egyrészt a barátnőd(?) csőrét is szúrni fogja, hogy te nélküle milyen jól megvagy, éled az életed, tartalmasan kihasználod a szabadidődet, miközben ő rohanhat haza robotolni, másrész egy ilyen helyen nagy esélye van, hogy belebotlasz olyasvalakibe, aki nem bánt téged ok nélkül. Szomorú dolog, hogy a régi emlékeitekbe kapaszkodva nem vagy hajlandó beismerni, hogy ez a nő szándékosan gonoszkodik, semmibevesz. És még most is csak téged zavar, hogy eltávolodtatok, te tepersz, te alkalmazkodsz, te kérsz kínodban idegenektől tanácsot... megette a fene a barátságotokat, hát milyen jogon érezteti veled, hogy kevesebb vagy nála??
2013. nov. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az hogy valakinek van egy családja, nem jelenti hogy hanyagolni kéne a barátait. a kettő együtt is működhet
2013. nov. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Évekig működött is együtt a kettő ezért nem értem az utóbbi egy hónapot :'(
2013. nov. 4. 09:33
 7/10 besenyőpistabácsi ***** válasza:
52%

"Szerintem az hogy valakinek van egy családja, nem jelenti hogy hanyagolni kéne a barátait."


Szerintem ez fordítva van, hogy ha: valakinek van egy barátja, nem azt jelenti, hogy hanyagolni kéne a családját! - a kettő együtt is működhet

2013. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló helyzetben vagyok, ugyanúgy egy közegben mozgunk mondjuk az én barátnőmnek nincs családja, csak egy párkapcsolat miatt hanyagol. Egy hónap nem a világ, de még most kéne finoman rávezetni, hogy azért a barátságot is ápolni kell és mindenkinek szüksége van rá. Én hónapokig hagytam a dolgot és szépen csendben őrlődtem mikor hónapok után, rengetegszeri alkalom után h lemondott szembesítettem vele, hogy ez így nem jó és neki is néha úgy kéne csinálnia mintha a barátja lennék. A fordított pszichológia nagyon működött nála, mert azóta egyszer sem keresett, mondjuk jobb is hogy kiderült ez.

Azért azt túlzásnak érzem, hogy egy hónapban 1-2 pár órás találka annak minősülne, hogy csak elveszi valaki idejét a családjától. Nincs gyerekem de vannak szüleim és addig képesek voltak fenntartani ilyen kapcsolatokat amíg fel nem nőttünk.

2013. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóvá kell tenni, ilyenkor nem szabad úgy tenni mintha észre sem vennéd, mert akkor megfordulhat a kocka. Keres egy megfelelő alkalmat, és beszéljétek meg, a barátságot nem lehet félretenni, és várni hogy mi lesz, ha te nem teszel semmit, a másik mért tenne?
2013. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt nem annyira az időhiány az, ami miatt nem szorgalmazza a találkozást, hanem a megváltozott (nem szeretem ezt az elcsépelt szót, de itt nem tudok jobbat) értékrend. Neki gyereke van, ez lassan teljesen felborítja az eddigi gondolkodását. Léhaságnak tartja beülni valahová, minden gondolatával, cselekedetével a gyerekének tartozik. Sanos törvényszerű, hogy a szinglik egyedül maradnak.
2013. nov. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!