Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mitől lehet, hogy ennyire nem...

Mitől lehet, hogy ennyire nem tartom a kapcsolatot a volt osztálytársaimmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem a középiskolát. Összességébe véve nem volt rossz osztályom, nem én voltam a legnépszerűbb, de a legvisszahúzódóbb se. Mindenkinek volt egy kisebb nagyobb baráti köre, egy két ember kivételével senki nem utálta nagyon az osztálytársait. Közel 30-an voltunk most össz vissz kettővel tartom a kapcsolatot (egy évfolyamtárs, és egy edzéstárs, mindkettő jó haverom) és van egy harmadik akit kb kéthetente látok a pályaudvaron és beszélünk pár szót. A többiekről viszont szinte nem tudok semmit talán egyszer kétszer láttam őket a városban. Volt egy nagyon jó haverom akivel nyolcadikba lettünk jó haverok, sulin kívül is mentünk a városba hülyülni stb. gondoltam, majd milyen jó lesz, eltart pár évig vagy tovább. Erre vissza se ír facebookon, én meg már nem is írok neki mert mint mondtam vissza se ír. És senkivel nem vesztem össze nyár előtt. Párszor (4-5 ször) tervezgették, hogy találkozunk egy 10-15-en ha többen nem is, nem osztálytalálkozó csak egy strand, mozi stb. de egyikből se lett semmi. Mindenki csak egy-két emberrel találkozik rendszeresen. Ez olyan furcsa nem? 8 évig a nyár kivételével heti ötször együtt voltunk 5-6 órát most meg nem is látjuk egymást. Ha nem lenne facebook nem nagyon tudnám ki miben változott a nyáron. Ez rossz dolog nem? Lehet itt is az lesz mint amit sok felnőttnél hallani, hogy kb 15 év múlva valaki elhatározza, hogy csinál egy rendes osztálytalálkozót és már felnőtt emberekként látjuk viszont egymást? Ez miért lehet? Előre is köszi! 14f

2013. nov. 8. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet ez,mert nem voltatok összetartó közösség.Ezek csak felszínes haverságok voltak,de nem igazi barátságok.
2013. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az élet természetes velejárója. A sors szanaszét sodorja az embereket, akik lemaradoznak tőled, azok helyett új emberek jönnek az életedbe. Az aki hozzád, az életedhez tartozik az marad és együtt haladtok tovább. De ez csak egy két ember.

Ezért nem kell neheztelni, mert akik elmaradnak azok is az életed részei voltak és ez szép.

Nekem vannak olyan osztálytársaim akik a legjobb barátaim voltak anno, aztán szét sodródtunk évekre, most 30 év után az egyik véletlenszerűen a szomszédom lett, a másik megint a legjobb barátom.

2013. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nem sodródtunk el szerintem, senki nem költözött el, távoli kollégiumba kb 15 km-es körzetben lakik az egész osztály.
2013. nov. 8. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Változó ez, ilyen az élet.


Nekem van sok ismerős, akik mindig is haverok voltak, összetartóak is, bár már ott is múlnak, átalakulnak a barátságok.


Én meg pont azokkal akikkel jóba voltam mind általánosban, szakközépben, de kb egyetemen is, egy büdös szót nem váltottam évek óta. Pont kb a legjobb haverjaimmal múlt el a nagy barátság, ilyen ez.

2013. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!