Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim. Segítenék...

Nincsenek barátaim. Segítenék megoldani, hogy miért lehet, mit rontok el?

Figyelt kérdés

25 vagyok/f.

Volt 4 barátom középsuliban, nagyon jól elvoltunk nap mint nap. Aztán kikerültünk egyetemre, a közgázos barátaim nagyon hamar elszálltak, csak az üzlet meg a pénzről tudtak beszélni. Az agyam elszállt tőlük. 2 standard téma továbbra is a foci és a nők maradtak, mivel a focit utálom, a nőkről tudtunk beszélni...

soha nem tudtam velük érzelmekről, személyes dolgokról beszélni. csak sablon témák, semmi mélyebb.

Középsulit is váltottam, ott is lett 2 barátom. Az egyik szintén gyúrt, mint én, szintén zenélt gitáron, mégis ignorált pár év múlva, én voltam az egyetlen akinek nem köszönte meg, amikor felköszöntöttem szülinapján...fogalmam sincs mi rosszat tettem. Komolyan.

Az egyetemen lett 2-3 barátom, az egyik az egyetem végeztével felszívódott, megváltozott a telefonszáma, törölt mindenhonnan. A másik srác soha nem keres, végzett az egyetemen és viszlát.

Műtöttek daganattal pár éve, senki nem keresett, csak egy lány, akivel a műtét előtt randizgattam.

Tényleg nem értem, miért hanyagolnak el, miért sz*rnak a fejemre. Pedig könnyen ismerkedem, még gáláns is vagyok, mindig fizettem, ha meghívtam őket ebédre stb.

Az a durva, hogy miután megpróbálom felkeresni őket, szabályosan ignorálnak, nem válaszolnak vagy mintha levegő lennék. Az hogy ha megszakad a kapcsolat 2 emberen múlik, nem értem miért csak rám tolják a felelősséget, ők ugyanúgy nem kerestek engem...

Most a barátnőm a legjobb barátom egyben, de jó lenne ha lennének fiú barátaim is...

Konditeremben vannak haverok de az nem ugyanaz


2013. nov. 27. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen barátokat ne sajnáld! Ebből a leírásból mind csak érdekből barátkozott, miután nem kötött össze semmi közös, leléptek. Ezt én is átéltem, és átélem. Szinte egyetlen iskolás barátságom sem tartott ki a suli végeztével, egyetlen fősulis barát sem maradt meg, mind megszakadt földrajzi távolság, vagy más okok miatt. Barátkozások vannak, de azok amolyan haverság. egy időben szenvedtem, mert rosszul esett hogy így elbánnak az emberrel, nem tudom mai napig a miérteket. Egyoldalú barátságok viszont nem kellenek, miért tegyek én többet bele, ha a másik semmit sem hajlandó??? Szóval leépítette minden számító barátomat, maradtak az ismeretségek. Akkor nincs nagy lehetőség csalódásra. Egyedül a párom az, aki barátom, társam, és minden számomra. Benne bízom feltétlenül. Viszont továbbra sem zárkózom el attól, hogy férfiakkal, nőkkel egyaránt barátkozzak, hátha valami maradandó is kisül belőle. Egy szó mint száz, teljesen átérzem a dolgot! :)
2013. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ismerős. a suli után mindenki ment amerre látott.... ahogy nincs összekötődés, meg muszájtalálkozás a suliban, el is felejtettek. nagyon rossz érzés, s nem értem hogy nekik honnan vannak barátaik?!
2013. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek nem is igazi barátságok. Valódi barátot nehéz találni.

Sokan az egyéni sznobságukat többre tartják, mint a barátságokat. Sokaknak a "barátság" csak szakmán vagy szakterületen belül képzelhető el. (Ahogy az elején te is írtad.) Az ilyen emberek azok, akikkel értelmes barátságot kialakítani lehetetlen. Én informatikus vagyok, de akivel például a gépeken kívül másról nem lehet beszélni, az igaz barát soha nem lesz.

Egy igaz barát nem fog felszívódni, ha véget ér az egyetem.

Egyébként a konditerem meg nem akarok sztereotípiákkal élni, de végképp nem az a hely, ahol érzelmes, megértő, tanult emberekkel lehetne barátkozni.


Mint minden emberi kapcsolat, jól írod, a barátság is két emberen múlik.

2013. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!