Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az hogy ha valaki...

Miért van az hogy ha valaki korábban szegény és igénytelen volt, azon akkor is látszik hiába hogy most több a pénze?

Figyelt kérdés
Felöltözhet szépen, festheti a haját, ki szedetheti a szemöldökét, sminkelheti magát, új lakás, mégis ha rá nézek mégis látom az arcán hogy ő nem úri nőnek született.

2013. dec. 28. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Mert kérem Úrnak születni kell, paraszt meg nő mint a gomba!
2013. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Vélhetőleg azért, mert nem érdelki, és más az, ha valamit kényszerből csinálsz és más, ha szeretetből. Egyébként meg nem kéne azt sugallni, hogy úri nőnek kell lenni, én sokkal többre becsülök egy dolgos parasztasszonyt, mint egy arrogáns dívát, és előbbiből a társadalomnak is több haszna van.
2013. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
A jelenlegi "elit" mind paraszti származású. Hiába van sok pénzük, látszik rajtuk a szellemi sivárság, igénytelenség. Én nemesi származású vagyok. Jelenleg nincs sok pénzünk, de meglehet különböztetni a pórnéptől.
2013. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez a paraszti származás vs. nemesi származás annyira szánalmas a legtöbbször - főleg amikor valaki alkoholos befolyásoltság alatt, kocsmából épp kiszabadulva a bringájának támaszkodva próbálja elmagyarázni, hogy melyik felmenője adta el a kutyabőrt...


Az van, amit #1 mond: úrnak születni kell, függetlenül attól, hogy mit csinált a családod előző generációja.

Ott van a kiváló Habsburg György, aki a Magyar Vöröskereszt élén megtiltotta az orvosoknak, hogy vöröskeresztes matricát helyezzenek el az autóikon - mert az védjegy, a Nemzetközi Vöröskereszt védjegye.

Tesz ilyet úriember? Neeeeem...

2013. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból nem értem ezt a "paraszt" meg "nemes" dolgot, ilyen nem létezik már vagy 100 éve.


De a kérdésre válaszolva, sztem vannak emberek, akik alulról indulva is képesek felkapaszkodni, és megtanulni hogyan kell "úriasan" viselkedni. Ez gondolom elsősorban olyanoknak megy, akik hasonló körökben kezdenek el mozogni, céget alapítasz, üzletember vagy, gazdagoknak dolgozol, akkor valamennyire meg kell tanulnod neked is egyfajta presztízst sugallni.


Meg van mondjuk az a réteg aki hirtelen gazdagodik meg, úgy hogy igazán nem kell küzdenie a pénzért, és így változni sem fog.


Meg ugye ez szubjektív dolog hogy kit tart valaki "úriasnak", főleg a mai világba ahol aki csóró az is gazdagnak akar látszani, meg főleg a csajoknál, akiknél mindenki csilli-villi ruhákat hord, és ugyanazt látod egy gazdagon mint egy szegényen. Persze a minőség más, de a látszat kb ugyanaz.


De az tényleg igaz, hogy aki ebbe születik bele, az alapból "úri" neveltetést fog kapni, és természetesebben is fog mozogni ebben a szerepben.

2013. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Apocalypse. válasza:
63%

# 3/5, pórnép?:D neröhögtess. Szakadj le a magaslóról mert te is az vagy. Aki lenézi a másikat csak mert nem ...''nemesi''.... az egy szarkupac ember.

Mellesleg kedves kérdező. Ha valaki szegény, rohadtul nem jelenti azt, hogy igénytelen. Le lehet szállni a magaslóról de tényleg... Ezt hívják úgy, hogy szűklátókörűség. Attól hogy valakinek egy olcsó kocsija van, és nem bmw m akárhanyas még rohadtul nem jelenti azt, hogy igénytelen. Ráadásul arról nem is beszélve, hogy a szegényebbeknek még van erkölcsük, nem úgy mint mélyen tisztelt (szemükbe nyalizott amúgy legszívesebben kinyirnák) uraságiknak.

Mehet a lepontozás, mert megmondtam a frankót mr nemesi uraknak. Nemesi származás...röhej vagy öcsém. Rabszolgaságot ne vezessük be? Egyenlőség van már öcsém. Imádom az ilyen kis selyemembereket:)

2013. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy igenis számít az, hogy az ember milyen körökből jött. Én személy szerint mondhatni, a csőcselékből kerültem ki. A régi baráti köröm drogosokból, piásokból és putris, igénytelen emberekből (nyugi, nem etnikum) állt és ez sajnos rajtam is meglátszik. Sok időbe tellett, mire kinőttem az igénytelenséget. A volt baráti kör meg még mindig ugyanolyan. Semmi elegancia nincs az öltözködésükben, ronda, gusztustalan, csillogós ruhákban járnak, mert azt hiszik, az nőies...én közben megváltoztattam a stílusomat. Még mindig távol állok az elegánstól, mert baromira idegen tőlem, de legalább már mellőzöm a kék leopárdfoltos, meg egyéb merész dolgokat az életemből.
2013. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!