Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ők érzéketlenek vagy én...

Ők érzéketlenek vagy én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Szingli vagyok, egy baráti társasággal rendszeresen összejárunk és beülünk vhova beszélgetni. Úgy alakult, hogy a társaságban én vagyok egyedül szingli, a többiek párkapcsolatban élnek - ráadásul egymással. Tehát van két pár a társaságban plusz én - így vagyunk öten.

Amikor találkozunk, ők ketten-ketten "összenőve" mennek, egy percre se engednék el egymás kezét az utcán, úgyhogy én a két pár között lavírozok, sokszor a járda szélén. Aztán amikor beülünk vhova, akkor is egymás nyakán ülnek, fogják a párjuk kezét, stb-stb.

Én úgy érzem, toleránsabbnak kellene lenniük velem szemben, de bennük látszólag fel sem merül, hogy én kirekesztettnek érzem magamat. Szerintetek elvárható ilyen esetben, hogy ne csüngjenek egymáson vagy én vagyok túlérzékeny és mást ez nem zavarna?



2014. jan. 4. 08:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
Ja, 15-ös voltam.
2014. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

18-as: nálunk nem ilyen a szitu (szerencsére - mert a te történetedben tényleg nagyon pofátlanok az emberek), de van némi hasonlóság.

15-ös: attól, hogy nem egymás szájából lógnak ki, még érezhetem magamat kellemetlenül. Sztem az a minimum, hogy ha vki a párjával társas programra megy, viselkedjen társasági emberként és ne fogdossa egyfolytában a párját, meg ne súgjon neki semmit (társaságban illetlenség), és ne vonuljanak ki együtt, ha az egyik nem bírja ki azt a két órát cigi nélkül, mert ezzel semmibe veszik a többieket. Ha ezt nem tudják betartani, akkor szervezzenek kétfős programot.

Na de mindegy. Szerintem hiába mondom, úgyse érted meg a lényegét...

2014. jan. 4. 12:17
 23/41 anonim válasza:
Szerintem hívd el azt a barátnődet kettesben, akivel a legjobban vagy, és beszélj vele. Ha ő a legjobb barátnőd, neki kéne észrevennie magát, nem a többieknek, és ha beszélsz vele akkor valószínűleg ezután máshogy fog viselkedni a társaságodban, és ha tényleg jó barátok vagytok, nem fog félreérteni, tehát nem fog állandóan rajtad csüngeni olyan szinten, hogy az neked legyen kellemetlen. Remélem tudtam segíteni, ha gondolod majd leírhatod a fejleményeket (ha lesznek) üzeneten, kíváncsi vagyok, megoldódik-e.
2014. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

20-as: lehet, de kb. két emberen kívül a többiek megerősítettek, vagyis ők mind rosszul éreznék magukat a helyemben. (Akkor viszont ennyit a túlérzékenységről.)Te a párkapcsolatban élők oldaláról nézed a dolgot, ezért te nyilván nem éreznéd rosszul magadat egyedül egy ilyen társaságban, mert tudnád, hogy vár rád vki.

De miért olyan nagy kérés, hogy ha vki épp egyedül van, akkor legalább a barátai a társasági összejövetelen ne reklámozzák ennyire nyilvánvalóan, hogy együtt vannak? Miért nem tudják a párkapcsolatban élők ilyenkor visszafogni magukat és tekintettel lenni arra, aki egyedül van?

(Én vissza tudom amúgy!)

Megmondom: érzéketlenségből. ;) ...De nyilván ha majd esetleg-esetleg kidobnak téged vagy szakítasz, te szívesen mész olyan találkozóra, ahol mindenki látványosan párban jött és ahol csak te vagy szingli és ezt minden módon ki is hangsúlyozzák a viselkedésükkel.

2014. jan. 4. 12:26
 25/41 anonim ***** válasza:
74%

Értem. Nézd, nekem ez nem probléma, te meg olyan lelki alkatú vagy, akit zavar. Szerintem ezek a dolgok nem vészesek, meg hát ki vagyok én, hogy megmondjam, utánamehet-e a párjának cigizni, meg belesúghat-e társaságban a fülébe valamit. Szerintem lazíts, és ne figyelgesd annyira, mit illik, mit nem illik. Én legalábbis ezt tenném, mert így sokkal jobban érezném magam a társaságukban. Értelmes, intelligens embereknek egyébként sem kell tekintettel lenniük egymásra, hiszen ha barátok, ismerik egymást.

Szerintem tényleg túlpörgöd, ez a válaszaidból is látszik. Lazulj. :)

15-ös voltam.

2014. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 23-as válaszoló!! ... Lehet, hogy így teszek majd, ... bár ha szól a másik párnak, az is kellemetlen.
2014. jan. 4. 12:28
 27/41 A kérdező kommentje:
15-ös: sztem pedig épp az intelligens embereknek kell tekintettel lenniük egymásra... De azért köszi.
2014. jan. 4. 12:30
 28/41 anonim ***** válasza:
24%

Fuu, én nagyon sokáig jártam úgy társaságba, ahol én voltam egyedül szingli (vagy micsoda), de senkitől nem vártam el, hogy tekintettel legyen rám, vagy mifene. Szerintem ez baromi önző dolog.

De mivel olyanokat írsz, hogy "ha majd téged is kidobnak" stb., akkor majd én is így meg úgy fogok viselkedni... Nem tudom, nem lehetsz valami elfogadó ember. Sajnálom. :S

2014. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
32%
De nem érted. Ha intelligens vagy, akkor mit kell alakoskodni? Jaj, hát szegény Julinak nincs barátja, akkor nem puszilom meg a páromat. Hát ez milyen már? Mindegy, felhúzol csak az általánosításoddal meg a frusztráltságoddal. Savanyodj tovább egyedül.
2014. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő: mi az önző dolog? :D Hogy pár hetente két órára azt szeretném, ha leakadnának egymásról, míg társaságban vagyunk? Miért nézzem, hogy ők mennyire szerelmesek egymásba? Csak rájuk tartozik. Amúgy meg egy puszi és a folyamatos fogdosás között van különbség. :S És ha vki a barátod, és számít neked, hogy jól érezze magát, akkor kerülök a kirekesztő szituációkat.

És ez nem savanyúság, mert én soha nem tettem ilyet, és ha megint lesz vkim, akkor se fogok.

2014. jan. 4. 12:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!