Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek egy ilyen lány jó...

Szerintetek egy ilyen lány jó barátnő? Hogyan szakítsam meg vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

legjobb barátnőm már évek óta, de nem igazán érzem azt, hogy teljesíti a baráti kötelességeit, meg vannak elég idegesítő szokásai... tudom, hogy az én hibám is, hogy hagyom.


mindig késik. de nem 5-10 percről van szó, hanem fél óráról, de volt már másfél óra is. a telefonját persze nem veszi fel, mert kilopják a kezéből a buszon. amikor meg csak egy óránk van találkozni, és ír egy sms-t, hogy fél órát késni fog, és mondom neki, hogy akkor ezt már nem várom meg, megsértődik. pluszban odarendel egy másik helyre, hogy akkor előbb tudunk talizni, de nekem az nagy kitérő... ha bulizni megyünk, az első buszt meg kell várni vele, mert ő éjszakaival nem megy haza, max, ha hazakíséri valaki.


ez igazából csak idegesítő szokás. ami a legjobban zavar, hogyha valamiről nem az a véleményem, ami neki, forgatja a szemeit és beszól, vagy csak kussban mérgelődik, hogy milyen hülyeségeket beszélek. nagyon sokan mondják, hogy 16nak nézek ki, közben meg 18 vagyok, és amikor mondtam neki, hogy el sem kérték a személyimet, pedig kisebbnek nézek ki, rávágja, hogy "ez csak a te hülyeséged." megkérdeztem, hogy miért, szerinte mennyinek nézek ki? és ilyen flegma bunkó módon odavágja, hogy "ötnek." és nem érdekli, ha van valami problémám. elmondom neki, hogy ez meg az történt, és erre csak annyi szokott a válasz lenni, hogy "csak nem lesz baj".


meg zavar, hogy kicsit k*rvás. mindig hülyíti a pasikat, elhiteti velük, hogy tetszenek neki, aztán le se pattintja őket, csak nem megy el a találkozókra, meg nem válaszol az üzeneteikre. ha felhívja az egyik őt telefonon, és én is ott vagyok, azt mondja: "jaj, ez már megint hív, miért nem tud békén hagyni?" és akkor felveszi, és kedves hangsúllyal beszél hozzá. egyszer volt egy srác, aki mindig kereste, hívogatta találkozni, de neki nem jött be. mindig ajánlatokat tett neki munkaügyben (nem rosszra gondolni:D) amit ő nem is akart elfogadni. mondtam neki, hogy akkor mondja meg neki, hogy nem érdekli a munka, fél perc lenne az egész beszélgetés és könnyebb lenne az élete. válasz: "nem, én ezzel is tapasztalatot szerzek."


és mindig megmondja, hogy a közös ismerősünknek miket írjak facen. ha tetszik neki az egyik közös haverunk, mindig követeli, hogy másoljam be, miről beszélnek, megmondja, hogy mit mondhatok, mit nem mondhatok, óránként kérdezgeti, hogy visszaírt-e már, néha szó szerint leírja, hogy mit írhatok neki, akkor is, ha csak általános témákról beszélgetünk. megmondja, hogy mikor kell lelépnem a közös talikról, mert bunkóság, ha én is ott vagyok sokáig.


mindenkinek kamuzik, és engem is rákényszerít a kamuzásra. pl nagymenőnek akar tűnni, hogy minden hétvégén bulizik, meg sok helyre VIP belépővel jut be. egyszer megkérdezte egyik ismerősünk, hogy megyünk-e Halloween partyra, mondom nem, erre meg oldalba bökött, és mondta, hogy de, valószínűleg megyünk. meg a múltkor vettem egy doboz cigit (a buli kedvéért) és mondta, hogy tök jó, majd ő is kér egy szálat, majd szívunk együtt, stb. de pár cigiellenes ismerősünk is velünk jöttek, de én rá akartam gyújtani. megkérdeztem, hogy ki kér? senki nem kért, és a csaj még mondta is, hogy fúj, dehogy kérek, ne a közelemben szívd, undorító!


beszól, ha nem úgy viselkedem, ahogy ő akarja. pl hangosan beszélek a villamoson, akkor bekussoltat, de elég bunkó módon. ha nevetek nyilvánosan, akkor is. egyszer mondtam egy csúnya szót a buszon, és lebaszott, hogy nők vagyunk, nem beszélhetünk így.


már nagyon elegem van belőle. szerintem nem jó barátnő. szerintetek? hogyan lépjek ki ebből? nem akarom neki megmondani, hogy na én mostantól nem barátkozom veled, mert egymás mellett van a sulink és minden hónapban legalább 1x össze szoktunk futni véletlenül.


18/L


2014. jan. 18. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd magad, és mondd meg neki, hogy annyira idegesítenek a szokásai, hogy ha nem változtat rajtuk, akkor nem tudsz vele olyan gyakran találkozni, mint eddig. A kapcsolatot nem kell ennyiért megszakítani, csak jelezd, hogy neked ez így nagyon nem tetszik és ez igenis komoly, nem csak olyan kirohanás. Ha figyel rád akkor legalább a te társaságodban próbálja magát visszafogni.

Ha ezek után sem változik akkor viszont nincs mit tenni, lehet hogy elfáradt a barátságotok, megváltoztatok és elég különbözőek lettetek.

2014. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!