Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem, valami nem stimmel...

Úgy érzem, valami nem stimmel a barátságunkban, talán a barátom miatt (egyedülálló barátnők). Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

A két legjobb barátnőmről van szó, leginkább egyikükről. Mostanában úgy érzem, mintha valami baja lenne vele, vagy idegesíteném, vagy nem is tudom. Felmerült bennem, hogy talán a barátom miatt, mert kifejezetten akkor jött elő párszor, ha róla beszéltem. Tudni kell, hogy vele távkapcsolatban vagyunk, tehát nem lehet az az ok, ami tényleg gyakori, hogy mindenhova viszem, egymást nyaljuk-faljuk, nem létezem nélküle. Nem is beszélek róla sokat, egyrészt, mert tudom, hogy ő ehhez mindig úgy állt hozzá (a legjobb barátnőm), hogy őt nagyon zavarja, hogy neki még nincs barátja, pedig idősebb is mint én kicsit, és amúgy jobban is néz ki, jobban elvan társaságban, és mindig is szerencsétlennek tartott ezen a téren. (Nem is mondhatjuk, hogy nem voltam az...:D) Másrészt volt pár alkalom, amikor beszéltem a barátomról, és nagyjából letorkolt. Harmadrészt azt is megkaptam párszor, például amikor segíteni akartam neki, és tanácsot adni, hogy 3én ne szóljak semmit, mert rózsaszín ködben élek, és úgysem tudom megérteni a helyzetét. (Abszurdumként meg egyébként elvárja, hogy mindent tudjon rólam, csak az a baj, hogy nekem úgy nincs kedvem mesélni, ha cserébe a lehűtést kapom.)

Az valóban igaz, hogy hétvégente (általában kéthetente, most lesz majd az, hogy hetente) nem mindig vagyok itthon, így nem tudok velük lenni olyankor, pedig eddig az volt, hogy minden héten csináltunk valamit együtt. Ez beismerem, hogy rossz, de szeretnék együttlenni a barátommal is, és csak így oldható meg. Attól, hogy négyesben legyünk együtt, legjobb barátnőm eléggé idegenkedik, legalábbis én úgy vettem észre.

Nekem viszont ez az állapot így nagyon rossz, nem szeretném, hogy meglazuljon a barátságunk emiatt.

A kérdésem az lenne, hogy mit rontottam el? Tudom, hogy attól még, hogy valószínűleg többen feladták már az olvasást, olyan hosszú lett, keveset tudtok rólunk, és az egész szituációról. Mégis biztos vannak hibák, amik ilyen helyzetben tipikusak, vagy amit szerintetek a leírás alapján elkövethettem, mert én sajnos nem látom. A másik pedig, hogy mit tudnék tenni? Mit csináljak?


Mielőtt még leírnátok, hogy beszéljem meg vele: egyelőre nem szeretném. Lehet, hogy rosszul értelmeztem, talán nem is velem van a baja, ezt most konkrétan csak a tegnapi nap egy részében vettem észre, előtte csak néhány dolgot, amiket már leírtam.


Egyébként ő(k) 17 évesek, én 16.


Köszönöm annak, aki végigolvasta, és megpróbál segíteni.:)



2014. febr. 6. 08:17
 1/2 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Nem olvastam végig, de értem a problémádat. Nekem is amikor komoly kapcsolatom lett, a "jóbarátok" egy része elkopott különböző okok miatt (irigység, önzőség, megváltozott értékrend). Ne sírj utánuk, ez az élet rendje! :) Aki igaz barát az úgyis kitart melletted!
2014. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Noi333 válasza:
szia! én végig olvastam :) hát szerintem a barátnőd, irigy,/féltékeny. ha a legjobb barátnődről van szó ez nem szép dolog tőle. szerintem ellenzi a kapcsolatod ezt vettem le az alapján amit leírtál.. egyébként sajnos hamar elkopnak a barátnők... én 23 éves anyuka vagyok mostmár és ott tartok hogy nincs barátnőm csak a húgom. :D pedig nekem is voltak barátnőim és nem is hanyagoltam őket de miután a barátnőmnek is lett barátja ő hanyagolt engem. hát sajnos ez van.
2014. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!