Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok egy jó ismerős...

Miért nem tudok egy jó ismerősi viszonyon feljebb jutni az emberi kapcsolataimban? Nincsenek igazi barátaim.

Figyelt kérdés

Mindenkivel kedves, jó szándékú vagyok, viszont azt tapasztalom, hogy minden barátságom csak felületes. A viszonyom mindenkivel jó, de egy szinten stagnál, nem tudok túljutni senkivel a kedves beszélgetésen túl. Nem akarom ,hogy mindenki a legjobb haverom legyen, viszont ha valaki szimpatikus, azzal is csak egy szintig eljutok, és ott megrekedek. Iskolában mindenkinek jó vagyok, de azon kívül senki nem keres, nincs akivel bárhová is elmehessek.

Hogyan tudnék egy ismerősi viszonyt igazi barátsággá alakítani?


2014. márc. 21. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért, de velem is ez a helyzet.. :/ Elég könnyedén barátkozom az emberekkel, viszont én is ezt érzem amit te, hogy egy bizonyos szinten megakad ez a barátkozós dolog.
2014. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond :) Akkor nem vagyok egyedül ezzel :)
2014. márc. 21. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Probaltatok mar nem csak feluletes temakrol beszelgetni? Ugyertem h addig dumalni vkivel mig esetleg meg nem nyilik vmelyik fel?
2014. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Őszintén, nekem annyira nincs ehhez érzékem, és fogalmam sincs, hogy nem-e kezdek valakit untatni azzal, amit beszélek. Mert tudok én beszélni bármiről, bármennyit, csak nem tudom, hogy a másik fél mit gondol, mennyire érdekli. Sohasem értettem az "emberek nyelvén". :/
2014. márc. 21. 23:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene várni a sült galambot! Ha szeretnél valakit, aki elmegy veled valahová, akkor legközelebb, ha megtetszik valami program, menj oda valamelyik szimpatikus társadhoz, és kérdezd meg, nem lenne-e kedve elmenni veled! Vagy szervezz házibulit, ha kertes házban laktok, szalonnasütést, és hívd el az embereket! Ha mindenki azt várja, hogy a másik kezdeményezzen, soha nem fogtok egyről a kettőre jutni.
2014. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5ös! Én nem várok sült galambot. Szerintem én mindent megteszek azért, hogy valami barátság alakuljon, de tényleg csak lebegek egy helyben. A házibulira meg a házunk nem éppen alkalmas. Közös program? Milyen? Mi érdekli? Mi oka lenne velem jönni? A muszáj, vagy a személyem miatt jönne? Először egyáltalán éreznem kéne, hogy tényleg szeretne velem több időt tölteni bárki is.
2014. márc. 21. 23:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Közös program? Milyen? Mi érdekli? Mi oka lenne velem jönni?"

Kicsit túlspilázod a dolgot, nem gondolod? Hogy mi érdekli, azt meg is lehet kérdezni. Vagy szervezz kirándulást a környékre, és hívd meg a többieket. Vagy például "mit szólnál/szólnátok egy mozihoz szombat délután?" Maximum azt mondja, hogy nem szereti a mozit, vagy a szombatja már foglalt, menjetek máshova, máskor. Ha meg azt érzed ki belőle, hogy nem akar veled menni, próbálkozol mással. Aki mer, az nyer. Az a te bajod, hogy úgy be vagy ...va a visszautasítástól, hogy nem mersz lépni. Túl fogod élni, nem vagy cukorból. Az életben kockáztatás nélkül soha semmit nem fogsz elérni. Ha ilyen kicsiben meghátrálsz, mi lesz veled nagyobb kihívásoknál? Szóval hajrá! ;)

2014. márc. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A nagyobb kockáztatásnál nincsen gond. Minden akadály könnyűszerrel átugrok, vagy bevállalok, ha esélyt látok a nyerésre. Viszont az emberi kapcsolatok... Igen, bevallom, be vagyok sz.rva a visszautasítástól.
2014. márc. 22. 00:12
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Csak két kérdés, mert nem mindegy: lány vagy? Nagyvárosban, neadjisten a fővárosban laksz? Mindkettő dologra más vonatkozik, ebben a témában nagyon általánosítani amúgy sem lehetne.
2014. márc. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. És nem a fővárosban lakok, hanem egy város melletti faluban.
2014. márc. 22. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!