Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Féltem őket, mit tegyek? Csak...

Féltem őket, mit tegyek? Csak ígérgetik, hogy leszoknak!

Figyelt kérdés

Sziasztok,én 13 éves lány vagyok,van 2 fiú haverom,nem szerelmem,haverom!!!az egyik 15 ,a másik 13 éves.15=Á,13=B

Na,Á év elején bukott hozzánk,és behozta a mi kis rendes osztályunkba a cigit,és B is rászokott.+energy drink.B csak ígérgeti,h. leszokik,de nem.Mit mondjak neki?Á már félig túl van rajta,de állandóan fáj a feje,s múltkor tesin azt hittem,összeesik foci közben,úgyhogy próbáltam őt hátráltatni.Miben segíthetnék nekik?



2014. márc. 25. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Energiaitaltól nem lesz bajuk, de a cigivel viszont inkább a szüleinek kéne foglalkozni... 13 évesen cigizni... jesszus.
2014. márc. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bonanno válasza:

Szia. Szerintem te bármit is fogsz neki mondani úgy fog rá sz*rni mint annak a rendje.

Elég nagy baj hogy az ilyen gyerekek mint Á. rászoktatják a kisebbeket is a hülyeségekre..

Sajnos ezt én is megjártam. Én még ennél is fiatalabb voltam picit amikor elkezdtem, és csak nem régen szoktam le róla 19 évesen a barátnőm kedvéért. :)

Sajnos a cigi olyan dolog amiről nem könnyű leszokni.

Már csak azért se mivel manapság a fiatalok körében ez menőnek számít..

Egyébként ha nincs valami komolyabb betegsége, akkor kötve hiszem hogy a cigitől történt az a tesiórán.

Az energiaital okozhat ilyesmit, de csak akkor ha az egyén szívbeteg és sokat ivott belőle.

Szerintem kérdezd meg tőle hogy miért szívja, és próbáld meg ezt elmondani neki nagyjából, amit most én leírtam ide. Innentől vagy hallgat rád és leteszi amíg még nem késő vagy szívja tovább. Ez rajta áll.

Idővel ha benő a feje lágya talán rájön hogy nincs értelme szívni, mert az csak egy téveszme hogy lenyugtat meg satöbbi, büdös is..

Nem csak a ruhád, a szobád meg a cuccaid lesznek büdösek, hanem a szád is. Mellé elképesztően káros is! Amióta nem cigizek kétszer annyi energiám van! És ez nem kamu.

És lehet hogy a buta társadalomban menőnek számít, de az értelmesebb és intelligensebb csoportok körében gáz!

Felnőttek körében pedig megbotránkoztató.

Szóval tényleg nincs értelme szívni.

2014. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Horus magnus est ***** válasza:

Az energiaitalban lévő koffeinhez hozzá fog szokni, később már semmilyen hatást sem fog rá kifejteni. Én amiatt nem aggódnék túlságosan.

Viszont ha most rászokik a dohányzásra, annak súlyos következményei lesznek a későbbiekben, és ha tényleg megszeretnéd állítani abban, hogy rászokjon, talán mondd azt, hogy elárulod a szüleinek. Kicsit talán gonosznak hangzik, de a saját érdekében tennéd, és szerintem idővel majd ő is belátja és hálás is lesz neked.

2014. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért én az energiaitaltól is félteném, mert nem mindegy, hogy megiszik egyet reggel, vagy mondjuk napi 2-3at. Nagyon sok koffein van benne, nem mellesleg függőséget is okoz. Ha valaki sok energiaitalt fogyaszt, és mellette terheli is magát, edzések, foci, akkor bizony aggódnék, hogy a szervezete túlhajtja magát...valamint a cigi sem egészséges, az egyik emeli a vérnyomást, tágítja az ereket, a másik szűkíti..jó kis kombó.

Rád nem fog hallgatni, akármit csinálsz, talán szülők tudtára kellene adni valamilyen formában, hogy még időben meg tudják akadályozni, hogy komolyabb baj is legyen, illetve még időben rátereljék a helyes útra.

2014. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dolgozik a természetes szelekció.
2014. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bonanno válasza:

Az energiaital nem lesz káros hatással rá.

A családomban mindenki naponta kettőt-hármat is megiszik, (van hogy még többet is) és évek óta megy ez így.

Viszont az hogy a szülők tudtára adod tényleg beválhat.

Csináld úgy, hogy a szűlőkkel beszéld meg, hogy ne mondják el hogy te voltál. Mondd meg nekik hogy nem akarod hogy csinálja ezért mondod el nekik. Ők megmondják, hogy egyik ismerősük a Margit néni látta.. xd És ezzel letudva.

Bár én akkor sem hagytam abba mikor a szüleim rájöttek.

Sőt minél jobban tiltották annál jobban csináltam. :S

Sajnos ez is benne van a pakliban.

2014. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!