Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Még mindig nem tudtam feldolgo...

Még mindig nem tudtam feldolgolgozni?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm tavaly ilyenkor lett öngyilkos. Senkinek nem beszélt róla, nem mutatta jelét...egyszerűen csak megtette. Egy pénteki nap volt... Megbeszéltük reggel suli előtt találkozunk és együtt megyünk be. A megbeszélt helyen vártam, de nem jött. Fel próbáltam hívni, de nem vette fel. Gondoltam elaludt és most kapkod, hogy időben beérjen. Bementem a suliba, még próbáltam hívni, de semmi. 4. órában a matek tanár helyett az igazgató és az ofőnk jött be. Csodálkoztunk is, azt gondoltuk biztos valamelyik osztálytársunk valami csínyt követett el és ezt kérik számon. Azonban más volt a helyzet. Ofő tudta, hogy legjobb barátnők voltunk 9. óta. Kihívott az osztályterem elé és közölte a hírt. Egy világ dőlt össze bennem. Zokogtam, kiáltottam, hogy ez nem lehet...egyszerűen nem hittem el. Az anyukája talált rá reggel a szobájában. Bealtatózta magát. :( Az előtt este megbeszéltük, hogy találkozunk másnap!!! :( Annyi mesélni valóm lenne pedig neki. Együtt tervezük, hogy érettségi után lemegyünk a Balatonra és jól kibulizzuk magunkat. Nos... kevesebb, mint 1 hónap van az érettségiig. Ő pedig már sehol sincs. :(

2014. ápr. 12. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress professzionális segítséget a feldolgozáshoz (már régen el kellett volna vinni a szüleidnek szakemberhez téged), mert ezt egyedül nem tudod feldolgozni.


A barátnödnek biztos volt valami komoly oka erre a lépésre, ezért nem szabad rá haragudni vagy bármiképpen is rossz néven venni töle.

2014. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt el kell viselni, vissza nem fog jönni. Valószínű ö se akarná, hogy miatta legyél szomorú. Kitartás, tudom/gondolom hogy nagyon nehéz. :(
2014. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos sokáig fog még ez rágni, szerintem is sokat segíthetne egy pszichológus. Mindenkinek más segít, ha beszélgetnél erről egy családtaggal, baráttal, szakemberrel, elmennél a nyughelyéhez és beszélnél vele, esetleg írnál neki egy levelet és elégetnéd. Ez az eset már örökké a részed lesz és lassan fog gyógyulni a seb, de sajnos tenni kell azért, hogy tovább tudj lépni.
2014. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jártam pszichológushoz még nyáron, de nem sokat segített. Az egész osztály is járt tavaly év végéig. Az osztálytársaim ősszre szinte mind elfelejtette, hogy mi is történt. Július vége felé az én fejemben is megfordult, hogy megtesze. De a szeretteim miatt nem tudnám. Ők itt maradnának tépelődni a miértekkel...és ilyen fájdalomnak nem tenném ki őket. Ő önző módon itt hagyott minket. Nem haragszom rá. Dühösnek dühös voltam akkor, hogy miért nem szólt a problémáiról. Az anyukájával sokat beszélek, el is szoktam hozzájuk menni. Nagyon erős altatót szedett be, olyat amit csak is orvos írhat fel...a mai napig nem tudom/tudjuk honnan szerezte. :(
2014. ápr. 13. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogadd el őszinte részvétemet  :(
2014. ápr. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet feldolgozni.Mindegy mennyi idő tellik el,mennyiem vannak körülötted,őt semmi nem pótolja majd.Nem a halál a legrosszabb, hanem hogy lelép és itthagy mert nem voltál elég fontos ahoz hogy maradjon miattad.Ikertesóm ugrott le egy emeletes házrol 2 éve. Ma is úgy érzem hogy cserben hagyott mert ha ő nem is,én nagyon szerettem őt.De tellik az idő,és amikor nem mélyponton vagyok akkor próbálo élni helyette is.Nehéz mert erős a kísértés hogy néha menjek utána.Szerintem ne agyalj,csak próbálj élni.
2014. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért lett öngyilkos, azóta kiderült?
2021. jan. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!