Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság ez? Vagy csak lelki...

Barátság ez? Vagy csak lelki szemetesláda vagyok neki?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel elvileg legjobb barátnők vagyunk. Nálam most telt be a pohár. Történt, hogy egy illetővel nagyon összekaptam, és ő leállíthatta volna, de nem csinált semmit.


Gyakran én keresem meg őt, mert amúgy le se tojja a fejemet, szóval magától ritkán keres meg. Pl. tavaly fel sem köszöntött a születésnapomon, és nem mondta el, hogy lediplomázott, pedig kértem, hogy szóljon, mert nagyon drukkoltam neki.


Ha megkeres, akkor sem főleg az érdekli, hogy velem mi van, hanem hogy kipanaszkodhassa magát, hogy ő mennyire frusztrált a kapcsolatától és milyen sok olyan problémája van, amit egyébként csak felfúj, valójában totál jelentéktelenek.


Nem látja, hogy milyen szerencsés, hogy van lakása, amiért egy forint bérleti díjat nem kell fizetnie, plusz jól fizető állása van, és olyan barátja, aki szereti őt!



2014. ápr. 30. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igen/nem válasz erre a kérdésre. Kicsit talán önző természetű a lány, de ettől még neki ez lehet, hogy igazi barátság. Másképp látja a dolgokat, talán a családban nem szokta meg a másokra való odafigyelést, stb. Ettől még nem feltétlenül rossz ember, csak kicsit nehezebb elviselni. Ld. pl. az Agymenők (The Big Bang Theory) című sorozatban Sheldon Cooper.


Ugyanakkor ha ez téged zavar, akkor nem kell erőltetned, nyugodtan megmondhatod neki, hogy mi zavar, csak ne letolás legyen belőle, csak közöld vele, hogy mit lenne jó változtatnia. Ha nem érti vagy nem akarja megérteni, akkor nem muszáj folytatnod a barátságot.

2014. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, jól látod; önző.


Most kiakadtam rá nagyon. A másik, ami zavar, hogy megbeszélünk valamit, de akár többször is, egyeztetünk mindent, majd az utolsó pillanatban közli, hogy bocsi, mégsem. Volt olyan is, hogy egy rohadt szót nem szólt!


Meg végre lett munkám. Írtam neki az előző hétvégén, hogy hétfőn kezdek. Nem írt. Jó. Tegnap írtam, hogy azért kicsit fárasztó a munka. Visszaír, de nem kérdezi meg, hogy mit kell csinálnom és mi fárasztó, hanem megírja, hogy megint fasírtban van az anyjával. Öcsém!

2014. ápr. 30. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá: "Nem is érdekel, milyen az új munkám?" :)
2014. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A barátság az, amikor bármikor számíthatsz a másikra, és ő is rád. Megbízol benne, és ő is benned. A barátásg az, ami egyenrangú, és főleg az, ami nem fáj.


Téged nem barátként tisztel és szeret ez a "barátnő", hanem ha úri kedve van, akkor használ. És tudod miért? Mert neked erre van szükséged. Majd ha nem lesz, akkor kirúgod és a léte sem érdekel többé.

2014. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!