Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy gazdag és egy szegényebb...

Egy gazdag és egy szegényebb ember között kialakulhat őszinte barátság?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Ki.
2014. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Van tőlem jóval gazdagabb, de szegényebb jó barátom is.
2014. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Franklin és Micheal
2014. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Kialakulhat ha mindkét fél tud alkalmazkodni.Nekem is vannak tőlem jobb módban élő barátaim.
2014. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha mindketten kellőképpen magas érzelmi intelligenciával rendelkeznek, és van mindkettőjükben önzetlenség is magas fokon, akkor igen.
2014. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem.

Gazdag/F

2014. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Hacsak nem az jelentené a barátságot, hogy a gazdag folyamatosan szponzorál......? - Úgy csak, ha megéri neki.


Az már jó alap, ha a szegény nem irigy a gazdagra. - Úgy esélyes.

2014. máj. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem rosszak a tapasztalataim tőlem szinte egytől-egyig, valamennyi, nálam kevésbé tehetős "barátom" (különösen barátnőm) megpróbált kölcsönkérni.

Pedig nem vagyok gazdag, csak hitelem, tartozásom nincs.


Kéréskor úgy szoktam gondolni, hogy amiért én kb. tudok bánni a pénzemmel nem küldetésem kölcsönözni.

Receptet, gyógyszert váltottam már ki éppen rászorulónak, de amúgy nálam ez elvi kérdés........

Sajnos így nagyon értékes, jó fej "barátoktól" szabadít meg a sértődés.


Egyetlen 20 évnél régebbi barátságom van, amit az sem tett tönkre, hogy neki lassabban jött össze szerény kis egzisztenciája, de ő sohasem kért kölcsön.

2014. máj. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Nő vagyok, kifejezetten tehetős.

Véleményem szerint igen, de ez nagyban függ mindkét oldal hozzáállásától. Nekem pl. nem jelent gondot egy olcsó kis étteremben a kajálás, vagy az sem, ha csak sétálunk, mert a másiknak épp nincs pénze. Ez talán onnan jön, hogy a szüleim szolidan neveltek. Viszont volt már, hogy egy szegény barátom spórolt, hogy eljöhessen velem a törzshelyemre. Ez szerintem egy szép gesztus. Mi megoldjuk, egyformán vannak tehetős és nem tehetős barátaim is. Amíg nem jön elő az irigység, addig nincs semmi gond. :)

2014. máj. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne?

Nekem is van olyan barátnőm aki szegény.Meg olyan is aki éppen nagyon jól él.. Ha jólérzed vele magad akkor ez a kérdés fölösleges volt! :) :)

2014. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!