Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit kéne tennem?...

Szerintetek mit kéne tennem? Nekem ez nagyon kellemetlen. /többi lent/

Figyelt kérdés

Van egy fiú (Peti/15),aki egy picikét tetszik. Vagyis tökre rendes, megértő, és a külseje is normális. Viszont van egy kis baki. Az ő volt barátnője az én egyik legjobb barátnőm (Dóra).

A lány 16 éves, és még mindig nem tette túl magát Petin, de már egy éve szakítottak (tényleg, már több mint egy éve....hogy ez miért most ugrott be..). A fiú viszont nem adott rá különösebb okot, hogy miért dobta. Dóra mellett tartottam ki természetesen, és próbáltam Petiből kiszedni, hogy mi történt. Választ viszont nem kaptam egyszer sem.

Aztán ez egy fél éven keresztül ment, végül elhalványodott bennem ez a "tudni akarom, hogy miért dobtad az LB-met" dolog, és újra összehaverkodtunk (addig is azok voltunk, csak most egy kicsit közvetlenebbek lettünk egymással). Dóri pedig még mindig azon rágódik, hogy mégis miért dobták, és vissza akarja őt szerezni. De Peti, ha meglátja a közelben, hogy ott van a Dóra, akkor mondja nekem, hogy gyere gyorsabban, vagy épp azt, hogy "Jhaj neee". Vagyis már megelégelte a folyamatos nyávogását Dórának, és már kezdem úgy érezni, hogy én vagyok a választó vonal. Vagyis Petinek segítek abban, hogy Dórát lerázhassa (elmegyek Dórival sétálni amíg ő egy kifogással elmegy), viszont nem hagyhatom cserben a barátnőmet, de már nekem is kezd az agyamra menni, hogy csak az a téma, hogy "Jhaj má',Peti így, meg Peti úgy...." és már kezdem úgy érezni, hogyha elkezdek vele a tegnapi ebédről beszélgetni, akkor úgyis kilyukadunk annál, hogy "de akkor is akarom magamnak Petit". Kezdem úgy érezni, hogy neki csak arra vagyok jó, hogy kibeszélje bánatát (ezt megértem, hisz erre jók a barátok) és hogy Petiről ábrándozzon nekem, vagy épp az akkori "első látásra beleszerettem" kiszemeltjéről. Azt viszont nem veszi észre, hogy nekem valaki egy kicsit tetszik. Az a valaki pedig Peti. De én ezt nem mondom el Dórinak, mert akkor biztos, hogy nem akar a barátom lenni. Mert amíg egyik oldalról azt hallom, hogy PetiPetiPetiPeti, a másikról azt, hogy milyen szép napunk van ma (vagyis Petivel vagyok). Szeretek vele beszélgetni, és úgy látom, hogy ő is el van velem. Nem gondolkodom azon, hogy kapcsolat lehetne közöttünk, de nekem az is már furcsa, hogy a barátnőm az a "kiszemeltemre" nyomul állandóan, és ezt nem mondatom el neki, hogy mennyire rosszul esik, csak annyit tehetek, hogy magamba fojtom. És már megőrülök.....Mindentől....Ti erre hogy reagálnátok? Mit tennétek a helyemben?

L/13



2014. máj. 10. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tanulással foglalkozz inkább.
2014. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Peti azért dobta ki Dórikát, mert valószínű egy ragadós pióca, még most is szerencsétlen után koslat, a srácnak meg a töke tele van vele már, hogy állandóan cseszteti a csaj.

Ha annyira jó barátok vagytok, mondd meg a csajnak, hogy növessz már gerincet és szemeket, láthatóan nem akar semmit tőled és folyton menekül, mert nem hagyod élni, akadj le róla.

Te meg kislány azt jegyezd meg, hogy házinyúlra nem lővünk. Azaz a barátnőd exeiddel összejönni féregség és valóban a tanulással törődj inkább, ne 15 éves fiúkkal. Majd ráérsz arra később.

2014. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Inkább olvasd ki a kötelezőket mint hogy ilyen baromságokkal foglalkozz...
2014. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A 2. ik jól megmondta a tutit...
2014. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mond el barátnődnek,hogy hagyja már a Peti témát,vegye észre,hogy Peti nem szereti,nem is akar tőle semmit!!


A másik,hogy valóban nem illik barátok exeivel össze jönni még ha tetszik akkor sem.

Gondold el,hogy neked lenne egy exed és bnőd össze jönne vele.Milyen rossz érzés lenne,hogy látod milyen boldogok,amilyenek ti mondjuk nem voltatok vagy bármi,rohadt rossz érzés lehet!


Szerencsére én nem voltam ilyen szituba.Nem is leszek!!! Még ha barátnőmnek lenne olyan exe akivel össze jönnék és ő közeledne akkor is vissza utasítanám,még ha tetszik is,mert fontos,hogy milyen érzés lehet ez a legjobb barátnőmnek akit elvileg ugye szeretek,imádok,bízok benne,rosszat nem akarok neki.

Ezt azért gondold el,meg azt is,hogy egy fiú miatt megéri e kockáztatni egy barátságot,amit ha jól ápolnak akár örökké is tarthat!


Barátnőddel meg legyél őszinte,ha zavar a téma mond meg.Nem hinném,hogy leharapja a fejed.

2014. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak szólok, nem vagyok olyan gyerek, mint a maiak, hogy mindenem a pasizás, a tanulással meg nem kezdek semmit. Épp, hogy az ellentéte. Félévi bizihez képest 4 tantárgyból javítottan, és akkor is csak 6 tárgyból lett kettesem (Magyarországon ez 4-es, Szlovákiában lakom). Szóval tanulok, nem kell félteni ;) nem tudom most amúgy, hogy mit tegyek. Az állítólagos barátnőm, vagyis Dóra jó, ha tudja, hogy vagyok neki. Vagyis csak kibeszélésre vagyok jó, és nem úgy, mint igazi barátnak. Így nem gondolom, hogy házi nyúlra lövök. Peti és Dóra már az előtt összejöttek, minthogy engem megismertek... jövő hét péntek-szombat-vasárnap együtt megyünk versenyre, ottalvós. Tavaly is volt ilyen, most nem tudom, hogy mire számítsak (többen leszünk , + 3 fiú és 14 lány)…
2014. máj. 10. 15:49
 7/11 anonim válasza:
Te is ide írod ki mi folyik itt....igazad van nagyon kínos.
2014. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Biztos volt oka h szakítottak. Dórának túl kell lépnie.. és az érzéseid..arról nem te tehetsz,nem irányíthatod őket!:)
2014. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fejlemények vannak, Dóri talált magának egy fiút, 1 hete járnak :)
2014. jún. 1. 23:24
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor örülj nekik és Petit pedig dobd mert Ő a tetű hogy a volt barátnője legjobb barátjánál próbálkozik. Peti is keressen magának 1 másik lányt, és ne kavarjon bele az életetekbe. Úgysem lenne jó a kapcsolatotok.
2014. jún. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!