Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kihasznál vagy nem használ ki?

Kihasznál vagy nem használ ki?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek van 4 gyereke van, nekem 1, mi jóval jobban állunk anyagilag, mint ők, mindketten GYES-en vagyunk, tehát elég sokat tudunk találkozni.

Nekünk autónk van, nincs hitelünk, mindenünk megvan, félretenni is tudunk stb, ők viszont egyik napról a másikra élnek.

Nagyon sokszor vittem át az ebédhez/vacsorához valót, rengetegszer vettem a gyerekeknek is ruhát, csokit, amire épp szükség volt, ezeket vissza se kértem.

Kért kölcsön pénzt, hogy a karácsonyfa alá kerüljön valami, azóta sem tudták megadni, de rengeteg tartozásuk van, nem is sürgetem vagy követelem.

Előttem mindenhová megoldották a busszal, biciklivel való közlekedést, amióta jóban vagyunk "alig száll ki a kocsiból", a gyerekeit is sokszor én viszem oviba, iskolába, pedig gyalog 5-10 perc.

Tegnap pl, elmentünk együtt üdítőt, chipset stb-t venni, mert elmentünk egy kicsit. Ő elvitte az egyik üdítőt én a másikat, ő elvitte haza a kajákat, a nassolni valókat, én semmit, csak egy kólát. (hozzáteszem 2700 Ft-ot fizettünk, 1800Ft-os kuponom volt, a többit ő fizette, amit otthon még megfeleztetett, tehát tulajdonképpen 450 Ft-ból vitt haza egy nagy szatyornyi cuccot.) A kocsiba én tankoltam, cigit én vettem tehát az anyagi részt én álltam teljesen. Nincs is baj, hiszen tudom, hogy nem élnek túl jól az én ötletem volt, hogy menjünk el, így nem is érdekel ez a része. Viszont ma felhívtam telefonon és közölte, hogy vigyem már át a kólát, mert ő kólát inna. Mondtam neki, hogy nem viszem hiszen ő elvitt mindent a kocsiból, amit én vettem, egy kólát hoztam csak el, de jöjjön át adok neki egy pohárral. Most ő van megsértődve.

Ez kihasználás vagy csak túlreagálom?


2014. máj. 11. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem tudatos a részéről, de mondhatni rá, hogy kihasználás. Viszont ha téged ez zavar, akkor ideje megszakítani ezt a kapcsolatot, mert ez már nem olyan, mint a kezdetekkor.
2014. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kihasznal.. de szep toled!:)
2014. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire teszi tudatosan, de valamennyire kihasznál.

Amiről nem írtál, ő segít neked ha gondod van?


A helyedben lassan visszavennék, és meglátnám, megmarad-e úgy is a barátság. Nem vennék a gyerekeinek semmit, ruhát biztosan nem. Nem adnék kölcsön, mert most épp nincs, mert vmire gyűjtetek, mert nem megy már nektek sem olyan jól. Reggelente pedig nem vinném el őket. Vagy én is gyalog mennék, vagy előbb mennék kicsit. Lassan bevezetném mindet.


Egyébként ami meglepett a leírásodban : hogy ő még megfeleztette a költségeket. Ez nekem arra mutat, hogy nagyon is figyeli, mennyi pénzt ad ki, hogy tud jobban kijönni egy szituból.


Gondolkodj el rajta ez mennyire barátság.

2014. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem pofátlanság a részéről, egy dolog, hogy kölcsön kér erre-arra, megértem (bár én spec. luxuscikkekre nem adnék neki, meg nem fuvaroznám össze-vissza), de hogy még követelőzzön is? Igen is meg kellene mondani, hogy azért mindennek van egy határa.
2014. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút kihasznál.


Az, hogy valaki nehézségben van, még nem jelenti azt, hogy egy másik embert hülyének kell nézni.


Egy barát amúgy sem fogad el ennyi mindent. Vagy ha igen, akkor olyan segítséget nyujt neked, ami abszolút egálba hozza azt, amit te adsz.

2014. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ideje beszélni vele... egyértelműen kihasznál, kérdés, hogy mennyire veszi észre.
2014. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is rögtön azt válaszoltam, volna, hoyg a pofátlanságnak is van határa. Mi az, hogy vidd át a kólát, mert azt inna? Nem vagy a cselédje. Ha kell, menjen le a bolotba. Állj ki magadért, egy dolog, hogyha arra van dolgod akkor elviszed mondju ka gyereket, de megint más, ha még ő ugráltat. Megsértődve meghadd legyen, nem ő van itt nyeregben.
2014. máj. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igazándiból sok mindent megbeszélhetek vele, de elég sokszor azt érzem, hogy féltékeny. Biztat dolgokra, amikor megteszem utána meg közli, hogy ő végiggondolta és nem volt túl jó ötlet és hogy kár volt megcsinálnom..
2014. máj. 11. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kapcsolatot minél hamarabb meg kéne szakítani, mert ez már a kihasználás felső határa. Ez már konkrétan élősködés.
2014. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a folytatás? Ennyi idő után...
2021. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!