Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tönkre fog menni a barátságunk?

Tönkre fog menni a barátságunk?

Figyelt kérdés
Mostanában minden összejött, egy gyönyörű lánnyal járok már fél éve, egyre több országos szintű eredményt érek el triatlonban, 4-es 5ösre állok mindenből, de a legjobb barátommal kezdett megromlani a kapcsolatunk. Már majdnem 9 éve ő a legjobb barátom és azt vettem észre mintha féltékeny lenne rám, még nem volt soha barátnője, egy évvel idősebb nálam, fölöttem jár ugyanabba az iskolába, amikor társaságban vagyunk sokkal másabbul viselkedik, mint eddig, leszól és sokszor, ha nem is akar de megbánt azzal amiket mond. pl.: Azon a versenyen amin nyertél nem is volt opyan erős mezőny, meg nem is olyan szép a barátnőd, mint gondolod. 16/F
2014. máj. 14. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Fuj, nekem is volt hasonló "barátom", addig kedvelt, amíg csalódásaim voltak, amint lett párkapcsolatom és munkám, ugyanezt kezdte el csinálni, lassan leépítettem, mert egyre durvább lett a helyzet...Bár, ha 9 éve ismeritek egymást, lehet várni kéne még és finoman tudtára adni, hogy ez neked bizony fáj. De ez nagyon nem jó, ha így kezeli a frusztrációját.
2014. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ő a legjobb barátom, lehet hogy csak hullamvölgyben van, de hq nem fejezi be egyhamar ezt a viselkedést, akk nem sok barátja marad.
2014. máj. 14. 23:57
 3/5 Fish1 ***** válasza:
Mondd el neki, hogy ez neked rosszul esik és kérdezd meg mi az oka annak, hogy így viselkedik.
2014. máj. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, hogy mi bántja, miért ilyen. Eléggé nyilvánvaló, hogy baromi féltékeny rád, az más kérdés-, hogy te szoktál-e hencegni az eredményeidről vagy a barátnődről. Akinek "semmije" sincs, annak egy-egy fél mondat is borzasztó szarul eshet, ha más sikertörténetét kell hallgatni.

Szóval vagy tisztázd le vele, hogy nem aző orra alá akarod dörgölni, de az nem barátság, hogy irigy a te életedre, ha ő nem tesz erőfeszítést, nem fog előrébb jutni semmiben. Te (gondolom) dolgozol a sikerért eleget, tanulsz, edzel meg mellette ott a csajod, akivel foglalkozni kell, neked se az öledbe hullott ez. Ha jobb neki a saját szarja fölött sírni és ezért veled bunkóznia, akkor ennyit a barátságotokról.

2014. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szoktam felvágni sehol sem az eredményeimmel, ha kérdezik, akk elmondom, abban igazad van hogy rengeteget csinálok ezért. Sokszor szktunk együtt hazasétálni, mert 2 éve odaköltöztunk az utcájukba, a barátnőm meg szinte minden nap suli után hozzánk jön, előtte, amikor volt barátnőm nem voltunk ilyen sokat 3-an együtt, mert nem laktunk olyan közel egymáshoz. Mostanában viszont azt a 2-3 kmt együtt sétáljuk le hazafelé, meg van amikor ő is átjön, amikor á barátnőm is nálunk van.
2014. máj. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!