Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan vagyok pipa a barátnőmre?

Jogosan vagyok pipa a barátnőmre?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm kiköltözött külföldre, hogy tudjon egy kis pénzt meg tapasztalatot szerezni. Amíg nem találta kint a helyét, és nem mert ismerkedni senkivel, mindig rajtam vezette le a rossz kedvét illetve a negatív tapasztalatait. Én próbáltam innen a távolból is támogatni, biztattam és elláttam tanácsokkal. Egy ideje azonban túllépett a kezdeti nehézségeken, nem csak munkát és barátokat sikerült találnia magának, hanem párt is. Azóta sosincs ideje velem beszélgetni, pedig én mindig ugrottam, amikor olyan volt a szitu. Nem azt mondom, hogy nem gondol rám, mert gondol, de ahhoz képest, hogy mennyit törődött velem, és mennyi mindent kaptam tőle, keveslem azt a pár sort, amit mostanság kapok. Vagy amit én írok, elolvassa, és vagy nem válaszol, vagy csak fél nap múlva reagál rá éppen valamit. Mástól egyáltalán nem bántana, de tőle igen, mert amíg itt volt alig bírtunk egymástól elszakadni. Együtt is laktunk, és akkor is mindig kommunikáltunk, amikor valamelyikőnk kilépett az ajtón. Mindent megosztottunk egymással, de így mire arra kerülne a sor, már rég elfelejtem, vagy túl vagyok rajta, és így kezd felszínessé válni a dolog. Mintha egy kicsit elfelejtett volna az új barátai mellett, pedig tudom, hogy nem akadályozhatom az ismerkedésben, és másképp nem is lehet bírni egyedül. Szerintetek jogosan érzem a megbántottságot?
2014. máj. 29. 00:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a rossz kategóriáért...
2014. máj. 29. 00:14
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem érzed jogosan. Eleve hogy lehetsz azon felháborodva, hogy csak "fél nap múlva" válaszol, mikor dolgozik, párja van.
2014. máj. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
érdemben nem tudok hozzászólni, bár a fél nap szerintem sem a világvége. viszont hasonlóktól félek én is. legjobb barátnőm (6 éve az, együtt is laktuk sokáig) nemsokára külföldre költözik, és tuti nem lesz ugyanolyan a viszonyunk, mint előtte.
2014. máj. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tudod,akiknek bejön az élet,azok mind ezt csinálják.

De nem szabad őket elítélni,mivel felelősek azért,amit elértek.

2014. máj. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valóban nem a világ vége a fél nap, de mi kb. csak akkor nem kommunikáltunk, amikor aludtunk, és ahhoz képest elég kevés az az egy-két mondat reakció. Legalábbis azért érzem annak, mert semmit nem tudok neki elmesélni akkor, amikor aktuális, és érzem, hogy kezd a felszínesség felé húzni a dolog, mert nem beszélgetünk. Szóval nem mondom, hogy elvárom tőle, mert ez egy erős kifejezés, de ahhoz képest, hogy mennyit foglalkozott velem, most fele annyit se kapok. Pedig én mindig dobtam érte mindent, még volt, hogy munkából is eljöttem miatta.
2014. máj. 29. 00:46
 6/14 A kérdező kommentje:
És egy héten 3 szabad napja van, szóval nem dolgozik minden nap.
2014. máj. 29. 00:47
 7/14 anonim ***** válasza:
A lehetőségeket ki kellett volna használnod!
2014. máj. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen lehetőségeket?
2014. máj. 29. 00:54
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. El kell fogadnod a változást. Ha más országban laktok, nem lesz olyan szoros a kapcsolatotok. Valaki lassan a helyedbe fog lépni, aki ott lesz kéznél. Te pedig egy gyerekkori/fiatalkori barát maradsz, akit majd meglátogat ha hazajön. Esetleg kimész hozzá, és pár év és azt látod, te jó ég rá se ismerek. Nem lesz mindig az, ami 20 évesen volt...
2014. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megpróbálok neked a másik szemszögéből mesélni, én is egy külföldre költözött legjobb barátnő vagyok.

Nem mondom, hogy veletek is 100 %-ra ugyanez a helyzet, csak elmesélem velem hogy van.

Szerintem eleve új helyre költözni egyedül, akkor is új kihívást jelent, ha országon belül marad valaki, de külföldön azért ez jobban érvényesül. És amikor végre megvan az áttörés, akkor igyekszik az ember megfelelni kint is, és megpróbál úgymond egy kettős életet élni (nem a szó rossz értelmében). Ez azt jelenti, hogy egy ideig maximális próbálsz a közelállókkal annyit kapcsolatban lenni, mint amikor még otthon voltál. Más részről meg az új barátok, vagy nevezzük csak őket egyelőre közeli ismerősnek, más kultúrába tartoznak, más nyelvet beszélnek, és igyekszel nekik is megfelelni. Ez nem azt jelenti, hogy feladod magad, de akiben megvan a valahová tartozás érzése, akkor érti, hogy miről beszélek.

És egyszer csak soknak érzed. Félre ne értsd, nem a régi barátokat vagy a családdal való kapcsolat tartást! Csak azt, hogy maximális ott tudj lenni mindenkinek, élőben is, online is. Közben meg ha még nem 100 %-os a nyelvtudásod, azt is fejleszted, és érzed, hogy fáradsz.

Na mielőtt valaki letámadna, nem panaszkodásnak szánom, nem rossz külföldre költözni, csak ez eleve más dolgokat is magával hoz, és ezeknek a kihívásoknak általában mindenki meg akar felelni, aki normálisan gondolkozik.

Nehéz a fizikai valóság (a kézzel fogható, külföldön kialakult napirend) mellett ugyanúgy megtartani a régi dolgokat.

De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy már nem Te vagy a legjobb barátnője, ha olyan, mint én. Tizenéves barátságot hagytam otthon, és igen, már nem tudok állandóan száz százalékosan ott lenni, pedig nekem is vannak szabadnapjaim. Ettől függetlenül ma is azt mondom, hogy nekem ő (legyen a neve most Kati), a legjobb barátnőm, és bár nem vagyunk már napi 24 órás kapcsolatban, de a barátság töretlen, csak átalakult.

Ettől függetlenül ő az első a barátnők között és ez egy is marad :)

Fel a fejjel Kérdező, talán nálatok is így van!!

Kívánom, hogy tartsatok ki a barátságotok mellett. Az igazi barát megérdemli.

2014. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!