Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tettetek volna a...

Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy lány, akit körülbelül 2-3 hónapja ismertem meg, 1x találkoztunk. Ő már a barátságunk első heteiben elkezdte mondani, hogy szeret engem(persze barátilag), azóta is naponta többször elmondja és megsértődik, ha én nem mondom neki minden nap. Féltékeny a barátomra(párom),a többi barátnőmre, mindenkire. Elég naiv és elmondása szerint túl nagy szíve van ahhoz, hogy ne bocsásson meg valakinek. Mindig átverik, megbántják, és én hiába mondom neki, hogy ne foglalkozzon ezekkel az emberekkel, nem érdekli őt.. Nagyon sokat sír, minden apróságért, régebben sokat vágdosta a kezét. Mikor megismerkedtünk akkor elmondtam neki, hogy ha még egyszer csinálja, akkor nem beszélek vele többet. Pár napja nagyon fájt a hasa és nem volt fájdalomcsillapítója. Javasoltam, hogy nyugodjon meg, hívja fel a szüleit, esetleg az orvosát, de ő nem normálisan reagált. Elkezdett nekem küldeni képeket gyógyszerekről, amikről nem tudta, hogy mire jók, de bevett belőlük egy jó pár szemet, "hátha jobb lesz". Mielőtt ezt megtette volna, én szóltam neki, hogy ezek nem fognak segíteni, komoly baja lehet tőle, de őt nem érdekelte. Azt mondta, hogy beveszi őket, mire én már nagyon ideges lettem és azt válaszoltam, hogy "csak azt merd meg!!!". És ő megtette.

Ezután sokáig írkált nekem, de én nem írtam vissza. Szerintetek jól tettem? Vagy lelkiismeret furdalásomnak kéne lennie, mert "bajban hagytam a barátnőmet"? A probléma az, hogy most megint megígérné, hogy nem teszi többet, hallgat rám stb., de tudom, hogy nem így lesz... 15/L (ő 14/L)



2014. máj. 30. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha már bevette a gyógyszert, nem hagytad bajban, így már mit tudnál tenni?

Amúgy én azért visszaírtam volna, de nem gondolom, hogy a te hibádzik lenne ebből bármi is.

2014. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam neki vissza, hogy leessen neki, hogy elveszített ezzel.
2014. máj. 30. 18:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ez a barátnő... Elég... Furcsa... Ki akar Téged sajátítani, piócáskodik csak magának akar. Ha ilyen, lehet, ezért fordulnak el tőle az emberek.

És még érzelmileg zsarol is Téged.

Messze laktok egymástól? Írtad, hogy egyszer találkoztatok. Lehet, ez rossz tanács, de én magszakítanám vele a kapcsolatot, mert így ő Neked is árt, Téged tart lelki terrorban, Te meg idegeskedhetsz miatta. Ez nem barátság :(

Igazából neki el kéne mennie orvoshoz/pszichológushoz. Ezt még ajánld fel neki.

2014. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egy városban élünk, de nem nagyon akartam vele találkozni, egy rosszabb pillanatomban megígértem neki és akkor már elmentem egyszer vele.. Igen, meg szeretném vele szakítani a kapcsolatot.

A pszichológust ajánlottam neki, kedvesen, erre megsértődött, hogy ő nem beteg, nem bolond, nem érti miért ilyen "nagy cucc" ez...

2014. máj. 30. 18:29
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Hát, lehet, hogy le fogtok hurrogni, de... Én a helyedben nem is barátkoztam volna össze egy ilyen emberrel, mert csak a probléma lenne vele. Nem csodálkozom, hogy folyton átverik őt, ha bárkiben ilyen naivan megbízik. Minden apróságért sír, vagdossa magát. Én azt szűrtem le ebből az egészből, hogy az ilyen emberen sajnos nem lehet segíteni, mert megy a saját feje után, gyerekes, makacs módon. Szerintem egyáltalán nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen. Te megpróbáltad leállítani, nem sikerült.


Szóval bevette a gyógyszert, és ha valami baja lesz, esetleg beviszik a kórházba, akkor majd ott fog bőgni, hogy az élet milyen kegyetlen? 14 éves létére már lehetne annyi esze, hogy tudja mit kell ilyenkor csinálni. Ezért mondom, hogy az ilyen embereken nem lehet segíteni, mert saját maguk sem értik, hogy mit miért tesznek.

2014. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
#5: Épp neki van a legnagyobb szüksége segítségre, de nem a kérdezőtől. Szegény lány kétségbeesve hadonászik és kapaszkodik mindenbe, ezt használja ki mindenki. Orvos kell neki, terápia mert el fog kallódni. Jelenleg nem tudja kontrollálni és azonosítani az érzéseit, dühös. Kérdezőt csak tönkre fogja tenni ha hosszabb távon sokat foglalkozik vele. Kizárólag terápia! (nem feltétlenül a gyógyszerek!!)
2014. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pontosan. Próbáltam segíteni, nem hallgatott rám. Most pedig ír nekem, hogy megbánta és beszéljük meg, találkozzunk, de egyszerűen csak azt akarom, hogy hagyjuk egymást és vége legyen! Nekem erre nincs szükségem, igazából van elég bajom.
2014. máj. 30. 18:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, elég komoly lelki bajai vannak. A random gyógyszereket se véletlenül vette be... az a baj, hogy te már nem tudsz rajta segíteni, ha rád nem hallgat, de ha fontos neked a lány, akkor ne szakítsd meg vele "csak úgy" a kapcsolatot, hanem mondd meg neki, hogy ha nem szedi össze magát, nem tudsz rajta segíteni, és addig nem is akarsz vele találkozni...
2014. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincsenek komoly bajai. Összeveszik a szüleivel, viszonzatlan szerelembe csöppent, mint minden átlagos tini.
2014. máj. 30. 18:48
 10/14 anonim ***** válasza:

az ilyen nem barátnő

töröld le, tiltsd ki az életedből

mikor én voltam ennyi idős, nekem is volt egy ilyen "barátnőm", folyton ezzel a gyógyszeres hülyeségeivel idegesített, pont mint téged, hogy lelkiismeret furdalást okozzon nekem

folyton hajtogatta, hogy öngyilkos lesz, ő most ilyen-olyan gyógyszert szedett be, megtegye? ne tegye? tudnék-e neki gyógyszert szerezni...

a végén már kész lelki terrorban tartott, ezt megelégeltem, és örökre kitöröltem az életemből, egyből jobb lett minden

tedd te is ezt

csak feltűnősködni akar, gondolom a szülei nem foglalkoznak vele eleget és ezt rajtad éli ki

2014. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!