Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kicsit össze tudná valaki...

Kicsit össze tudná valaki kaparni a lelkem? Tönkre ment a barátságunk.

Figyelt kérdés

11 éves barátság megy tönkre, és annyira fáj. Mikor megismerkedtünk két kis tini voltunk, azonnal a legjobb barátnők lettünk, mindent megbeszéltünk és szinte testvérek voltunk. Pár embernek ez nem tetszett, köztük anyukámnak se, mondták hogy csak visszahúz és nem látom hogy kivel barátkozok. De leráztam őket, és mindenkitől eltávolodtam egy kicsit. Kivéve anyukámtól, de vele is bizalmatlanabbá váltam.

A barátnőm kezdetben önbizalomhiányosnak és félénknek tűnt, én magabiztos voltam és nagyon társaságközpontú. Szépen "feltuningoltam" őt, értek hozzá, mert nagyon szeretem a pszichológiát és a kommunikációt, sokat foglalkozom vele. Nem láttam meg viszont hogy egy álca volt az egész, pont ezt akarta hogy kitörhessen és csak kihasznált :( Sajnos nagy szívem van, mindenkin segíteni szeretnék és nem vettem ezt észre sok sok éven keresztül.

Ahogy teltek az évek, ő erősödött belőlem pedig elfogyott az életerő. Abba hagytam a sportolást, a régi barátok eltűntek, és gyakran táncoltam a depresszió szélén. Akkor döbbentem rá hogy mi is történik, amikor nagyon magam alatt voltam és ő nem segített. Nem érdekli hogy mi bajom van. Egy flegma, mindenkin keresztül taposó csaj lett belőle :(

Annyira szükségem lenne egy igaz barátra, de mi lesz ha a következő is csak átver? És hogy leszek túl a mostanin, mégis csak 11 év volt :(

Új életet szeretnék kezdeni, enélkül a csaj nélkül, de egyszerűen nem tudom honnan lesz hozzá erőm. Valaki tudna valamit tanácsolni, hogy hogyan vészeljem ezt át? Megbízhatok még valakiben valaha?


2014. jún. 14. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem volt barátság. A barátság kölcsönös. Neked kellett valaki, akit pátyolgathatsz, neki meg valakire aki segít neki. Ezek szerint igaza volt a körülötted élőknek a kapcsolatodat illetően. Szóval úgy tűnik, hogy inkább patrónus-patronált volt ez a viszony, és ameddig többet kapott tőled, ez működött is.

Azt vizsgáld meg, hogy miért nem akartad ezt észrevenni? Miért hitted el azt, hogy ez barátság?

Ha tényleg barátságot akarsz, az egyenlő felek közötti kapcsolat mindig. Ha érdekel a pszichológia, akkor olvass Frommot, Buscagliát, Buber: Én és Te c. könyvét.

2014. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!