Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvesztettem a "hullámhosszt"...

Elvesztettem a "hullámhosszt" a barátaimmal? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van három barátom, akikkel rendszeresen eljárunk ide-oda de mostanában nincs velük közös témám (nekik van egymással, ők egyetemisták én már dolgozom). Amikor találkozunk ők rendszerint az egyetemről beszélgetnek meg a bulikról én meg lapulok mint....Régen meg volt az összhang de az elmúlt fél évben teljesen "szétestek" a közös felületek, sőt az érdeklődési körünk is más lett. Ezzel szemben bírom őket, hiszen ők az egyetlen barátaim, gyerekkorunk óta ismerjük egymást. Sajnos ők még a bulizós korszakukat élik (illetve nem sajnos mert ez a természetes gondolom) én viszont már a nyugodtabb dolgokra, programokra vágyom.

Ilyenkor mi a teendő?


24/f


2014. jún. 14. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Új haverok a melóból?
2014. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esélytelen.
2014. jún. 14. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Új haverok szomszédságból? Vagy megvárni, amíg a mostaniak kitombolják magukat? Előbb-utóbb ők is kinövik, aztán minden megint jó lesz.
2014. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kérdés igazából arra irányul, hogy miként tarthatnám meg őket. Egyszerűen nem akarnak felnőni pedig 22-23-23 évesek. Engem pedig nem tud érdekelni az állandó piálás meg a diszkóba járás. Tudom, ezért megkapom valakitől, hogy bennem van a hiba mert irigykedem rájuk.
2014. jún. 14. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A barátaiddal és veled is gond van e tekintetben. Mármint a gond nem a felfogásoddal és a hozzáállásoddal van, sőt az nagyon szimpatikus, hanem azzal, hogy még nem szembesültél azzal, hogy semmi sem örök.

Sajnos az életben egy idő után megszűnnek a régi kapcsolatok és a régi barátságok, mégpedig pont ennek a változó életvitelnek és felfogásnak köszönhetően. Ez az élet része sajnos. De mindezzel együtt jönnek új barátok.

Ezt tudomásul kell venni, lehet, hogy el kell engedned őket.

Nem tudom, hogy ők mennyire akarják veled ezt a barátságot, mert arról nem írtál. Tehát olyasmire gondolok, hogy közös programokat milyen százalékban szervezik ők és milyen százalékban Te? Tesznek ők valamit azért, hogy ne érezd magad fölösleges harmadiknak?

2014. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindig ők kezdeményezik az összejöveteleket. Tesznek-e valamit? Nem, igazából ők piálnak, én meg ott vagyok. Szerintem nem tűnik fel nekik, hogy én kényelmetlenül érzem magam ilyenkor.
2014. jún. 15. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!